Archive for lipiec, 2018

XVII Niedziela Zwykła

1.Dziś po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina  i Ignacego Paderewskiego w wykonaniu zaprzyjaźnionego pana prof. Jerzego Maciejewskiego. Zapraszam.
2.20 sierpnia w poniedziałek organizuję pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt autobusu to 55 zł.
3.Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
4.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca: adoracja i spowiedź o 1630.
5.Osoby po 65 roku życia zainteresowane darmowym szczepieniem przeciwko grypie, zameldowane na terenie gminy Joniec proszone są o kontakt z GOPS w Jońcu.
6.Parafia w Jońcu wraz z Urzędem Gminy organizują wycieczkę 21 sierpnia „śladami polskiej państwowości”. Koszt wyjazdu to 80zł. Bliższe informacje w zakrystii.
7.Zachęcam do zachowania abstynencji w sierpniu.
8.Proszę, aby piesi pielgrzymi na Jasną Górę oddali karty uczestnictwa.
9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• Dlaczego żołnierze III Rzeszy wyjątkowo ich nienawidzili? O udziale osób duchownych w powstaniu warszawskim
• 25 lat konkordatu
• jakie zmiany odczujemy, jeśli założenia  tzw. “polityki lekowej państwa” zostaną zrealizowane?
• lipiec to czas wyprzedaży. Czy faktycznie warto wtedy kupować?

XVI Niedziela Zwykła

1.Dziś błogosławimy pojazdy prosząc Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o łaski potrzebne na drodze. Jak zawsze ofiary wtedy składane przeznaczone są na wsparcie misjonarzy poprzez zakup pojazdów dla nich.
2.W przyszłą  niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina  i Ignacego Paderewskiego w wykonaniu zaprzyjaźnionego pana prof. Jerzego Maciejewskiego. Zapraszam.
3.Pielgrzymi do Gietrzwałdu złożyli ofiarę na nasz kościół w kwocie 375 zł. Bóg zapłać
4.20 sierpnia w poniedziałek organizuję pielgrzymkę do Częstochowy. Koszt autobusu to 55 zł.
5.Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• obrazek z modlitwą kierowcy do św. Krzysztofa
• wakacyjna ewangelizacja, czyli jak dotrzeć do osób, które same być może nie przyszłyby do kościoła
• o istotnym wkładzie kardynała Karola Wojtyły w powstawanie papieskiej encykliki „Humanae vitae”

XV Niedziela Zwykła

1. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i do św. Lipki odbędzie się w godzinach: wyjazd o 6.00, powrót około 19.00.
2. Jest nowy kalendarz na rok 2019 – można zamawiać mszę św. Proszę jednak wybierać spośród dni roku nie tylko niedzielę.
3. W przyszła niedzielę będziemy błogosławić pojazdy prosząc Boga za wstawiennictwem św. Krzysztofa o łaski potrzebne na drodze. Jak zawsze ofiary wtedy składane przeznaczone są na wsparcie misjonarzy poprzez zakup pojazdów dla nich.
4. Za dwa tygodnie w niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się koncert muzyki Fryderyka Chopina  i Ignacego Paderewskiego w wykonaniu zaprzyjaźnionego pana prof. Jerzego Maciejewskiego. Zapraszam.
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• o kulcie Najdroższej Krwi Chrystusa
• o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil, a dla wielu katolików stał się stylem życia

XIV Nedziela Zwykła

  1. W czasie wakacji wyjeżdżamy poza miejsce naszego zamieszkania, chcemy tam jak najlepiej wypocząć i nabrać siły do podjęcia nowych wyzwań, które będą przed nami. Wykorzystując ten czas, nie zapomnijmy o świadczeniu o naszym Panu i Zbawicielu.
  2. Czas wakacji to również okres pielgrzymkowy, z całego kraju wędrują pielgrzymi do tronu Matki Bożej na Jasnej Górze, czy też do innych miejsc. Może warto, abyśmy i my skorzystali z tej formy rekolekcji w drodze. Trzydziesty szósty raz będą pielgrzymować pątnicy z Płocka w dniach od 6 do 14 sierpnia. Chętnych proszę o zapisywanie się. Tradycyjnie możemy tez pielgrzymować w sposób duchowy, wraz z przewodnikiem w formie zeszytu, który zawiera rozważania i informacje o pieszej pielgrzymce.
  3. Pielgrzymka do Gietrzwałdu i Św. Lipki będzie 16 lipca w poniedziałek o godzinie 6.00. Koszt autobusu to 45zł. Proszę o uiszczanie opłaty. Jeśli ktoś chcę jeszcze pojechać to zapisuję na listę rezerwową.
  4. Nabożeństwo Fatimskie w najbliższy piątek o godzinie 20.00 zapraszam serdecznie prosząc o zapisywanie intencji.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

W Gościu:

  • W ciągu stu lat z Bliskiego Wschodu wyemigrowało 6 mln chrześcijan. Papież Franciszek zaprosił do modlitwy patriarchów i zwierzchników wszystkich Kościołów z tego zapalnego regionu
  • 1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków o świadczenie 300+. Jak je składać i kto może korzystać z programu Dobry Start?
  • co drugi piętnastolatek w Europie przyznaje, że pił alkohol w czasie ostatnich 30 dni. Czy istnieje rozwiązanie tego zatrważającego problemu?

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PRZED WYRUSZENIEM 37. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi! Za kilka tygodni, po raz trzydziesty siódmy wyruszy z Płocka na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej. Ten rok obchodzimy jako Rok św. Stanisława Kostki, w związku z okrągłą 450. rocznicą jego śmierci. Wśród wielu ciekawych i godnych naśladowania cech Świętego z Rostkowa, warto zwrócić uwagę na to, że jego życiu ważną rolę odegrało piesze pielgrzymowanie. Aby osiągnąć swoje życiowe cele i marzenia, wyruszał w drogę. Uczy nas Stanisław, że do osiągnięcia pragnień potrzeba nieraz dużego wysiłku, także fizycznego, trzeba pokonania własnych słabości. Ta wspomniana cecha św. Stanisława niech stanie się zachętą do podjęcia trudu tegorocznego pielgrzymowania na Jasną Górę. Niech towarzyszy nam myśl, że do wielkich rzeczy w życiu dochodzi się przez wysiłek, trud, czasem ból. Cieszy mnie, jako Biskupa Płockiego fakt, że co roku są chętni do podejmowania dzieła pieszej wędrówki. Wierzę, że ten trud jest nagradzany duchowymi łaskami dla samych pielgrzymów, ich rodzin i całej diecezji. Mam nadzieję, że przykład Pielgrzyma – świętego Stanisława, zachęci kolejnych ludzi, zwłaszcza młodych, do wędrówki na Jasną Górę. Pielgrzymowanie do naszego narodowego Sanktuarium to podróż do Maryi, naszej Matki. Będą nam w niej towarzyszyły relikwie św. Stanisława Kostki, wielkiego czciciela Matki Bożej. Do Niej można zanieść to wszystko, co jest w naszych sercach – troski i radości – Jej zawierzyć, Jej pozostawić. Pielgrzymka uczy zaufania, miłości do Matki Bożej. Nie lękajmy się podjąć tego duchowego i fizycznego wysiłku. Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierającym ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie. Płock, dnia 11 czerwca 2018r.
Wasz Biskup Piotr

XIII Niedziela Zwykła

1.Dziś po mszy św. o godzinie 9.00 będzie program słowno – muzyczny przedstawiający (kontekst historyczny, przywołanie ważnych postaci historycznych), wiersze Edwarda Słońskiego i 10 utworów na chór mieszany a capella (w tym 8 pieśni legionowych) – całość trwa około 50 minut. Dla słuchaczy mamy przygotowane darmowe foldery pamiątkowe z koncertu.
2.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, adoracja i spowiedź od 16.20.
3.W poniedziałek 16 lipca planuję autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Lipki, a po drodze odwiedzimy Grunwald. Koszt autobusu to 45 zł.
4.Zbliża się sierpień miesiąc trzeźwości i czas pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce. Tradycyjnie jest też możliwość pielgrzymowania duchowego. Chętnych bardzo proszę o odbieranie modlitewników i poprzez czytanie rozważań i modlitw łączenia się z pielgrzymami na Jasną Górę.
5.Serdecznie dziękuję tym z pośród nas, którzy nie szczędząc własnego czasu, sił i pieniędzy przyjęli gościnnie przed kościołem i w Kucharach pielgrzymów do Gietrzwałdu.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu “Na skraju Polski”. O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”.
• Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. „Gość Niedzielny” przedstawia kilka propozycji duchowych last minut;
• historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru

XIII Niedziela Zwykła

1.Dziś po mszy św. o godzinie 9.00 będzie program słowno- muzyczny przedstawiający (kontekst historyczny, przywołanie ważnych postaci historycznych), wiersze Edwarda Słońskiego i 10 utworów na chór mieszany a capella (w tym 8 pieśni legionowych) – całość trwa około 50 minut. Dla słuchaczy mamy przygotowane darmowe foldery pamiątkowe z koncertu.
2.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, adoracja i spowiedź od 16.20.
3.W poniedziałek 16 lipca planuję autokarową pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Św. Lipki, a po drodze odwiedzimy Grunwald. Koszt autobusu to 45 zł.
4.Zbliża się sierpień miesiąc trzeźwości i czas pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce. Tradycyjnie jest też możliwość pielgrzymowania duchowego. Chętnych bardzo proszę o odbieranie modlitewników i poprzez czytanie rozważań i modlitw łączenia się z pielgrzymami na Jasną Górę.
5.Serdecznie dziękuję tym z pośród nas, którzy nie szczędząc własnego czasu, sił i pieniędzy przyjęli gościnnie przed kościołem i w Kucharach pielgrzymów do Gietrzwałdu.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu “Na skraju Polski”. O krainie pięknej jak z baśni, w której można sobie przypomnieć, co naprawdę znaczy słowo „odpoczynek”.
• Polacy coraz chętniej poświęcają urlop na letnie rekolekcje. „Gość Niedzielny” przedstawia kilka propozycji duchowych last minut;
• historia Dolores Hart, czyli o filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

1. W czasie wakacji będziemy przebywać w różnych miejscach, podziwiając w pięknie przyrody Boga Stwórcę. Zechciejmy zorientować się, gdzie jest kościół, w jakich godzinach sprawowane są nabożeństwa, abyśmy mogli w niedzielę i święta nakazane spełnić obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej.
2. W piątek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.
3. W przyszłą niedziele po mszy o godzinie 9.00 a przed 11.00 odbędzie się koncert patriotyczny chóru Cantate Domino z Pomiechówka. Tematem programu będzie rocznica 100 lecie odzyskania niepodległości.
4. Dziękuję bardzo serdecznie druhom strażakom z Królewa na czele z Wójtem Markiem, którzy po przejściu nawałnicy posprzątali połamane drzewa.
5. Zbliża się sierpień miesiąc trzeźwości i czas pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce. Tradycyjnie jest też możliwość pielgrzymowania duchowego. Chętnych bardzo proszę o odbieranie modlitewników i poprzez czytanie rozważań i modlitw łączenia się z pielgrzymami na Jasną Górę.
6. Dziś przechodzić będzie przez naszą parafię pielgrzymka do Gietrzwałdu- jedynego miejsca w Polsce uznanego przez Kościół za miejsce objawień Matki Bożej. Bardzo proszę o życzliwe przyjecie pielgrzymów i poczęstunek przed naszym kościołem po mszy o godzinie 15.45
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• Często słyszymy, że młodzi nie szukają Boga. Warto jednak się zastanowić, czy to my, dorośli, w odpowiedni sposób pokazujemy im drogę do Chrystusa. Sposób wydaje się prosty.
• wkrótce będziemy mogli oglądać nową katolicką telewizję. Kiedy to nastąpi?
• jakich słów lekarz powinien unikać w kontakcie z pacjentem?

Pobliska parafia:
lipiec 2018
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie