Archive for styczeń, 2017

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

 

1. Już w kolejną niedzielę Chrystus Pan uświadamia nam, że jesteśmy wspólnotą Jego uczniów. Mimo to, iż jest to niewielka wspólnota, to ma ona ściśle wytyczony cel, a mianowicie osiągnięcie zbawienia. Można go osiągnąć idąc drogą wskazaną przez Chrystusie w programie ośmiu błogosławieństw, który w liturgii ukazuje nam dziś Zbawiciel. Podejmijmy trud wędrowania przez życie tą drogą.

2. W tym tygodniu w czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu do świątyni przychodzimy z gromnicami. Msze w naszej świątyni w tym dniu o 8.00 i 17.00

3. W tym tygodniu również pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź o 16.30.

4. Kolęda dobiegła końca, bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy przyjeżdżali i mnie wozili, częstowali i przyjmowali w swoich domach z dużą życzliwością. Bóg zapłać też za ofiary złożone przy okazji kolędy.

5. Dzięki życzliwości radnego powiatowego dr Leonarda Milewskiego otrzymaliśmy religijne kalendarze ścienne, są wyłożone pod figurą św. Antoniego. Bóg zapłać ofiarodawcy.

6. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

 W Gościu

Co robić z rozproszeniami na modlitwie? Walczyć z nimi czy je pokochać?

o dzielnej polskiej lekarce mieszkającej w Norwegii. Została zwolniona z pracy, bo powołała się na sprzeciw sumienia. Teraz domaga się sprawiedliwości przed norweskim sądem;

o wielkiej popularności muzyki disco polo;

Trzecia Niedziela Zwykła

1. Dzisiejsza liturgia ukazuje Jezusa Chrystusa jako Światłość rozświetlającą mroki ludzkiego życia. Jeżeli jesteśmy Jego uczniami, to tworzymy wielką wspólnotę braci i sióstr, która wędruje do domu Ojca. Niestety już w początkach Kościoła pojawiały się w tej wspólnocie niechęci, które spowodowały rozłamy we wspólnocie uczniów Chrystusa, podobnie jest i obecnie. Potrzeba, abyśmy również i my żyjący tu i teraz, w konkretnym czasie i miejscu, zadali sobie pytanie, czy przyczyniamy się do rozwoju Kościoła, czy raczej powodujemy jego rozbicie? Czy współwyznawca Chrystusa jest dla mnie bratem w wierze?

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, przez swoją modlitwę przyczyniajmy się do zjednoczenia wspólnoty chrześcijańskiej.. Zakończenie Tygodnia Modlitw w święto nawrócenia św. Pawła w dniu 25 stycznia.

3. Wizyta duszpasterska dobiega końca. Dziękuję za życzliwe przyjęcie. W tym tygodniu  odwiedzę – 23 I (poniedziałek) mieszkańców Królewa prawą stronę. Nie wszystkim mieszkańcom naszej parafii wyznaczony termin odpowiadał. Chcących spotkać się ze mną w innym terminie proszę o umówienie dogodnej daty.

4. Dziś o godzinie 11.00 będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla uczestników III Biegu Powstania Styczniowego w Kucharach Żydowskich. Dochód z biegu, który rozpocznie się o 12.45 przeznaczony będzie dla Krystiana Napiórkowskiego.

5. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

W Gościu

Andrea Bocelli śpiewa dla Czytelników „Gościa”. W najnowszym numerze płyta CD z arcydziełami muzyki w wykonaniu jednego z największych śpiewaków naszych czasów. Płyta w sam raz na karnawał.

o nowo wybudowanych kościołach, które zostały uznane za najbardziej oryginalne dziedzictwo polskiej architektury XX wieku;

o fenomenie „Małego Gościa”. Miesięcznik obchodzi właśnie 90 lat istnienia i cieszy się niesłabnącym powodzeniem młodych czytelników;

W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:

balon, na którym można zapisać hasło reklamowe;

plakat z Kamilem Stochem;

jak przygotować sprzęt przed wyjściem na stok;

Druga Niedziela Zwykła

1. Święty Jan Chrzciciel przedstawia Jezusa Chrystusa jako tego, który przyszedł przemienić świat. Chciejmy również i my, jako Jego uczniowie, podjąć dzieło naszego Mistrza. Zadajmy sobie pytanie: czy moje życie jest zachętą dla innych do poszukiwania Chrystusa?

2. W tym tygodniu rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który zaczyna się 18 stycznia, a kończy się świętem Nawrócenia św. Pawła, czyli w dniu 25 stycznia. W ramach tego tygodnia w parafiach odprawiane są nabożeństwa ekumeniczne, w czasie których prosimy Chrystusa, aby chrześcijanie wszystkich wyznań dążyli do powrotu do jedności Kościoła. Zechciejmy również i my włączyć się w ten modlitewny nurt. Najbliższe nabożeństwo ekumeniczne na naszym terenie w dniu… w parafii…

3. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiamy plan kolędy na następny tydzień.

16 I (poniedziałek) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz

17 I (wtorek) Idzikowice od strony Królewa

20 I (piątek) Królewo Kolonia

21 I (sobota) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich

    4. W przyszła niedzielę o godzinie 11.00 będziemy modlić się o błogosławieństwo Boże dla uczestników III Biegu Powstania Styczniowego w Kucharach Żydowskich. Dochód z biegu, który rozpocznie się o 12.45 przeznaczony będzie dla Krystiana Napiórkowskiego.

    5. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

W Gościu

Czy Boga należy się bać? Jeżeli nie, to co znaczą słowa, że bojaźń Boża jest początkiem mądrości?

o tym, że Polacy spobożnieli. W 2015 roku na niedzielne msze święte przychodziło więcej osób niż w roku poprzednim;

jak palić w piecu węglowym, żeby smog był mniejszy?

 

Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiejsze święto kończy w liturgii okres Bożego Narodzenia, a jednocześnie rozpoczyna się okres zwykły. Tradycyjnie jednak do 2 lutego pozostaje dekoracja świąteczna w kościele; przepisy liturgiczne pozwalają również na śpiewanie kolęd w czasie mszy oraz innych nabożeństw.

2. W związku ze wspomnieniem Chrztu Pańskiego, przypominamy zasady związane z udzielaniem chrztu. Chrzest udzielany jest w niedzielę w czasie mszy. Rodzice zgłaszają się do kancelarii parafialnej najpóźniej na tydzień przed datą chrztu. Przynoszą ze sobą następujące dokumenty: 1) akt urodzenia dziecka, 2) akt ślubu kościelnego rodziców, 3) zaświadczenia dla chrzestnych, że mogą pełnić funkcję chrzestnego (z własnej parafii), 4) jeżeli rodzice z dzieckiem mieszkają na terenie innej parafii, to pozwolenie od właściwego proboszcza na udzielenie chrztu w tej parafii. Chrzestnym może być osoba, która otrzyma odpowiednie zaświadczenie od własnego proboszcza, czyli: przyjęła odpowiednie sakramenty (chrzest, pokuta, Eucharystia i bierzmowanie); praktykuje swoją wiarę uczęszczając we mszy i przyjmuje kolędę. Jeżeli jest to uczeń, to uczęszcza na katechezę, a jeżeli osoba dorosła żyjąca w związku małżeńskim, to zawarła sakramentalny związek małżeński.

3. Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiam plan kolędy na następny tydzień.

9 I (poniedziałek) Zaolzie i Kolonia Idzikowice

10 I (wtorek) Kuchary prawa strona

13 I (piątek) Krajęczyn od Podgrabia

14 I (sobota) Krajęczyn prawa strona

   4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

W Gościu

O tym, jak Zbigniew Cybulski chodził do spowiedzi i jak władze państwowe starały się ukryć, że był osobą wierzącą.

dlaczego polscy mężczyźni coraz później się żenią i coraz później zostają ojcami? W 2001 roku świeżo upieczony tata miał zwykle 29 lat, a w 2011 już 31 lat;

o polskim uczonym, który powinien mieć reprezentacyjną ulicę w każdym mieście, a tymczasem jest anonimowym człowiekiem. Bez wynalazku Jana Czochralskiego, bo o nim mowa, nie byłoby komputerów i internetu;

Pobliska parafia:
styczeń 2017
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie