Archive for wrzesień, 2013

XXV niedziela zwykła


1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w środę – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w piątek – św. Wincentego a Paulo, kapłana; w sobotę – św. Wacława, męczennika.

2. Wczoraj dzieci z naszej parafii uczestniczyły w pieszej pielgrzymce ku czci św. Stanisława Kostki.

3. Wyjazd w Bieszczady odbędzie się ze o północy ze środy na czwartek 25 września. Planowany powrót w sobotę późnym wieczorem.

5. Dziękuję przedstawicielom Idzikowic za wzięcie udziału w dożynkach diecezjalnych w Strzegowie.

4. Dziękuję wszystkim którzy pomogli mi w przygotowaniu uroczystości pogrzebowych naszego Wójta Bogdana. Pomimo ogromnej ilości ludzi wszystko przebiegło w sposób uporządkowany. Dziękuję w Jego imieniu za dar modlitwy, za udział w uroczystościach pogrzebowych.  Dziękuję też za składane ofiary w miejsce kwiatów. Mieszkańcy Krajęczyna złożyli 260 zł.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym

W specjalnym wydaniu „Gościa Niedzielnego” z okazji 90. rocznicy istnienia pisma wierni czytelnicy opowiadają o powodach przywiązania do tytułu.

– o nawróconych dzięki ostrym słowom, które nie dawały spokoju. Ktoś zmienił życie po usłyszanych od kolegi z klasy słowach: żyjesz w grzechu; inny po słowach: swym zachowaniem depczesz krew Chrystusa;

– o dorosłych Berlińczykach, którzy mimo niechęci otoczenia przyjmują chrzest w Kościele katolickim.

W Małym Gościu Niedzielnym

– wspomnienia siostry Łucji z objawień w Fatimie, w których Maryja prosiła o codzienną modlitwę za świat;

– a także duży plakat z papieżem Franciszkiem.

XXIV niedziela zwykła


 

1. Z racji przypadającego w środę, tj. 18 września, święta św. Stanisław Kostki, patrona dzieci i młodzieży, zapraszamy dzieci na pieszą pielgrzymkę z Przasnysza do Rostkowa. Wyjazd o godzinie 9.15. Planowany powrót około godziny 15.00. Koszt zapisu to 3 zł od osoby. 18 września w naszym kościele będzie  uroczysta msza św. podczas której będziemy się modlić w intencji dzieci i młodzieży. Zapraszam na godz. 17.00 również rodziców i nauczycieli.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa; w piątek – świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w sobotę – św. Mateusza, Apostoła i Ewangelistę.

3. Serdecznie dziękuję Dyrekcji i Pracownikom Fabryki Urządzeń Dźwigowych za wykonanie napisów z blachy kwasowej, które są umieszczone koło boksów na śmieci. Proszę aby segregować o kłaść do osobnych komór: plastik, szkło i odpadki organiczne – które później wywiezie się na pole.

4. Dziękuje Panu Tadeuszowi Zakrzewskiemu za naprawienie instalacji elektrycznej w naszym kościele.

5. Wyjazd w Bieszczady odbędzie się ze o północy ze środy na czwartek 25 września.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

O aresztowanym na Białorusi katolickim księdzu, który wzniósł pierwszy po latach kościół w okręgu mińskim i stworzył prężną parafię. Do dzisiaj nie wiadomo, za co został aresztowany.

– jak przy stole, w czasie posiłku odkryć Jezusa, czyli o kursach Alfa skierowanych do osób niewierzących i oddalonych od Kościoła;

– dodatek specjalny o kardynale Auguście Hlondzie, założycielu „Gościa Niedzielnego” i pierwszym powojennym Prymasie Polski.

XXIII niedziela zwykła


ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DOŻYNKI DIECEZJI PŁOCKIEJ

Umiłowani Rolnicy! Kochani Diecezjanie!
Od święta Matki Bożej Zielnej we wspólnotach parafialnych odbywają się dożynki. Rolnicy niosą do świątyń chleb i żniwne wieńce, warzywa i owoce, kwiaty i zioła. W dożynkowych darach zawarte jest dziękczynienie Bogu za zbiory oraz trud ludzkiej pracy.
Serdecznie zapraszam Was na tegoroczne Dożynki Diecezji Płockiej, które odbędą się w Strzegowie, w niedzielę 15 września. Zorganizowano je wraz z lokalnym samorządem. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory rozpocznie się o godz. 12.00 i zostanie poprzedzona korowodem dożynkowym.
Gorącą zapraszam Was do wspólnego, diecezjalnego dziękczynienia. Liczę, jak zawsze, na obecność Czcigodnych Księży i Rolników z wieńcami dożynkowymi. Zapraszam do wspólnej modlitwy także ludzi miast i wszystkich pracujących na rzecz rolnictwa.
Z wyrazami pasterskiej miłości w Chrystusie Panu.
Płock, dnia 31 sierpnia 2013 r.                                                          Wasz biskup Piotr

 

1. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na Krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: w piątek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i Doktora Kościoła.

3. Na dzień jutrzejszy jest przeniesione święto Narodzenia Najświętszej Marii Panny tzw. Matki Bożej Siewnej. Chcących poświęcić ziarno pod zasiew zapraszam jutro na godzinę 8.00. Jeśli ktoś dziś już chciałby poświęć przywiezione ze sobą ziarno to proszę do zakrystii.

4. Druga niedziela w miesiącu tradycyjnie będzie niedzielą spotkań. Po mszy św. o godz.  9.00 zapraszam dzieci odnawiające przyrzeczenia chrztu św. Młodzież klas III gimnazjum (kandydatów do bierzmowania) zapraszam na spotkanie po mszy św. o 15.00. Spotkanie Grupy Synodalnej o godz. 17.00.

5. Błogosławieństwo tornistrów pierwszoklasistów dziś na mszy św. o 9.00.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego

błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na

cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

O cudownie uzdrowionej małej Marcie. Na początku lipca dziecko zostało przygniecione 50-kilogramowym telewizorem, lekarze mówili rodzicom, żeby przygotowali się na najgorsze. Za sprawą gorliwej modlitwy Kościoła dzisiaj dziecko nie ma na twarzy nawet jednego zadrapania.

– o niespotykanej przez wieki zagładzie chrześcijan na Bliskim Wschodzie – np. w  Iraku w 2003 roku żyło 1,4 mln chrześcijan, dzisiaj jest ich tam tylko 300 tys. Przez prawie 2 tys. lat żyli tam we względnym spokoju. Wkrótce mogą po nich zostać tylko spalone kościoły;

– kim jest nowy watykański sekretarz stanu, abp Pietro Parolin?

Pobliska parafia:
wrzesień 2013
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Kategorie