Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii przeżywamy nawrócenie św. Pawła, a więc 25 stycznia w czwartek. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.
2. Powoli kończę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękując za dotychczasowe życzliwe przyjęcie przez naszych parafian, jednocześnie w tym tygodniu chcę jeszcze odwiedzić  22 I (poniedziałek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich.
3. Dziś w Kucharach  Żydowskich odbędzie się IV Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• „Nie mam wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska” – przekonuje arcybiskup Tadeusz Wojda z Białegostoku
• grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko dla jej bliskich
• jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek
W Małym Gościu:
• bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD
• plakat z Kamilem Stochem
• co to właściwie jest dziecięca wiara?

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych.
2. Dziękując za życzliwe przyjęcie mnie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję
15 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17 I (środa) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
18 I (czwartek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (piątek) Królewo Kolonia
20 I (sobota) Królewo prawa strona
3. W Kucharach  Żydowskich  21.01.2018 odbędzie się IV Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młody jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji?
• o tym, jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciel świata”. Obraz przedstawia Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Arcydzieło sztuki chrześcijańskiej będzie wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju
• jutro papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam o wielu lat?

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Stąd uroczyste przeżycie tego dnia dziś, wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w ramach Roku Wiary.
2. W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych (z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej.
3. Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję wizytę duszpasterską:
8 I (poniedziałek) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
9 I (wtorek) Kuchary prawa strona
11I (czwartek 12.00) Zaolzie i Kolonia Idzikowice
13I (sobota od 12.00) Bolęcin FUD
4.Dziś na mszy o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka, które przygotowali z panią Marią Zadroga. Oprawa muzyczna pan Benedykt Celian. Bóg zapłać.
5. W Kucharach  Żydowskich  21.01.2018 odbędzie się IV Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
6. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi.
• o nowym biskupie Paryża – jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, od stycznia jest pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji;
• jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku?

plakat

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
2. Dziś po sumie odbędzie się nabożeństwo z racji zakończenia roku.
3. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jesteśmy zobowiązanie do uczestnictwa we mszy św. podobnie jak w niedzielę. Z racji odpoczynku po sylwestrowej nocy mszę z godziny 9.00 przenoszę na godzinę 18.00
4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło.
6. W przyszła niedziele na mszy o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka, które przygotowali z panią Marią Zadroga. Bóg zapłać.
7. Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiam plan kolędy na następny tydzień.
2 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar godz. 9.00
4 I (czwartek od 12.00) Sobieski

8. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

Boże Narodzenie

1. Bóg jest dobry! Przyszedł na świat w Dzieciątku Jezus, by nas sobą nie speszyć, by nas rozbroić miłością. Modlitwą otaczam miłych gości, oraz wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach. Życzę Wam i sobie Szeroko otwartych oczu i uszu, Wrażliwego serca, blasku betlejemskiej gwiazdy, mądrości Mędrców i prostoty Pasterzy… Życzę Wam i sobie Byśmy nigdy nie rozminęli się z przychodzącym dyskretnie Bogiem…
2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
3. Dziękuję za choinki do kościoła państwu Małgorzacie i Jerzemu Droś z Krajęczyna. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt – porządki, ustawianie choinek i szopki wszystkim Państwu, którzy zechcieliście poświęcić swój czas i energię dla przychodzącego Chrystusa w naszym kościele. Dziękuje za wspólne śpiewanie kolędowanie  przed pasterką.
4. Po sumie w naszej Parafii pojawi się św. Mikołaj w tradycyjnym stroju biskupa. Zapraszam z naszej parafii wszystkie małe dzieci i te które  chodzą do VI klasy szkoły podstawowej, aby mogły być obdarowane z wielkości i szczodrobliwości wszystkich naszych wielkodusznych darczyńców. Bóg zapłać za włączenie się w tę  akcję.
5. Dziś nie ma mszy św. o 15.00, natomiast jutro porządek niedzielny. Zapraszam więc na godzinę 9.00, 11.00 lub 15.00.
Zachęcam do lektury  Gościa – podwójnego egzemplarza w cenie 8zl. Jest też Mały Gość Niedzielny.
Rozpoczyna się wizyta duszpasterska zwaną kolędą. Chciałbym rozmawiać na temat  naszej wiary, która wyraża się miedzy innymi w praktykach religijnych.
Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną pracę w kościele.
Na drzwiach naszych domów po zewnętrznej stronie drzwi piszemy łac. Christus mansionem benedicat („Niech Chrystus błogosławi temu domowi”)tradycyjnie rozumiane jako imiona trzech króli. Jest to przyznanie się przed światem, że jesteśmy chrześcijanami. Prosiłbym bardzo, aby w czasie kolędy, jeśli będzie to możliwe, rodzina była w komplecie. Na stole powinny być: krzyżyk, woda święcona, kropidło i świeczki. Dzieci, a szczególnie młodzież proszę o przygotowanie zeszytów z religii.
Jeśli ktoś będzie miał ochotę mnie poczęstować to będę wdzięczny. W piątki proszę o jedzenie postne, gdyż  zgodnie z prawem kościelnym poszczę we wszystkie piątki w roku. Bardzo proszę o samochód  z danej miejscowości, w której będę kolędować. Ofiary składane z racji kolędy są dzielone i przeznaczane na potrzeby naszej Parafii, w części są odprowadzane na pomoc budującym się kościołom, a w części na moje utrzymanie.
28 XII ( czwartek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie
29 XII (piątek) Pruszkowo
30 XII (sobota) Bolęcin wieś
2 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar
4 I (czwartek od 12.00) Sobieski
8 I (poniedziałek) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
9 I (wtorek) Kuchary prawa strona
11 I (czwartek 12.00) Zaolzie i Kolonia Idzikowice
13 I (sobota od 12.00) Bolęcin FUD
15 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17 I (środa) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
18 I (czwartek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (piątek) Królewo Kolonia
20 I (sobota) Królewo prawa strona
22 I (poniedziałek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich

Czwarta Niedziela Adwentu

1. Dziś wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy CARITAS. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1–7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.
2. Dziś przed pasterką o godz. 22.30 pan Organista wraz z młodzieżą grającą na instrumentach dętych będą wspólnie kolędować. Zapraszam. Chcących skorzystać ze spowiedzi zapraszam na 22.15. Pasterka w naszym kościele będzie o godzinie 23.00.  W pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia msza jest o 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy o 15.00.  W drugi dzień świąt porządek niedzielny.
3. Bardzo dziękuję za przygotowywanie poczęstunku dla dzieci po roratach państwu Magdzie i Zenonowi Piekut.
4. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia o godz. 11.00  naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować  paczkami dzieci. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział i poprzez swoją cząstkę wsparli dzieło św. Mikołaja. Darczyńcami indywidualnymi były osoby z naszej parafii i zaprzyjaźnione z parafią Królewo. Serdecznie dziękuję też: Stowarzyszeniu Sona i prezesowi Leonardowi Milewskiemu, urzędom Gminy Joniec i Sochocin za włączenie się w to dzieło.
W Gościu: podwójnym egzemplarzu w cenie 8zl.
132 świąteczne strony – każdy znajdzie coś dla siebie
• obrazek z modlitwą przy wigilijnym stole
• jak rozumieć trudny początek Ewangelii św. Jana o Logosie: „Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo”;
• reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy;
• jak Boże Narodzenie przeżywają kierowcy tirów?
Zachęcam dzieci do czytania Małego Gościa Niedzielnego

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

1.Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Bernard Kaliński, salezjanin. W niedzielę zapraszam na godziny: 9.00, 11.00 i 15.00. Natomiast w poniedziałek i wtorek spotkamy się o godzinie 9.00, 11.00 i 18.00.  W poniedziałek na 11.00 zapraszam dzieci, a we wtorek chorych i starszych. Obłożnie chorych, których zgłosicie odwiedzę w domach we wtorek po godzinie 13.00.
2.Zechciejmy zatroszczyć się o osoby starsze, pomóc im w przygotowaniach do świąt Narodzenia Pańskiego. Nie poprzestawajmy jednak tylko na sprzątaniu i zakupach, ale zatroszczmy się o to, aby skorzystały z sakramentu pokuty i przyjęły Komunię świętą. Dobrą okazją będzie pomoc  w dotarciu na mszę św. rekolekcyjną we wtorek na godzinę 11.00
3.Dziś kończy się pierwsza część Adwentu, w którym przeżywaliśmy przygotowanie do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa, a od 17 grudnia liturgia będzie nastawiona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia.
4.Za tydzień Wigilia, czas w którym nikt nie powinien być sam, dlatego zechciejmy zorientować się wśród naszej rodziny, sąsiadów, kogo z nich możemy zaprosić na wieczerzę wigilijną. Zgodnie ze zwyczajem naszego narodu zachowajmy tego dnia post, pomimo że jest to niedziela.
5.Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować  paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie  130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
6.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Damian Biliński, kaw. zam. w Krajęczynie i Aleksandra Tyczka, panna zam. w Krajęczynie.
7.Spotkania opłatkowe: w czwartek o 18.00 – spotkanie Rad Duszpasterskiej i Gospodarskiej, w piątek o 18.00 – spotkanie grupy Caritas i przygotowanie paczek.
8.Chętnych do pomocy w dekorowaniu naszego kościoła na święta Bożego narodzenia zapraszam na 23 grudnia (piątek) na godzinę 9.00.
9.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• O fenomenie polskich Rorat. Warto sobie uświadomić, że Polska jest jedynym krajem na świecie, gdzie Msze Święte roratnie cieszą się tak wielką popularnością.
• o siedmiu antyfonach na siedem ostatnich dni Adwentu;
• polował na bizony i czcił duchy, potem został katolikiem. Dziś Czarny Łoś z plemienia Lakota może zostać błogosławionym;
W MAŁYM “GOŚCIU”:
• witraż do wyklejenia i powieszenia w oknie;
• o pisaniu listów do św. Józefa;
• jak nauczyć się latać, czyli z wizytą w wiślańskim klubie sportowym gdzie szkolą się nasi najmłodsi skoczkowie;

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Trwamy w okresie liturgicznym zwanym Adwentem, w którym przygotowujemy się do świąt narodzenia Jezusa Chrystusa. Zapraszam na roraty, które są w naszym kościele w poniedziałek i sobotę o godz.8.00. W środę zapraszam szczególnie dzieci i młodzież na mszę roratną na godzinę 6.45. Po mszy jak zawsze poczęstunek(gorąca herbata, kanapki, owoce).
2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy: w środę – św. Łucję, w czwartek – św. Jana od Krzyża.
3. Przygotowujemy się do rekolekcji adwentowych. Zadbajmy o to, aby nasi domownicy skorzystali z tych ćwiczeń duchowych, zwłaszcza zatroszczmy się, aby osoby starsze mogły przyjąć sakramenty. Rekolekcje przeprowadzi o. Bernard Kaliński salezjanin.
4. Dzisiaj, w II niedzielę Adwentu, już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za dar serca i hojność ofiar „Bóg zapłać”.
5 .Zechciejmy przez zakup świeczki „Caritas”, wesprzeć „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.
6.  Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować  paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie  130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
7. Dziś niedziela spotkań z dziećmi i kandydatami do bierzmowania.
8. w sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Damian Biliński, kaw. zam. w Krajęczynie i Aleksandra Tyczka, panna zam. w Krajęczynie.
8. W imieniu pana Wójta Marka Czerniakowskiego zapraszam na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się 17 grudnia o godz.16.00 przed Urzędem Gminy w Jońcu.
9. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• Profesor ekonomii przekonuje, że obroty w sklepach nie spadną z powodu zamknięcia ich w niedziele
• dlaczego dobry organista to skarb dla parafii?;
• wstrząsające wyznanie mamy, która jeszcze przed urodzeniem utraciła swoją córeczkę

SŁOWO BISKUPA PŁOCKIEGO DO DIECEZJAN PO WIZYCIE U MISJONARZY W PERU

Czcigodni Księża, Drogie Siostry Zakonne, Kochani Diecezjanie Płoccy,
Pierwsza niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Zgodnie z programem duszpasterskim Kościoła w Polsce pragniemy w najbliższych miesiącach otworzyć się na obecność i działanie Ducha Świętego w życiu naszych wspólnot i każdego z nas. Od zarania dziejów Kościoła, to właśnie Duch Święty sprawiał, że uczniowie Jezusa ruszali w świat, by głosić ludom i narodom dobrą nowinę o zbawieniu. Uzbrojeni Mocą z Wysoka kolejne zastępy misjonarzy opuszczały ojczyste strony, udając się w dalekie strony, których mieszkańcy pozbawieni byli światła Ewangelii. Także dziś nie brakuje duchownych i świeckich, którzy przepowiadają Chrystusa na terenach misyjnych. Są pośród nich również księża oraz osoby konsekrowane z naszej diecezji.
W ostatnich dniach listopada odwiedziłem czterech księży płockich, którzy pracują w Peru nad Amazonką. Dlatego korzystam z okazji, żeby przekazać Wam, Siostry i Bracia, serdeczne pozdrowienia od Księży: Marka, Zbigniewa, Pawła i Radosława. Była to pierwsza wizyta biskupa płockiego u misjonarzy pracujących od wielu lat nad brzegami najdłuższej rzeki świata. Trzech spośród nich jest proboszczami, a jeden rektorem wyższego seminarium duchownego w Iquitos. Dziękuję dobremu Bogu za czas spędzony wspólnie z misjonarzami, za możliwość poznania z bliska realiów życia misyjnego. Z pewnością niesie ono z sobą wiele radości płynących z budowania wspólnot parafialnych, ale nie brakuje w nim także trudności z którymi trzeba się zmagać na codzień. Mówi się, że misjonarze, to żołnierze walczący na pierwszej linii frontu. Dni spędzone z płockimi misjonarzami w peruwiańskiej Amazonii potwierdziły, że jest w tym wiele prawdy. Zderzenie z odmienną kulturą, mentalnością, obyczajami zakorzenionymi często w dawnych wierzeniach, ponadto uciążliwy tropikalny klimat, wymagają od każdego misjonarza głębokiej wiary, hartu ducha, poświęcenia i pokory. Jestem pełen uznania dla płockich misjonarzy, którzy w tych trudnych warunkach dają wspaniałe świadectwo miłości Boga i ludzi żyjących niejednokrotnie w skrajnym ubóstwie. Dlatego proszę Was, Umiłowani Diecezjanie, módlcie się często za naszych misjonarzy! Proście też Pana żniwa o nowe powołania misyjne.
Na koniec, chcę gorąco podziękować kapłanom oraz wiernym świeckim za hojne wsparcie materialne misjonarzy, którzy odwiedzają parafie naszej diecezji, jak i za ofiary pieniężne przekazywane na diecezjalny fundusz misyjny – Bóg Zapłać! Dajcie a będzie wam dane, zapewnia nas Jezus w Ewangelii.
Niech rozpoczynający się dzisiaj okres Adwentu będzie obfity w dary Ducha Świętego, który przygotuje nasze serca na narodziny Syna Bożego. Ojciec Niebieski nieustannie bowiem posyła swego Syna w mocy Ducha Świętego, aby ludziom żyjącym w ciemnościach niewiary zabłysło światło zbawienia. Z całego serca, Umiłowani, Wam błogosławię i pozdrawiam z Tumskiego Wzgórza.
Wasz biskup Piotr                                                                                                   Płock, 27 listopada 2017 r.

Kamera internetowa
Pobliska parafia:
Styczeń 2018
P W Ś C P S N
« gru    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Kategorie