Archive for sierpień, 2017

DWUDZIESTA PERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Chrystus przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie powołał Kościół, dla jego umocnienia zesłał Ducha Świętego, ale jego kierowanie przekazał św. Piotrowi. To na jego wierze, jak na skale, oparł funkcjonowanie wspólnoty zbawienia.
2. Rolą Piotra jest trwać w wierze i umacniać wiarę braci, stąd tak wielka rolę przywiązujemy do działań każdorazowego Następcy św. Piotra. Warto jednak zadać sobie pytanie: czy my swoją modlitwą przyczyniamy się do wsparcia wiary każdorazowego Biskupa Rzymu? Warto również zapoznawać się z dziejami Kościoła i kolejnych papieży, aby w ten sposób poznać wspólnotę, do której przez wiarę należymy.
3. W dniu 1 września wspominamy tych wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny w roku 1939 i przez cały okres II wojny światowej.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tymi dniami związane są odpowiednie nabożeństwa.
5. Już niebawem rozpocznie się nowy rok szkolny, warto więc zmobilizować się i już w piątek przystąpić do sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć naukę w kolejnym roku szkolnym.
6. Mieszkańcy Kuchar Żydowskich wraz z wieńcem dożynkowym złożyli ofiarę na potrzeby kościoła w kwocie 500zł, natomiast pielgrzymi do Częstochowy ofiarowali 470zl. Bóg zapłać. Pieniądze te w części pokryją koszt naprawy dzwonów elektronicznych, które uległy zepsuciu wskutek wyładowania atmosferycznego.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
8. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy CD z filmem Misja.

DWUDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg powołuje każdego człowieka do osiągnięcia zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów. Doskonale jednak wiemy, że wielu spośród nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na bezdrożach życia ludzkiego.
2. Dzisiejsza liturgia słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było ono czytelnym znakiem dla tych, którzy błądzą i nie mogą odnaleźć drogi do „domu Ojca”.
3. Pod wpływem dzisiejszej liturgii słowa warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?
4. W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej; zechciejmy jak najgodniej uczcić Matkę i Opiekunkę naszej Ojczyzny. Tego dnia w Kołozębiu jest odpust.
5. Dziś przezywamy dożynki parafialne. Mieszkańcy Kuchar przygotowali wieniec i pełnia rolę starostów. W organizację tego święta dziękczynienia zaangażował się również pan radny dr. Leonard Milewski. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy mają swój wkład w to święto.
6. Podczas ostatnich nawałnic i nasz kościół ucierpiał wskutek uderzenia pioruna. Dzięki Bożej opatrzności się nie zapalił, ale jedną deskę na wierzy rozerwał na połowę. Wyładowanie uszkodziło również głośniki i wzmacniacz stąd tez jeszcze z tydzień nie będziemy mieć dzwonów.
7. Jutro o godzinie 4 wyjeżdżamy na pielgrzymkę na Jasną Górę.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
9.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Św. Paweł w dzisiejszej liturgii słowa stawia nam pytanie: co nas może odłączyć od miłości Boga? Na to pytanie odpowiedź jest prozaicznie prosta: możemy się sami odłączyć od Bożej miłości.
2. Rzeczywistość ludzkiego życia znajduje się więc pomiędzy korzystaniem z Bożej miłości a jej odrzucaniem. Dobry nas Ojciec wspiera nas w naszym życiu duchowym, odpuszcza nam nasze grzechy w sakramencie pokuty i wspiera nas w sprawach doczesnych, dając nam to, co jest potrzebne do naszego życia. Czy my jednak tę miłość Bożą przyjmujemy i dzielimy się nią z innymi?
3. We wtorek uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny; z tym dniem związany jest obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i wieńców żniwnych, które będę błogosławić podczas wszystkich mszy św.: 9.00, 11.00, 15.00
4. W środę przeżywać będziemy odpust ku czci św. Rocha. Porządek nabożeństw niedzielny. Sumę o 11.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Jarosław Arbat, proboszcz z Opinogóry. Zapraszam na odpust wraz z zwierzętami, które tradycyjnie będę błogosławił po mszy o 11.00. Serdecznie proszę o udział asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami, służbę liturgiczna. Dołóżmy starań a święto naszej parafii przeżyć jak najgodniej.
5. W przyszła niedzielę będziemy dziękować Panu Bogu za plony. Starostami dożynkowymi będą mieszkańcy Kuchar Żydowskich. W przyszłym roku proszę o przygotowanie wieńca mieszkańców Bolęcina.
6.Wyjazd do Częstochowy 21 sierpnia o 4 rano.
7. Dziś witam serdecznie pośród nas księdza Pallotyna, który swoja posługą i obecnością przybliży nam objawienia Matki Bożej w Fatimie.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
9.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

PRZEMIENIENIE PANSKIE, XVIII NIEDZIELA

1. Przemienienie Pańskie na górze Tabor to dla Apostołów moment, gdy Mistrz uświadamia im, że jest Synem Bożym, który musi cierpieć i umrzeć dla zbawienia człowieka.
2. W historii naszego kraju to święto związane było z chorobami – epidemiami, które przetaczały się przez naszą Ojczyznę, zwłaszcza w XIX wieku, i modlitwami wtedy zanoszonymi do Boga o przemianę tego utrapienia.
3. W naszych czasach to między innymi: sierpniowa zachęta Kościoła do abstynencji od napojów alkoholowych i wyjście z tragedii uzależnienia bardzo wielu rodzin; z sierpniem wiąże się również dzieło przemiany naszego kraju, zapoczątkowane w pamiętnym sierpniu 1980 roku. Dziś z Płocka wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Pośród pątników jest dwoje naszych parafian.
4. Chciejmy i my, w tym czasie, podejmować działania, które pomogą nam przemienić nasze życie i zbliżyć nas do Boga i człowieka. Takim dziełem może być piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
5. W przyszła niedzielę przypada Nabożeństwo Fatimskie. Będzie ono odprawione bezpośrednio po mszy św. o godz. 15.00. Przypominam o naszych prośbach, dziękczynieniach , zawierzeniach i uwielbieniach które są czytane podczas różańca. W przyszła niedzielę do naszej parafii zawitają również księża pallotyni z książkami poświęconymi głownie objawieniom w Fatimie. O godzinie 14.30 zapraszam na film poświęcony objawieniom Matki Bożej Fatimskiej.
6. Proszę uiszczać opłaty za wyjazd na Jasną Górę i oddawać umowy na wyjazd na Bałkany.
7. Dożynki parafialne w niedzielę 20 sierpnia. Wieniec przygotowują mieszkańcy Kuchar Żydowskich.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
9.Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
10 . dziękuję za kwiaty do kościoła państwu Antosik.
Pobliska parafia:
sierpień 2017
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie