Archive for październik, 2021

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice naszego zbawienia. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 14.30 . Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 
Dzisiaj na mszy Św. o godz. 9.00 miało miejsce zaprzysiężenie członków rady duszpasterskiej naszej parafii na kolejną pięcioletnią kadencję.
 
Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klas I i II szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 
Dzisiaj o godz. 16.00. na plebanii spotkanie rady gospodarczej.
 
Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia.
 
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na misje.
 
W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych już dzisiaj proszę o uporządkowanie grobów naszych bliskich.
 
Zbiórka do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w minioną niedzielę wyniosła 1038 zł. Bóg zapłać!
 
W dalszym ciągu trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ( dochód z jego utylizacji będzie przeznaczony na misje. Sprzęt można składać na parkingu przy kościele. Zbiórka potrwa do 3 listopada.
 
W minionym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Teresa Stefańska pochodząca z Królewa a przez długie lata zamieszkała w Sobieskach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 
W „Gościu niedzielnym” przeczytamy miedzy innymi o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć do puszek ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Na Mszy Św. o godz. 11.00 krótki program, w którym wystąpią najmłodsi uczniowie naszej szkoły.
 
Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. IV przygotowujących się do odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klas I i II szkół średnich przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 
Październik to miesiąc różańca. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty włącznie o godz. 16.30 a w niedzielę o godz. 14.30 . Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.
 
W środę ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie odbędzie się ono o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie nabożeństwa różańcowego o godz. 16.30 – różaniec odmówimy w ramach Nabożeństwa Fatimskiego. Można składać intencje.
 
W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, nauczycielom i pracownikom oświaty także emerytowanym życzę przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. Pamiętajmy także w naszych modlitwach o wszystkich naszych nauczycielach a także tych którzy odeszli już z tego świata.
 
W sobotę 16 października przypada 43 rocznica wyboru papieża Jana Pawła II.
 
W przyszłą niedzielę na godzinę 16.00 zapraszam na plebanię członków rady gospodarczej.
 
Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic, za zgodą ks. Biskupa Piotra Libery, podejmuje w parafiach naszej diecezji zbiórkę i utylizacje zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Pewien procent zysku z tej zbiórki jest przeznaczony na projekty Kościoła – głównie misyjne. Zachęcam do włączenia się do tej akcji. Na parkingu przy kościele będzie można złożyć zużyte: lodówki, pralki, telewizory itp. Na plakacie, który jest wywieszony w gablocie przed kościołem są podane bardziej szczegółowe informacje. Można też zabrać ulotki (znajdują się one na stoliku pod chórem) z informacjami o tej akcji.
 
Dziękuję za dzisiejsze poprowadzenie nabożeństwa różańcowego i adoracji Najśw. Sakramentu członkom KŻR z Idzikowic a za tydzień proszę o przewodniczenie modlitwie członków KŻR z Kuchar.
 
W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o odradzającym się w Kościele stanie dziewic konsekrowanych oraz o rozpoczynającym się w Rzymie synodzie Biskupów, który będzie przebiegał inaczej niż dotychczasowe.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękuję za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Teresom i Jadwigom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Trwamy w miesiącu różańca świętego. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. natomiast w niedzielę podczas adoracji o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów Kl. IV i ich rodziców.

W czwartek obchodzić będziemy I czwartek miesiąca, a także wspomnienie NMP Różańcowej. Na różaniec i Mszę Św. o godz. 17.00 tego dnia zapraszam szczególnie Członków KŻR z naszej Parafii. 

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”, który na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Tego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. Na Mszy Św. o godz. 11.00 wysłuchamy krótkiego programu w wykonaniu najmłodszych uczniów naszej szkoły.

Bardzo serdecznie dziękuję Państwu Barbarze i Dominikowi Korytkowskim za nowe kwiaty przy kościele.

Dziękuję za dzisiejsze poprowadzenie nabożeństwa różańcowego i adoracji Najśw. Sakramentu członkom KŻR z Krajęczyna a za tydzień proszę o przewodniczenie modlitwie członków KŻR z Idzikowic.

W minionym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Jadwiga Kulińska zamieszkała w Bolęcinie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” tekst prostujący nieprawdziwe informacje o malarzu, który namalował pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego – Eugeniuszu Kazimierowskim oraz rozmowa o niemieckiej drodze synodalnej.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękuję za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Franciszkom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.
 
Dzisiaj o godz. 16.00 na plebani spotkanie Rady Duszpasterskiej.
 
W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z Kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców.
 
W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę podczas adoracji o 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
 
W tym tygodniu pierwszy piątek a także pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa podczas nabożeństwa różańcowego. Wyjazd do chorych od godziny 9.00.
 
Dziękuję za dzisiejszą adoracje członkom KŻR z Pruszkowa i proszę o adorację w przyszłą niedzielę członków KŻR z Krajęczyna.
 
Ogłoszenie od ks. Proboszcza z Jońca.
Na dzień 6 października Parafia w Jońcu organizuje pielgrzymkę do Częstochowy cena wyjazdu 80zł z ubezpieczeniem. Chętnych proszę o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej w Jońcu lub pod numerem tel. 695 92 30 87. Informacje w gablocie przed kościołem.
 
Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bardzo ważna i szczera rozmowa z prowincjałem polskich dominikanów ojcem Pawłem Kozackim oraz reportaż o Romach, z którymi spotkał się papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Słowację. Do nabycia jest także „Mały Gość Niedzielny”
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Wacławom, Rafałom, Michałom i Teresom) życzę Błogosławieństwa Bożego, a nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.
Pobliska parafia:
październik 2021
P W Ś C P S N
« wrz.    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie