Archive for maj, 2019

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

1.Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnienia ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed Wniebowstąpieniem zostawia nam swój testament: „Idźcie wiec i nauczajcie wszystkie narody…”. Czy jestem wierny temu testamentowi?
2.Dzisiaj ofiarami do puszek wesprzemy budowę Świątyni Opatrzności.
3.Dziś i za tydzień po mszy o 15 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
4.W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca, Przypominam o spowiedzi i nabożeństwie od 16.30.                                                                                                                                                                5. Serdecznie dziękuję panu Bogumiłowi Kozłowskiemu pochodzącemu z Podgrabia, a mieszkającemu w Żyrardowie za ofiarowany nam zegar mający ponad 100 lat. Pan Bogumił zlecił jeszcze na własny koszt  renowacje drewnianej skrzyni. Bóg zapłać za wszystko.
6.16 czerwca w niedzielę po sumie około 12 godziny będą mieć spotkanie wszyscy wyjeżdzający do Grecji na pielgrzymkę wrześniową z właścicielem biura podróży. Zapraszam.                                 7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu: Specjalny dodatek
• poświęcony historycznej, pierwszej pielgrzymce Jana Pawła II do Ojczyzny, a w nim kulisy organizacji i przebiegu papieskiej wizyty, reakcje władz i funkcjonariuszy partyjnych, wspomnienia organizatorów oraz uczestników
• męski komentarz do aktualnej sytuacji Kościoła w Polsce
• nieznane przemówienie Jana Pawła II wygłoszone w ojczyźnie

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W przyszły piątek będziemy przeżywać Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny, a w niedzielę będzie uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, ofiarami do puszek wesprzemy budowę świątyni Opatrzności Bożej.
2.Dziś dzień Matki, pamiętajmy o nich wyrażając im wdzięczność. W najbliższą sobotę będziemy obchodzić dzień dziecka, ale już dziś wszystkim dzieciom chcę osłodzić życie dodając do karteczek po czekoladzie.
3.Dzieci bardzo proszę o przygotowanie plansz z karteczkami potwierdzającymi obecność na niedzielnej mszy świętej. Dla najlepszych nagrody.
4.Serdecznie dziękuję druhom strażakom za kierowanie ruchem podczas dzisiejszej mszy świętej na cmentarzu.
5.Spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy św. o 1500 dziś i w przyszłą niedzielę.
6.16 czerwca w niedzielę po sumie około 12 godziny będą mieć spotkanie wszyscy wyjeżdzający do Grecji na pielgrzymkę wrześniową z właścicielem biura podróży. Zapraszam.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać!

8.Dziś wybory do Parlamentu Europejskiego zachęcam do wzięcia udziału i spełnienia obowiązku patriotycznego względem Ojczyzny.

W „GOŚCIU”; Matki świętych
• w jaki sposób mamy świętych przyczyniały się do świętości swych dzieci
• o wyzwaniach, przed jakimi stoi obecnie polski Kościół mówi abp Wojciech Polak
• o sytuacji fizjoterapeutów, kolejnego protestującego środowiska

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Zgodnie z decyzją Księdza Biskupa Płockiego z dniem 30 czerwca przestaję być proboszczem Parafii św. Zygmunta w Królewie. Od 1 lipca obejmę parafię św. Andrzeja w Brwilnie wraz z kościołem filialnym w Maszewie gdzie będę budować plebanie. Za wspólnie przeżyte 12 lat i 3 miesiące serdeczne Bóg zapłać.
2.Dziękuję p. Andrzejowi Ciosek za naprawę furtki do kościoła.
3.W przyszłą niedzielę suma o godzinie 1100 będzie odprawiona na naszym cmentarzu grzebalnym. Druhów strażaków proszę o kierowanie ruchem. Korzystajmy z parkingu koło organistówki.
4.Spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy św. o 1500 dziś i w przyszłą niedzielę.
5.16 czerwca w niedzielę po sumie około 12 godziny będą mieć spotkanie wszyscy wyjeżdzający do Grecji na pielgrzymkę wrześniową z właścicielem biura podróży. Zapraszam.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać!
W „GOŚCIU”; Po co Bogu człowiek?
• znajdziemy zaskakującą odpowiedź na pytanie „Po co Pan Bóg stworzył człowieka”
• jakimi kryteriami się kierować wybierając posłów do parlamenty Europejskiego
• o ustanowionym właśnie pierwszym w Polsce sanktuarium św. Rity

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego seminarium duchownego.
2.19 dzieci klas czwartych odnowi przyrzeczenia swojego chrztu. Rodzicom dzieci dziękuje za posprzątanie kościoła i dar ołtarza.
3.Dziś tradycyjnie już odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary- Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w Krajęczyna. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
4.Jutro 13 maja o godzinie 20.00 zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie według następującego porządku; wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec (prośby, podziękowania)
-procesja (krzyż, lampiony, Figura, wierni z lampionami).
5. 18 maja w sobotę o godzinie 19.00 na prośbę mieszkańców Pruszkowa odbędzie się poświecenia pól wraz z mszą św. w ich intencji. Zapraszam mieszkańców i nie tylko.
6. W niedzielę za trzy tygodnie 26 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Bóg zapłać!
W „GOŚCIU”; O tajemnicach fatimskich
• Czy wszystkie zawarte w nich zapowiedzi się spełniły?
• rozmowa z ks. Wojciechem Węgrzyniakiem o tym, jakich księży potrzebuje współczesny Kościół
• o tym, co robił Breżniew w dniu zamachu na Jana Pawła II

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy z nas.
2.Spotkanie dzieci do odnowienia przyrzeczeń chrztu w sobotę o 9.00, Podczas dzisiejszej niedzieli na mszy o godzinie 11.00 dziewięcioro dzieci klas trzecich przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Za tydzień 19 dzieci klas czwartych odnowi przyrzeczenia swojego chrztu. Rodzicom dzieci dziękuje za posprzątanie kościoła i dar ołtarza.
3.Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbywają się one zarówno w naszej świątyni, jak i przy figurkach przydrożnych.
4.W przyszłą niedzielę tradycyjnie już odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary- Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w Krajęczyna. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
5.W niedzielę za trzy tygodnie 26 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym.
6.Serdecznie dziękuję pani Dorocie Beszczyńskiej za wykonanie dekoracji kwiatowych do naszego kościoła.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
Gościu:
• na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?
• o tym dlaczego dobry katolik powinien być patriotą
• reportaż o kościółku Quo vadis w Rzymie

Pobliska parafia:
maj 2019
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie