Archive for czerwiec, 2017

DWUNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. W czasie wakacji będziemy przebywać w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się, gdzie jest kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedzielę i święta nakazane spełnić obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.

2. W czwartek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

3. Bardzo serdecznie pragnę podziękować raz jeszcze wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie festynu parafialnego wnosząc swoja pracę jak również liczne dary. Zapomniałem tydzień temu wspomnieć oscypkach, Bóg zapłać wszystkim za wszystko, zapraszam po odbiór blach po ciastach, które były bardzo smakowite.

4. Dzieci zapraszam po odbiór zeszytów wraz ze skromnym upominkiem książkowym.

5. 17 lipca w poniedziałek proponuję wyjazd na pielgrzymkę autokarową do Lichenia. Chętnych proszę o zapisywanie się. Cena autokaru 40 zł.

6. Jeśli ktoś chciałby wyjechać na pielgrzymkę do Włoch (Rzym i Sycylia) w terminie od 22 lipca do 2 sierpnia to proszę o zgłoszenie się do mnie lub pod numer tel. 606 876 234. Koszt wyjazdu to 1560 zł + 490 Euro.

7. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Jutro 15.45 przechodzić będą przez Królewo pielgrzymi do Gietrzwałdu. Proszę o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.

9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

       W Gościu:

•  Najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”. Najbardziej znany szef kuchni wyznaje: „Podjąłem świadomą decyzję, że pójdę za Jezusem”.

•   o objawieniach w Gietrzwałdzie. Właśnie mija 140 lat od czasu, jak Matka Boża objawiła się dwóm dziewczynkom. Gietrzwałd na Warmii to jedyne w Polsce, a jedno z dziewięciu na świecie, miejsce objawień maryjnych oficjalnie zatwierdzonych przez Kościół;

•  o tym, że za pięć lat nie będziemy potrzebować gazu z Rosji.

XI Niedziela Zwykła

 

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Ostatniego dnia oktawy, w czwartek, poświęca się wianki sporządzone z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Są one symbolem ludzkiej pracy, a jednocześnie są darem Bożym służącym ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia ziół wznoszone są modlitwy o opiekę nad polami i o dobre zbiory. Zatyka się je za obrazy świętych, nad oknami i w sieni. Do tej pory przypisuje się wiankom leczniczą moc i działanie ochronne. Zapraszam mieszkańców poszczególnych miejscowości zgodnie z harmonogramem na oktawę: Poniedziałek – Przepitki,  Bolęcin; Wtorek – Jędrzejewo, Kuchary; Środa- Krajęczyn, Pruszkowo; Czwartek- Królewo i Sobieski, oraz asysta procesyjna.
 2. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia jesteśmy zwolnienie z zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Została ustanowiona po objawieniu się Chrystusa św. Małgorzacie Marii Alacoque w latach 1673–1675, który zażądał ustanowienia święta ku czci swego Serca oraz odprawiania specjalnego nabożeństwa. Wiernym, którzy będą oddawać cześć Boskiemu Sercu, obiecał wiele łask (tzw. obietnice Serca Jezusowego). Celem święta jest: rozważanie miłości, którą Chrystus okazał przede wszystkim na krzyżu (ofiara krwawa) i okazuje podczas Mszy świętej (ofiara niekrwawa), złożenie za nią należnego dziękczynienia i uwielbienia, wypełnienie obowiązku przebłagania za winy swoje i wszystkich ludzi. Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia Sercu Jezusa.
 3. W piątek uroczyste zakończenie roku szkolnego w kościele o godzinie 8.00. Do szkoły pani Dyrektor zaprasza na 9.00.
 4. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który wskazywał na Chrystusa jako na zapowiedzianego Zbawiciela świata.
 5. Za tydzień w poniedziałek o 15.45 przechodzić będą przez Królewo pielgrzymi do Gietrzwałdu. Proszę o życzliwe przyjęcie pielgrzymów.
 6. Uporządkowane zeszyty z karteczkami oddajemy w zakrystii, za tydzień zapraszam po odbiór.
 7. Dziś przeżywam swój jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Przy tej okazji został zorganizowany piknik parafialny, który to uświetnią występ Orkiestry dętej z Jońca pod batutą pana Kapelmistrza Cezarego Celiana. W organizacje tego dnia włączyli się: Urząd Gminy z Jońca na czele z panem Wójtem Markiem Czerniakowskim, Towarzystwo Ludowe SONA z panem Prezesem dr. Leonard Milewski. Jestem bardzo wdzięcznym wrażliwym PANIOM za upieczenie ciasta, za smalec, ogórki, kiełbaski, karkówkę, chleb, ugotowanie grochówki, przygotowanie ziemniaków, warzyw, częstowanie dziś podczas festynu. Serdecznie dziękuję księżom ks. Kan. Ignacemu, ks. Matuszowi za wspólną modlitwę i obecność. Współpracownikom panom organiście Januszowi Kacperskiemu i kościelnemu Ireneuszowi Pilińskiemu za dobrą współpracę podczas tych 10 lat w Królewie. Wszystko byłoby na nic gdybyście nie pojawili się Wy drodzy Goście. – dziękuje za obecność i wszelkie przejawy życzliwości, modlitwy, dobre słowa, życzenia. Wszystkie te słowa są dla mnie bardzo miłe, ale również będą mobilizacja do dalszej wytężonej posługi pośród Was.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

W Gościu:

 • O ciekawej migracji ze wschodu. W Polsce przebywa i pracuje około miliona Ukraińców. Są, a jakby ich nie było. Bo nie rzucają się w oczy, wtapiają się w tłum. Dopiero ostatnio coraz częściej słychać ich język.
 • jeszcze raz o przesłaniu Fatimy, które kwestię zbawienia stawia na ostrzu noża;
 • w Indiach w lodówkach leżą miliony zamrożonych embrionów. I nikt nie wie, co z nimi robić.

W „Małym Gościu”:

– „Wyjątkowy Osioł”, czyli najnowsza płyta zespołu „Arka Noego”;

– rozmowa z Robertem Friedrichem, założycielem „Arki Noego”;

– jak zrobić kompas?

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENJAŚWIĘTSZEJ

 

1.             Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym okresie nie przystąpimy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech.

2.             W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Po sumie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę mieszkańców: Kuchary, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic o przygotowanie i ubranie ołtarzy. Proszę wszystkich także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Zapraszam na 11.00 członków asysty procesyjnej, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów. Dajmy świadectwo naszej wiary poprzez pobożny i liczny udział w procesji. Samochody można parkować  również przed plebania i na tymczasowym parkingu.

3.             Od piątku do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała.

4.             W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Jakub Wiktorowicz, kawaler zamieszkały w Królewie i Sylwia Domańska, panna zamieszkała w Soboklęszczu, oraz Paweł Makulski kawaler zam. w Krośnie i Katarzyna Sawicka, panna zam. w Krajęczynie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informację. 

5.             Dziś w naszej parafii przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności.

6.             Nabożeństwo Fatimskie we wtorek o 20.00 zapraszam i przypominam o intencjach modlitewnych.

7.             W przyszłą niedzielę na mszy św. o godzinie 11.00 będę dziękować Bogu za 25 lat mojego kapłaństwa. Po mszy będzie festyn na którym będzie można skosztować: grochówkę z kuchni polowej, pajdę chleba ze smalcem, ciasta, kiełbaskę z ogniska. Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się materialnie wspierając to wydarzenie. Cista proszę dostarczyć na plebanię w sobotę po południu. Mam nadzieję, że milo spędzimy czas.

8.             Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

              W Gościu:

          •  Bezpłatny dodatek, niezbędny w czasie procesji Bożego Ciała – śpiewnik z pieśniami         

              eucharystycznymi. Tradycyjne śpiewy, duży, wyraźny druk.

          •  dlaczego św. Józef powinien być patronem XXI wieku, tłumaczy o. Augustyn Pelanowski;

          •  w jedności siła, czyli o wielkiej mocy żywego różańca;

 

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą  okres wielkanocny, powracając do okresu „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego przeżywamy w naszej parafii pierwszą msze św. ks. Mateusza Pilińskiego. Życzymy, aby Pan Bóg za którego głosem poszedł błogosławił w kapłańskim życiu i wspierał potrzebnymi łaskami. Msza prymicyjna o godzinie 11.00.

2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

4. W sobotę 10 czerwca o godzinie 13.30 będzie II Bieg Królewski  połączony z kwestą na rzecz pomocy naszej uczennicy Weroniki.

5. 13 czerwca w poniedziałek nabożeństwo fatimskie o godzinie 20.00. Bardzo proszę swoje prośby, dziękczynienia i uwielbienia pozostawiać w puszcze pod figurą św. Michała Archanioła. Intencje te będą odczytywane podczas różańca fatimskiego. Proszę czterech mężczyzn z Królewa o niesienie figurki w procesji.

6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Jakub Wiktorowicz, kawaler zamieszkały w Królewie i Sylwia Domańska, panna zamieszkała w Soboklęszczu. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informację. 

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

8. Dziś w całej Polsce przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności. W naszej parafii zbiórkę przeprowadzimy za tydzień.

W Gościu:

•  Ten dzień nie może przejść niezauważony! 6 czerwca polscy biskupi w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odnowią akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlaczego to takie ważne dla Polski i dla świata?

•  premier Beata Szydło mówi o kapłaństwie swojego syna;

•  jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy? Kim są? Z jakich krajów pochodzą?

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnienia ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed Wniebowstąpieniem zostawia nam swój testament: „Idźcie wiec i nauczajcie wszystkie narody…”. Czy jestem wierny temu testamentowi?

2. Trwa nowenna do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W najbliższą sobotę będziemy przeżywać święcenie kapłańskie naszego diakona Matusza Plińskiego. Natomiast niedziela 4 czerwca to dzień pierwszej mszy św. którą odprawi w naszym kościele o godzinie 11.00.

4. W sobotę 10 czerwca o godzinie 13.30 będzie II Bieg Królewski  połączony z kwestą na rzecz pomocy naszej uczennicy Weroniki.

5. Dzieci które zamówiły płyty z uroczystości odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych proszę o ich odebranie. Na dysku DVD z filmem zakradł się błąd.

4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Dzieci, które po raz pierwszy przystąpiły do komunii św. zachęcam do spowiedzi. Kandydatom do bierzmowania przypominam również o  spowiedzi.

5. 13 czerwca w poniedziałek nabożeństwo fatimskie o godzinie 20.00. Bardzo proszę swoje prośby, dziękczynienia i uwielbienia pozostawiać w puszcze pod figurą św. Michała Archanioła. Intencje te będą odczytywane podczas różańca fatimskiego. Proszę czterech mężczyzn z Królewa o niesienie figurki w procesji.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać

W Gościu:

•  Czego mogą nas nauczyć mali mistycy z Fatimy – 10-letnia Hiacynta i 11-letni Franciszek? To niezwykłe, ale Franciszek nie szukał pociechy u Boga, ale swoją modlitwą sam chciał pocieszać Boga.

•  o pewnym przełomie w sprawie Medjugorje. Watykańska komisja teologiczna opowiedziała się właśnie za autentycznością tylko pierwszych objawień.

•  o niewyjaśnionym wybuchu, do jakiego doszło w Siewieromorsku, w którym zniszczony został największy arsenał broni w Związku Radzieckim. Do wybuchu doszło kilka tygodni po tym, jak Jan Paweł II dokonał zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi, prosząc Ją o ocalenie od wojny atomowej.

Pobliska parafia:
czerwiec 2017
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie