Archive for kwiecień, 2022

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj trzecia niedziela Wielkanocy. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. Apostołowie doświadczyli Jego mocy, kiedy dokonali cudownego połowu ryb. Niech moc Chrystusa, której doświadczyliśmy w Eucharystii, uzdalnia nas do podejmowania codziennych obowiązków.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.

Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. Jutro zaś wyjątkowo majowe o godz. 18.00. Gromadźmy się też przy figurkach na śpiewanie Litanii loretańskiej. Niech w naszej parafii nie zaginie ten piękny prastary zwyczaj. Szczególnie zachęcam do modlitwy dzieci i młodzież.

Dzisiaj także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspierajmy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

Jutro, 2 maja. W naszej parafii doroczny odpust ku czci św. Zygmunta. Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 11.00. Na godz. 11.00 zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami. W tym roku uroczystej sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Kan. Prof. Tomasz Białobrzeski oficjał sadu Biskupiego w Płocku.

2 maja w dniu naszego odpustu parafialnego zgodnie z zarządzeniem biskupa Płockiego Piotra Libery w naszej parafii będziemy obchodzili dzień eucharystii tak zwane nabożeństwo czterdziesto godzinne, które będzie polegało na tym, iż od godziny 8.30 do godz. 18.00 (z przerwą na Msze o 9.00 i o 11.00) w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy sakrament. Pan Jezus wystawiony w Najświętszym sakramencie nie może być sam, ze względów bezpieczeństwa ale przede wszystkim dlatego, że chce być adorowany przez ludzi. Dlatego też można się zapisać na adorację u lektorek, które będą czekały na chętnych przy stoliku ustawionym koło bramy kościoła. Adoracja będzie trwała od godz. 13.00 do 18.00. i będzie miała charakter prywatny, czyli w ciszy, dlatego też na daną godzinę może wpisywać się kilka osób lub cała rodzina. Proszę aby się wpisywać na poszczególne godziny. Adorację zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna (231) rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według porządku niedzielnego czyli o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00

Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się w intencji członków jednostek OSP w Królewie i Idzikowicach oraz ich rodzin. Serdecznie wszystkich zapraszam.

Jak wiemy z różnych ogłoszeń nasi druhowie strażacy z Królewa zbierają fundusze na sztandar. I właśnie 3 maja będzie możliwość wesprzeć to ich dzieło datkami do puszek. Strażacy będą kwestować przed i po wszystkich Mszach świętych. Serdecznie zachęcam do włączenia się w to dzieło. Już dzisiaj mogę zdradzić, iż uroczystość poświęcenia i wręczenia sztandaru odbędzie się 18 czerwca.

Nie zapomnijmy w dniu 2 i 3 maja wywiesić na naszych posesjach flagi narodowej – ten gest to dowód naszego patriotyzmu i miłości do ojczyzny.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

W piątek adoracja najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi pierwszo piątkowej od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się komunie: pierwsza i tak zwana generalna. Ze względu na to, iż o godz. 9.00 będzie komunia Generalna, a o 11.30 I komunia będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 7.30. A więc w przyszłą niedzielę porządek Mszy Św. jest następujący: o godz. 7.30, 9.00, 11.30. i o godz. 15,00. Jeżeli ktoś nie ma nikogo bliskiego, kto by przystępował do I lub „II Komunii Św.” proszony jest o uczestnictwo we Mszy Św. o godz. 7.30 lub 15.00.

22 maja odbędzie się majowy rajd rowerowy (tak jak to było przed pandemią), a 29 maja planuję odprawienie Mszy Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Zygmuntom, Mariom, Filipom i Stanisławom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. W dniu dzisiejszym przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą.

We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia.

W środę i w czwartek próba dzieci przed I Komunią Świętą oraz Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św. Na godz. 18.00 zapraszam klasy III a na 19.00 klasy IV. Proszę aby dzieci zabrały ze sobą teksty do czytania.

W czwartek o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu.

W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945). Naszą modlitwą będziemy otaczać wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego totalitaryzmu, szczególnie kapłanów oraz osoby życia konsekrowanego.

W przyszłą niedzielę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. W naszym kościele Nabożeństwo Majowe w dni powszednie o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta godz. 14.30.. Zadbajmy też o porządek w przydrożnych kapliczkach znajdujących się w naszych wioskach lub na prywatnych posesjach. Gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej. Niech w naszej parafii nie zaginie ten piękny prastary zwyczaj. Szczególnie zachęcam do modlitwy dzieci i młodzież.

Nasza parafianka Weronika Złotkowska zakwalifikowała się do ścisłego finału diecezjalnego etapu konkursu Biblijnego – na temat Ewangelii św. Mateusza i zajęła IV miejsce. Bardzo serdecznie gratulujemy finalistce.

Już dzisiaj pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich parafian i gości na nasz parafialny odpust ku czci św. Zygmunta – który będzie w przyszły poniedziałek 2 maja. Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 11.00. Na godz. 11.00 zapraszam asystę procesyjną i dziewczynki sypiące kwiatkami. W tym roku uroczystej sumie będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. Kan. Prof. Tomasz Białobrzeski oficjał sadu Biskupiego w Płocku.

2 maja w dniu naszego odpustu parafialnego zgodnie z zarządzeniem biskupa Płockiego Piotra Libery w naszej parafii będziemy obchodzili dzień eucharystii tak zwane nabożeństwo czterdziesto godzinne, które będzie polegało na tym, iż od godziny 8.30 do godz. 18.00 (z przerwą na Msze o 9.00 i o 11.00) w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy sakrament. Pan Jezus wystawiony w Najświętszym sakramencie nie może być sam, ze względów bezpieczeństwa ale przede wszystkim dlatego, że chce być adorowany przez ludzi. Dlatego też można się zapisać na adorację u lektorek, które będą czekały na chętnych przy stoliku ustawionym koło bramy kościoła. Adoracja będzie trwała od godz. 13.00 do 18.00. i będzie miała charakter prywatny, czyli w ciszy, dlatego też na daną godzinę może wpisywać się kilka osób lub cała rodzina. Proszę aby się wpisywać na poszczególne godziny. Adorację zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

Dziękuję członkom KŻR z Pruszkowa za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najśw. Sakramentu o godz. 14.30.

Dziękuję Panu Robertowi Popinowi za odnowienie Krzeseł ślubnych. Bóg Zapłać.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Mirosław Oracki zamieszkały w Królewie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W gościu niedzielnym polecamy rozmowę z arcybiskupem Grzegorzem Rysiem o tym, czy Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Markom i Katarzynom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Przeżywamy dzisiaj najradośniejsze święta w roku. Cieszymy się z tego, że Jezus Zmartwychwstał. W tym dniu pragnę życzyć wszystkim naszym parafianom jak i miłym gościom oraz sympatykom naszej parafii, aby Zmartwychwstały Chrystus przyniósł nam jak i całej ziemi upragniony pokój. Niech napełni nas odwagą, abyśmy otworzyli swoje serca na ludzi, których stawia na naszej drodze i do których nas posyła.

Swoje życzenia przesyła nam też Biskup Płocki Piotr Libera
Umiłowani Diecezjanie i Goście z Ukrainy przebywający na terenie naszej Diecezji!

„Wiara nie uwalnia nas od udręk życia, ale pozwala nam przejść przez nie w zjednoczeniu z Bogiem w Chrystusie, z wielką nadzieją, która nie zawodzi…”
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Wielki Post 2022

Powoli wychodzimy z bolesnego doświadczenia pandemii, ale przeżywamy niestety tegoroczną Uroczystość Paschalną w cieniu okrutnej wojny za naszą wschodnią granicą. Wszystkich nas bardzo niepokoi obecna sytuacja. Potrafiliśmy jednak mimo wszystko otworzyć nasze serca na pomoc duchową i materialną naszym siostrom i braciom z Ukrainy, za co serdecznie dziękuję!
Kochani moi, z okazji Świąt Wielkanocnych pragnę przekazać Wam wszystkim, najserdeczniejsze życzenia paschalne. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Jezusa, Zwycięzcy śmierci, piekła i szatana, będzie dla nas wszystkich umocnieniem wiary i mimo wszelkich trudności źródłem prawdziwej radości. Życzę także pokoju serca, niegasnącej nadziei i doświadczenia Bożej miłości w naszej niełatwej codzienności. Zapewniam Was wszystkich o mojej nieustannej modlitwie i przekazuję pasterskie błogosławieństwo.
Płock, Pascha A. D. 2022

Wasz Biskup Piotr

Pragnę w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: Panom kościelnemu i organiście, osobom które pełniły służbę liturgiczną w te wielkie dni czyli: lektorom, Grupie Śpiewającej, ministrantom, całej asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim, Marcie Beszczyńskiej i Weronice Smukowskiej,  oraz Panom Robertowi Popinowi i Wojciechowi Zakrzewskiemu za dekorację kościoła na święta. Dziękuję także druhom strażakom z Królewa i Idzikowic za pełnienie tradycyjnej warty przy grobie, a także mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy czuwali w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Salamonki za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 180zł.

W dniu dzisiejszym Msze Święte o godz. 6.00 (rezurekcja), 9.00, 11.00 nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00
Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i o 15.00 taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na WSD w Płocku

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. O godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. W przyszłą niedzielę wznawiamy po zimowej przerwie adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30. o poprowadzenie adoracji proszę koło różańcowe z Pruszkowa.

2 maja w dniu naszego odpustu parafialnego zgodnie z zarządzeniem biskupa Płockiego Piotra Libery w naszej parafii będziemy obchodzili dzień eucharystii tak zwane nabożeństwo czterdziesto godzinne, które będzie polegało na tym, iż od godziny 8.30 do godz. 18.00 (z przerwą na Msze o 9.00 i o 11.00) w naszym kościele będzie wystawiony Najświętszy sakrament. Pan Jezus wystawiony w Najświętszym sakramencie nie może być sam, ze względów bezpieczeństwa ale przede wszystkim dlatego, że chce być adorowany przez ludzi. Dlatego też można się zapisać na adorację u lektorek, które będą czekały na chętnych przy stoliku ustawionym koło bramy kościoła. Adoracja będzie trwała od godz. 13.00 do 18.00. i będzie miała charakter prywatny, czyli w ciszy, dlatego też na daną godzinę może wpisywać się kilka osób lub cała rodzina. Proszę aby się wpisywać na poszczególne godziny. Adorację zakończymy nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

W Gościu Niedzielnym znajdziemy teksty dotyczące zmartwychwstania Chrystusa i istoty Świąt Wielkanocnych oraz materiał o tym jak Wielkanoc świętują grekokatolicy i prawosławni. Do nabycia jest też „Mały gość niedzielny” a w nim magnes z wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – czasu, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni ziemskiego życia Pana Jezusa.

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki, śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego.

Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o 14.45.

Jutro (poniedziałek) od godz. 9.00 odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Można jeszcze zapisywać tych, którzy chcieli by na święta przyjąć do swojego serca Pana Jezusa oraz skorzystać z sakramentu pokuty.

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.

W Wielki Piątek wszystkich wiernych obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Adoracja indywidualna do godz. 21.00. O godz. 15.00 (w godzinie śmierci Pana Jezusa) odmówimy w kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jeżeli ktoś nie może przybyć o tej godzinie do świątyni proszę aby choć na chwilę przerwał swoje zajęcia na krótką modlitwę. O godz. 17.15 tradycyjnie odśpiewamy trzy części gorzkich żali.

Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Wielka Sobota jest dniem indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 21.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o równych godzinach. Do kościoła zapraszam zgodnie z harmonogramem i proszę o adorację przy grobie Pana Jezusa mieszkańców poszczególnych wiosek przez godzinę.
Harmonogram adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę:

09:00 – KRÓLEWO
10:00 – SALAMONKA, PRZEPITKI
11:00 – BOLĘCIN
12:00 – KUCHARY ŻYDOWSKIE
13:00 – JĘDRZEJEWO
14:00 – PRUSZKOWO, SOBIESKI
15:00 – IDZIKOWICE
16:00 – KRAJĘCZYN
17:00 – Czuwający przed msza św.

Harmonogram czuwania jest też wywieszony w gablocie przed kościołem.

Sakrament pokuty w Wielką Sobotę bezpośrednio po poświęceniu pokarmów.

W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 6.00, 9:00 i 11:00, nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 15.00

Druhów Strażaków z Idzikowic i Królewa proszę o zaciągnięcie tradycyjnej honorowej warty przy Grobie Pańskim. Na rezurekcję zapraszam asystę procesyjną a także dziewczynki sypiące kwiatkami. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatkami w wielki piątek o godz. 17.15.

Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

Dziękuję Pani Paulinie Muchowskiej oraz Kołu Emerytów z Królewa za ofiarowanie do kościoła zrobionych własnoręcznie palm.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty od grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła mieszkańcom Sobiesk w kwocie 190zł, Jędrzejewa i kolonii Kuchar 340zł, Krajęczyna 680zł. Przy tej okazji pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym skarbnikom za zbiórkę i podejmowanie się tej nie łatwej posługi.

Zachęcam do nabywania Palm oraz wianków – stroików wielkanocnych są przygotowanych przez dzieci z naszej szkoły podczas warsztatów wielkanocnych poprowadzonych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Ziemi Królewskiej. Cały dochód ze sprzedaży palm i wianków – stroików będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki edukacyjnej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Królewie.

W Gościu Niedzielnym kolejna część płyty Biblia Audio z nagranymi księgami prorockimi.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Ufajmy w tych niepewnych czasach Opatrzności Bożej.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata (kolekta mszalna). Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.

W czwartek od 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 17.00 droga krzyżowa ulicami Królewa. Wyruszymy z kościoła i udamy się w kierunku figurki przy remizie następnie zawrócimy i wrócimy do kościoła. Droga krzyżowa odbędzie się bez względu na pogodę. Po drodze krzyżowej Msza Św. Natomiast Gorzkie Żale będą w niedzielę o 14.45.

Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami, o godz. 11.00. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa.

W przyszłą niedzielę przed mszami będzie możliwość zakupu Palm. Cena pojedynczej palmy to 30 zł. Palmy są przygotowane przez dzieci podczas warsztatów wielkanocnych poprowadzonych przez Stowarzyszenie Mieszkańców Ziemi Królewskiej, wspólnie ze Szkołą Podstawową w Królewie W trakcie warsztatów dzieci przygotowały także wianki – stroiki wielkanocne, które również będzie można zakupić. Cały dochód ze sprzedaży palm i wianków – stroików będzie przeznaczony na dofinansowanie wycieczki edukacyjnej dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Królewie. Dyrekcja Szkoły, Samorząd Uczniowski i Stowarzyszenie Mieszkańców Ziemi Królewskiej gorąco zachęcają do wsparcia tej inicjatywy.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom wiosek:
Idzikowice 965 zł.
Królewo 1890 zł.
Pruszkowo 410 zł.
Bolęcin 430 zł.
za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła. Bóg zapłać.

W „Gościu Niedzielnym” polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
kwiecień 2022
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie