Archive for luty, 2018

II Niedziela Wielkiego Postu

1. Czasem szczególnego spotkania ze Zbawicielem jest Wielki Post. To okres, w którym uświadamiamy sobie, że zbawienie jest darem, który otrzymaliśmy od Jezusa Chrystusa, a jednocześnie stawiamy sobie pytanie, czy umiemy ten dar przyjąć i odwzajemnić się miłością do Boga i człowieka.
2. Pomocą w przeżywaniu tego okresu są nabożeństwa wielkopostne, czyli Droga krzyżowa, którą odprawiamy w piątek o godzinie 16.30, Gorzkie żale sprawowane w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00.
3. Rodzice dzieci komunijnych, którzy zamawiali stroje proszeni są o ich odbieranie. Cena sukienki dla dziewczynki to 210zł, peleryna kosztuje 60 zł, natomiast alba dla chłopców 150zł.
4. Dzisiaj pamiętamy w modlitwie o ponad 2000 rzeszy misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy pracują w 97 krajach. Są niemalże obecni na całym świecie, na wszystkich kontynentach. Wszędzie tam, gdzie ludzie potrzebują słowa wiary i umocnienia w nadziei. Często pełnią swą służbę z narażeniem życia. Z poświęceniem, które trudno sobie wyobrazić. Dzielą los z tymi, do których Chrystus ich posłał. Z pokorą przyjmują ograniczenia zrodzone z nędzy duchowej i materialnej, by dźwigać ku Bogu, wspierać i pomagać. Zachęcam do wsparcia misji ofiarami do puszek.
5. W przyszła niedzielę będzie można nabyć Wielkanocnego Baranka rozprowadzanego przez Caritas na nasz wielkanocny stół w cenie 5 zł. Ofiarą wesprzemy potrzebyujacych.
6. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• Zwana jest powszechnie dżumą XXI wieku. Samotność – choroba, która poważnie zagraża Europie
• w ramach cyklu „Wielki Post z o. Pio”, o modlitwie jako najlepszej broni
• jak mieszkańcy rodzinnej miejscowości Kamila Stocha przeżywali zdobycie przez niego złotego medalu

I Niedziela Wielkiego Postu

1.Po głośnych i wesołych dniach karnawału, od środy popielcowej Kościół rozpoczął czas Wielkiego Postu. Kościół proponuję nam w tym czasie więcej modlitwy i umartwienia(postu), oraz jałmużnę.  Dzisiejszy świat proponuje nam wiele pseudo radości, które na pierwszy rzut oka są interesujące i zachęcające, ale zamiast szczęścia, przynoszą rozgoryczenie, cierpienie i ból duszy. W naszych duszach jest wiele lodu zwątpień, zła, grzechu…
Chrystus w tym świętym czasie przebaczenia i łaski pokazuje nam swój krzyż, który dla wielu ludzi stał się znakiem pogardy i pośmiewiska, a dla nas chrześcijan jest znakiem miłości Bożej wobec nas – grzeszników. Tylko ten krzyż nasz smutek w radość przemienia, w radość której już nikt nam odebrać nie zdoła – jest to życie wieczne w królestwie niebieskim.
2.Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 16.30. Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę podczas mszy św. o  11.00.
3.Zbliża się czas rozliczenia podatkowego PIT, zwracam się z prośbą w imieniu naszych parafianek Marii Kozłowskiej i Wiktorii Złotowskiej, aby 1 % wesprzeć ją poprzez fundacje. Potrzebne dane do wpisania w zeznaniu są wyłożone na bocznym ołtarzu.
4.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
5.Druga niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona jako dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tego dnia w całej Polsce ofiarami do puszek wspieramy misje i misjonarzy polskich na całym świecie.
W Gościu
• Pierwsza odsłona cyklu wielkopostnego poświęcona spowiedzi
• o fenomenie rodziny, która wiele może dzięki miłości wzajemnej
• o poszczeniu, które poprawia stosunek do życia i siebie samego
• oraz o Pokorze, którego nigdy dość, czyli zmarłym niedawno wybitnym polskim aktorze
W Małym Gości który kosztuję 5zł
• obrazek ze św. ojcem Pio i radami jak dobrze się spowiadać
• o ojcu Pio opowiada jego były ministrant;
• jak zrobić własną grę planszową.

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych, ale przede wszystkim mobilizuje nas do okazywania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi.
2. W dzisiejszą niedzielę spotkanie dzieci komunijnych po mszy o godzinie 9.00 i kandydatów do bierzmowania po mszy o 15.00.
3. W środę – Popielec – rozpoczynający Wielki Post. W tym dniu na znak rozpoczęcia okresu pokuty i umartwienia, przyjmiemy posypanie popiołem. Msze w tym dniu w naszej świątyni o godzinie:9.00 i 17.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywamy pokarmów mięsnych i spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Przypomnijmy również, że w piątki obowiązuje post jakościowy, czyli w tym dniu nie spożywamy pokarmów mięsnych.
Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o 16.30. Gorzkie żale śpiewać będziemy w niedzielę podczas mszy św. o  9.00.
Wielki Post jest dla nas czasem szczególnym. W tym czasie podejmijmy trud pracy nad sobą i swoimi słabościami. Chciejmy usuwać ze swojego życia to wszystko, co oddala nas od Boga, a rozwijać te talenty, które pomogą nam osiągnąć zbawienie. Kościół proponuje nam: modlitwę, post i jałmużnę.
4.  W imieniu wójta Marka Czerniakowskiego zapraszam na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej  z okazji XI- lecia istnienia, który odbędzie się 17 lutego w sobotę o godz.18.00 w Domu Weselnym w Jońcu. Gościem specjalnym będzie zespól Partita.
5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Julita Barcelak, panna z Królewa i Roman Drożdż, kawaler ze Stalowej Woli.
6. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
Dziś dla dzieci batony. Dorośli mogą wziąć kalendarze, które otrzymaliśmy od pana radnego powiatowego dr. Leonarda Milewskiego
W Gościu
• Co walentynkowe serca mają wspólnego z sypaniem popiołu na głowę?
• o męczennicy z ludu Czango (Rumunia), która zginęła z różańcem w ręku
• czekają nas zmiany czy rewolucja? O systemie opieki zdrowotnej mówi minister zdrowia

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu 11 lutego (niedziela) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych, ale przede wszystkim mobilizuje nas do okazywania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi.
2. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci komunijnych po mszy o godzinie 9.00 i kandydatów do bierzmowania po mszy o 15.00.
3.  W imieniu wójta Marka Czerniakowskiego zapraszam na koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej  z okazji XI- lecia istnienia, który odbędzie się 17 lutego w sobotę o godz.18.00 w Domu Weselnym w Jońcu. Gościem specjalnym będzie zespól Partita.
4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Julita Barcelak, panna z Królewa i Roman Drożdż, kawaler ze Stalowej Woli.
5. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu
• Dr Wanda Półtawska w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”, wypowiadając się w obronie życia dzieci nienarodzonych, mówi o odpowiedzialności i konieczności uczenia się myślenia
• o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. Korony Chrobrego
• o Korei, w którym chrześcijaństwo rozwija bardzo szybko, a wyznawcami Chrystusa zostają również politycy i celebryci.

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w piątek święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Msze w naszej świątyni w tym dniu o 9.00 i 17.00. Ofiary zbierane tego dnia przeznaczone są na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
2. W tym tygodniu również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź o 16.30. Chorych, których odwiedzam w każdy pierwszy piątek miesiąca z powodu mszy św. o 9.00 odwiedzę w przyszły piątek.
3. Kolęda dobiegła końca, bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy przyjeżdżali i mnie wozili, częstowali i przyjmowali w swoich domach z dużą życzliwością. Bóg zapłać też za ofiary złożone przy okazji kolędy. Jest nas zameldowanych tutaj 1348 osób. Z wizytą duszpasterską przyjęło mnie 353 rodzin mieszkające na stałe. 17 rodzin, z różnych przyczyn mnie nie przyjęło. Większość naszych parafian to ludzie praktykujący, ale są i tacy którzy nie mając żadnych przeszkód ograniczają swoje praktyki religijne do 2 czy 3 obecności w kościele w ciągu roku. Mieszkają pośród nas i tacy, którzy już od dawna nie byli w kościele. Trochę było mi przykro, że nie mogłem się spotkać ze wszystkimi bo część była w pracy, ale część najzwyczajniej w świecie już jedenasty rok w dniu kolędy miała coś ważniejszego. . Pośród nas mieszka kilka par, które to bez przeszkód prawnych żyją w grzechu ciężkim bez sakramentu małżeństwa. Podziwiam i bardzo doceniam ofiarność i pracowitość  większości mieszkańców naszej Parafii.
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu
• Mistyka jest dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych.
• skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe?
• kim są uczestnicy zimowej wyprawy na K2, której celem jest pierwsze zimowe wejście na ostatni niezdobyty o tej porze roku ośmiotysięcznik?
Pobliska parafia:
luty 2018
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728  
Archiwa
Kategorie