ks. Ignacy Sikorski

Od 20 czerwca 1976 roku proboszczem w Królewie był ks. Ignacy Sikorski. Urodził się 18 stycznia 1935 roku w Płocku. Szkołę podstawową ukończył w Gryfowie Śląskim k. Jeleniej Góry. Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Płocku i 19 czerwca 1960 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Pracował na wikariatach: Grodzanowo k. Raciąża, Trębki k. Gostynina, Baboszewo k. Płońska, Bieżuń, Sochocin, Pomiechowo k. Modlina i Gaworowo k. Ostrołęki. Biskup Płocki Zygmunt Kamiński dostrzegając gorliwość i zaangażowanie w sprawy duszpasterskie i gospodarcze odznaczył księdza proboszcza tytułem kanonika w dniu 25 kwietnia 1997 roku. Z dniem 1 lipca 2000 r. biskup płocki Stanisław Wielgus mianował księdza kanonika Ojcem Duchownym Księży Proboszczów Diecezji Płockiej, a w 2002 r. Kanonikiem Honorowym Kapituły Pułtuskiej. W dniu 18 czerwca 2005 roku ks. kan. Ignacy Sikorski obchodził 45- lecie kapłaństwa. Posługę kapłańską w parafii Królewo zakończył w czerwcu 2006 r. i odszedł na emeryturę.

ks. Ignacy Sikorski

ks. Ignacy Sikorski

---------

Pobliska parafia:
Październik 2018
P W Ś C P S N
« Wrz    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie