Archive for październik, 2014

XXX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła własnego. Świątynia jest znakiem Boga i miejscem naszego z Nim spotkania, w której Bóg udziela nam swoich darów: wysłuchuje modlitw, obdarza miłosierdziem i karmi Ciałem swego zmartwychwstałego Syna. Jest ta świątynia także znakiem naszej wiary i naszym wspólnym domem, gdzie spotykamy się, by wyznać wiarę i odnaleźć siebie jako Kościół – żywą świątynię Boga. Dbajmy o ten widzialny znak Bożej miłości do grzesznych. Ożywiajmy tę świątynię swoją obecnością i wspierajmy swymi ofiarami.
2. W tym tygodniu przypadają: we wtorek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, w sobotę – uroczystość Wszystkich Świętych, w niedzielę – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
3. Trwa jeszcze październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych.
4.W sobotę uroczystość Wszystkich Świętych. Msza święta w naszym kościele będzie o godzinie 9.00. Na cmentarzu suma z procesją za wszystkich bliskich zmarłych rozpocznie się o godzinie 11.00. Pamiętajmy, że tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w pełnej mszy św., jak w każdą niedzielę i święta. Naszym zmarłym potrzebna jest modlitwa, a nie widoczne znaki dla ludzi, którymi są kwiaty i znicza. Obserwując zachowanie na cmentarzach, można dostrzec, że ogromna cześć jest tylko turystami stawiającymi sobie za cel bycie na cmentarzu, niestety, nie zastanawiając się nad sensem swojej obecności. Zapraszam do gorliwej modlitwy, sposobnością będzie również różaniec na naszym cmentarzu o godzinie 17.00.
5.Ochotnicza Straż z Królewa będzie kierować ruchem przy naszym cmentarzu. Proszę o stosowanie się do ich wskazówek. Samochody zostawiamy na parkingu koło organistówki. Przy cmentarzu możemy zatrzymać się by wysadzić pasażerów mających kłopoty z przemieszczaniem się.
6.W niedzielę Dzień Zaduszny. Wszyscy wierni w tym dniu mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który mogą ofiarować za zmarłych. Wierni mogą również uzyskać odpust zupełny każdego dnia od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i pomodlenie się, choćby w myślach za zmarłych. 2 listopada na mszy św. o 15.00 będziemy się modlić za wszystkich zmarłych od listopada zeszłego roku. Przypomnimy sobie tych, którzy od nas odeszli zapalając znicze, które ktoś z najbliższej rodziny zmarłego zaniesie na cmentarz w procesji, podczas której będziemy odmawiać różaniec.
7.Wypominki jednorazowe (będą czytane na cmentarzu) składamy na bocznym ołtarzu, roczne zapisujemy w zakrystii lub kancelarii. Można zamawiać też mszę św. na przyszły rok.
8.W zeszłą niedzielę liczyliśmy wiernych będących na mszach świętych. W Tyn roku z racji czterech chrztów było nas znacznie więcej, gdyż 712 osób. Przed rokiem było 544. Frekwencja wyglądała następującą: kobiety 410 i mężczyźni 302. Komunię św. przyjęło tego dnia 107 kobiet i 41 mężczyzn.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać! Dziękuje również za oczyszczenie rynien naszego kościoła z liści panu Ramonowi Wiktorowiczowi.
10. Na ławkach rozłożone są ulotki przypominające o zbiórce elekt rozłomu, którą rozpoczniemy od 3 listopada. Szczegóły za tydzień.
11. Wydawnictwo naszej diecezji wydrukowało kalendarz ścienny z wizerunkami obrazów Matki Bożej z naszych sanktuariów diecezjalnych. Cena kalendarza to 8 zł.
W gościu:
– Co naprawdę wydarzyło się na synodzie biskupów o rodzinie?
– rozmowa z ks. abp Stanisławem Gądeckim, jedynym polskim biskupem uczestniczącym w obradach synodu;
– obrazek z modlitwą męża za żonę. Powinien go mieć każdy mąż, żeby nigdy nie zapomnieć o modlitwie za swoją żonę;

XXIX niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Kantego, kapłana; we wtorek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę – św. Jana Pawła II, papieża.
2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
3. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Za otwartość serca i solidarność z misjonarzami – Bóg zapłać.
4. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce odbywa się liczenie wiernych będących w kościele i przystępujących do komunii św.
5. Zbliża się listopad i czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych, W Piśmie Świętym znajdujemy słowa, że zbawienną i dobrą sprawą jest modlitwa za naszych zmarłych. Tylko poprzez nasze westchnienie modlitewne możemy im pomagać w jak najszybszym osiągnięciu szczęścia wiecznego. Zachęcam do zamawiania mszy św. w intencjach naszych bliskich, jak również do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Tak jak w ubiegłych latach, za wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, są one czytane podczas sumy na cmentarzu 1 listopada. Wypominki jednorazowe proszę składać na ołtarzu bocznym. Wypominki całoroczne proszę zgłaszać do mnie w zakrystii, bądź kancelarii.
6. Msza na cmentarzu 1 listopada będzie jak zawsze o godzinie 11.00. Samochody proszę parkować koło organistówki. Bardzo proszę strażaków z Królewa o zorganizowanie parkingu i pokierowanie ruchem.
7. Porządkujących groby na cmentarzu bardzo proszę o segregację śmieci.
8. Serdecznie dziękuje za zaprojektowanie i wykonanie furtki w ogrodzeniu cmentarza panom Adamowi Rajca i Marcinowi Miłoszewskiemu.
9. Jest film z naszego pobytu w ziemi św. jeśli ktoś chciałby go mieć to proszę dać mi znać-nagram go na płytę DVD.
10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego
błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na
cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W gościu:

– życie beatyfikowanego dzisiaj w Rzymie Pawła VI obfitowało w wiele dramatycznych wydarzeń, ale największa krytyka i związane z nią cierpienie spotkało błogosławionego papieża za podpisanie encykliki „Humanae vitae”, w której Kościół sprzeciwił się stosowaniu środków antykoncepcyjnych.
– o wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z modlitwami, do jej odmawiania;
– rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za próbę ratowania dzieci nienarodzonych;

XXVIII niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w środę – św. Teresę od Jezusa, dziewicę, doktora Kościoła; w czwartek – św. Jadwigę Śląską; w piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa męczennika; w sobotę – św. Łukasza Ewangelistę.
2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. To już XIV Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin. Na ten cel będzie można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.
3. We wtorek Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy Najlepszemu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.
4. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
5. Za tydzień Niedziela Misyjna. Taca zbierana jest na rzecz misji.
6. Jeśli ktoś z nas chciałby otrzymywać na swoją komórkę ewangelizacyjne sms-y z tekstami ewangelicznymi, informacjami z życia kościoła to proszę wziąć ulotkę leżącą na stoliku przy wyjściu z kościoła i wysłać sms na numer 693-101-288 pisząc w treści proszę o esiki. Usługa ta jest bezpłatna, a jeśli ktoś nie będzie zadowolony może wysłać na ten sam numer telefonu rezygnacje.
7. Przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki formatu A4 z tekstami biblijnymi na dzisiejszą niedzielę. Dzięki nim będziemy bardziej mogli zapamiętać i skupić się na Słowie Bożym w ciągu tygodnia. Jeśli ta inicjatywa przypadnie nam do gustu to na każdą niedziele będą przygotowywane takie pomoce. Proszę o opinie.
8. Zbliża się listopad, miesiąc w którym szczególnie wspominamy i modlimy się za swoich zmarłych – wierząc w świętych obcowanie. Można zamawiać już wypominki całoroczne i msze św. na przyszły rok. Wypominki jednorazowe (czytelnie zapisane) składać możemy na ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej.
W gościu:
– Mistyki nie trzeba szukać u buddystów. Pięćset lat temu urodziła się św. Teresa z Avila, mistrzyni życia duchowego. Można się od niej nauczyć drogi do Boga.
– obrazek z modlitwą żony za męża. Obrazek powinna mieć każda żona, żeby nigdy nie zapomnieć o modlitwie za swojego męża;
– co sprawiło, że św. Charbel, pustelnik z Libanu, stał się jednym z najpopularniejszych świętych nad Wisłą?

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę; we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w czwartek – bł. Wincentego Kadłubka.
2. W przyszłą niedzielę obchody Dnia Papieskiego. To już XIV Dzień Papieski. Zgłębianie papieskiego nauczania, w łączności z papieżem Franciszkiem, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji, może przynieść poprawę umiejętności twórczego spotkania ludzi odmiennych poglądów czy wyznawanej wiary, ludzi głęboko religijnych i szczerze poszukujących Boga. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.
3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w intencjach całego świata i naszych. Niech ta modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra. Różaniec w dni powszednie o 16.30, w niedzielę o 14.30. Za przygotowanie dekoracji do kościoła na październik dziękuje pani Marcie Bilińskiej.
4. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w pielgrzymce KŻR do Smardzewa.
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za modlitwy i ofiary składane na potrzeby parafii Bóg zapłać.

W Gościu:
Trzecia, ostatnia część „Dzienniczka” siostry Faustyny na płycie CD – do słuchania w samochodzie i w domu.

Komenda Powiatowa Policji w Płońsku przypomina: Obowiązkowe odblaski na drodze!
Nie bez powodu piesi nazywani są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Ich jedyną ochronę stanowi widoczność na drodze, którą zdecydowanie poprawiają elementy odblaskowe umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania.
Na nieoświetlonej drodze, po zmroku, kierujący pojazdami sylwetki pieszych dostrzegają w ostatniej chwili, zazwyczaj z odległości 30-40 metrów. Elementy odblaskowe umieszczone na ubraniu powodują odbicie światła samochodu i dostrzeżenie pieszego przez kierowcę z odległości nawet i 130-150 metrów, czyli ok. 5 razy wcześniej! To może uratować pieszemu życie!
Od 31 sierpnia 2014r. obowiązują nowe przepisy – Pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.
Pamiętajmy!!! Widzieć nie znaczy być widocznym!!! Nośmy odblaski!!!

Pobliska parafia:
październik 2014
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie