Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Dzisiaj, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.

Dzisiaj o godz. 11.00 będzie odprawiona, Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki (za zmarłe matki i ojców). Dziękuję druhom strażakom z Idzikowic i Królewa za czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem zarówno tu przed cmentarzem jak i na parkingu przy kościele. Dziękuję też za dbanie o bezpieczeństwo podczas rajdu rowerowego, który odbył się w ubiegłą niedzielę.

Jutro, 29 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Pod krzyżem Maryja została dana za Matkę nie tylko Świętemu Janowi, ale także wszystkim ludziom. Towarzyszy wspólnocie Kościoła od samego początku.

Jeszcze do środy będzie nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 16.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

W czwartek, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której będziemy modlić się za wszystkie dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.

W czwartek w Kościele, obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi. W związku z tym nie będzie Mszy św. o Św. Zygmuncie ale Po Mszy Św. odmówimy litanię do św. Zygmunta i będzie błogosławieństwo relikwiami (litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą Św.).

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej i wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

Za tydzień pierwsza niedziela czerwca. Corocznie obchodzona jest ona jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Będziemy też zbierać ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego w tym miesiącu po Mszy Św. o godzinie 17.00 będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wznawiamy niedzielną adorację Najśw. Sakramentu prowadzona przez koła różańcowe. Proszę aby w przyszłą niedzielę adoracje poprowadziło KŻR z Idzikowic.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Nabożeństwo majowe w naszym kościele o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

Dzisiaj o godz. 16. 30 odbędzie się rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic, gdzie planujemy przybyć o 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w Krajęczynie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż pożarna z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby nabożeństwo majowe prowadziły te same osoby co zawsze, a zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.

W sobotę o godz. 18.00 Msza św. i poświęcenie pola w Pruszkowie.

W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną. Msza św. o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę będzie odprawiona tradycyjnie już Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki. Jest to sprzyjająca okoliczność aby posprzątać groby swoich bliskich, o co bardzo proszę. Przy tej okazji pragnę przypomnieć o dwóch rzeczach. W dalszym ciągu proszę, jeżeli ktoś może zabierać śmieci do domów. Zmniejszy to koszty wywozu nieczystości, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na utrzymanie cmentarza.

W związku z rokiem św. Zygmunta cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej Litania do św. Zygmunta.

Dziękuję Panu Adamowi Rajcy za naprawę zamka w furtce na cmentarzu.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przeżywamy maj – miesiąc, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę majowe o godz. 16.30 przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej). Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

Jak wiemy w naszej diecezji od 2 maja 2023 do 2 maja 2024 przeżywamy rok św. Zygmunta, a nasz kościół jest wyznaczony na świątynię jubileuszową, w której można każdego dnia uzyskać odpust.

W związku z tym cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. W czwartek o godz. 17.00 Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej Litania do św. Zygmunta.

W przyszłą niedzielę odbędzie się rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn. Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic, gdzie planujemy przybyć o 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w Krajęczynie. Proszę, aby nabożeństwo majowe prowadziły te same osoby co zawsze, a zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

28 maja (za dwa tygodnie) będzie odprawiona tradycyjnie już Msza Św. na cmentarzu z okazji Dnia Matki. Jest to sprzyjająca okoliczność aby posprzątać groby swoich bliskich, o co bardzo proszę. Przy tej okazji pragnę przypomnieć o dwóch rzeczach. W dalszym ciągu proszę, jeżeli ktoś może zabierać śmieci do domów. Zmniejszy to koszty wywozu nieczystości, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze będzie można przeznaczyć na utrzymanie cmentarza.

W biegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Hanna Kopcińska Zamieszkała w Kucharach. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Zofiom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 9.00. 8 dzieci z naszej parafii Odnowi Przyrzeczenia Chrztu Świętego a o godz. 11.30. 5 dzieci z klas III przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Dzieci przez cały tydzień (do piątku włącznie) będą przychodziły w strojach komunijnych na tak zwany biały tydzień na Mszę Św. o godz. 17.00. Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia tych uroczystości. Przede wszystkim rodzicom za sprzątnięcie kościoła i otoczenia wokół niego, a także za dar do naszego kościoła – zielony ornat a także Panom Organiście i Kościelnemu oraz Pani Dorocie Beszczyńskiej, która przygotowała dekorację plastyczną i kwiatową. Dziękuję także za obecność na dzisiejszej uroczystości Paniom Katechetkom i Wychowawczyniom dzieci przeżywających dzisiejszą uroczystość. Ks. Jackowi Prusińskiemu.

W związku z komuniami Msze Św. dzisiaj o godz. 7.30, 9.00, 11.30 i o 15.00

Przeżywamy maj – miesiąc, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30. W środę nie będzie majowego w kościele natomiast o godz. 16.30 zgromadzimy się przy figurce w Królewie (przy straży pożarnej) gdzie odśpiewamy litanię.. Gromadźmy się też na śpiewanie Litanii loretańskiej przy figurkach w poszczególnych wioskach.

W sobotę 13 maja we Wronie 10 uczniów klas I szkoły średniej pochodzących z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Życzymy Bierzmowanym wierności temu co obiecują Bogu w tym sakramencie, a wiec mężnego wyznawania wiary i postępowania według jej zasad.

13 maja w sobotę na 20.00 zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia wspominamy Matkę Bożą Fatimską, oraz kolejną rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. – można składać intencje.

Jak wiemy w naszej diecezji od 2 maja 2023 do 2 maja 2024 przeżywamy rok św. Zygmunta, a nasz kościół jest wyznaczony na świątynię jubileuszową, w której można każdego dnia uzyskać odpust po spełnieniu następujących warunków:
– uczestnictwo we Mszy św. lub nabożeństwie ku czci św. Zygmunta lub modlitwa przed relikwiami św. Zygmunta zakończona: Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniami do NMP i św. Zygmunta,
– modlitwa w intencjach Ojca Świętego, jako wyraz jedności z Kościołem,
– stan łaski uświęcającej,
– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– przyjęcie Komunii Świętej.

W związku z tym cały czas na ołtarzu św. Zygmunta są wystawione relikwie św. Zygmunta. Ponadto w każdy czwartek o godz. 17.00 (o ile pozwolą na to przepisy liturgiczne) będzie odprawiana Msza św. o Św. Zygmuncie a po niej odmówimy Litanię do św. Zygmunta.

W ołtarzu bocznym św. Zygmunta jak zauważyliśmy jest już odnowiony obraz. Został on podklejony nowym płótnem, został on na nowo naciągnięty na krosno malarskie a także został wymieniony werniks (substancja zabezpieczająca obraz) oraz odnowiona drewniana sukienka i korona, które Pan konserwator odmalował i pokrył złotem i srebrem. Koszt renowacji to: 9066zł. Pragnę podziękować Panom Zenonowi Piekutowi i Andrzejowi Beszczyńskiemu za pomoc w transporcie obrazu.

Na cmentarzu została założona kamera. Dziękuję Panu Ireneuszowi Maranowskiemu i jego pracownikom z firmy „STARFAX”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Stanisławom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.

Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla Kandydatów do Bierzmowania z kl I szkoły średniej.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii Misje. Ulotki z programem misji są wyłożone pod chórem we wnęce naprzeciwko Bocznego wejścia. Program wisi także w gablocie przed kościołem jak i jest wywieszony na tablicach ogłoszeń w wioskach naszej parafii. Włączmy się w te szczególne rekolekcje z otwartym sercem. Zachęcajmy też do uczestnictwa w nich swoich domowników, znajomych i sąsiadów.

W czwartek o godz. 19.00 próba dla dzieci z Klas IV, natomiast w sobotę o godz. 9.00 we Wronie próba dla kandydatów do Bierzmowania z kl. I i starszych.

Dziękuję członkom KŻR z Krajęczyna za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji członków KŻR z Kuchar.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy po zimie odnowili dekorację figurek przydrożnych znajdujących się w wioskach naszej parafii.

W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś. p. Edward Jasiński zamieszkały w Kucharach. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Markom, Jarkom i Katarzynom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kończy ona oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, a szczególnie za łaskę sakramentu pokuty!?

Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców. Natomiast we wtorek o 18.00 próba dla uczniów KL. IV

Przypominam, iż w przyszłą sobotę o godz. 9.00 odbędzie się w kancelarii parafialnej egzamin dla kandydatów do bierzmowania z klas I szkoły średniej. Na egzamin przychodzimy z rodzicem. Do egzaminu są dopuszczeni tylko Ci kandydaci, którzy wcześniej dostarczyli opinię swojego katechety i podanie.

Dziękuję członkom KŻR z Pruszkowa za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji członkom KŻR z Krajęczyna.

Już dzisiaj pragnę bardzo serdecznie zaprosić wszystkich parafian i gości na Misje parafialne, które jak już było ogłaszane odbędą się w dniach 30 kwietnia – 3 maja. Misje poprowadzi dobrze nam znany ks. Marek Wilczewski proboszcz z Baboszewa. Misje dla parafii to szczególny czas. To okazja do zastanowienia się nad swoją wiarą, a przede wszystkim nad swoją obecnością w kościele i zaangażowaniem w życie parafii, oraz nad tym jak żyję sakramentami, które już przyjąłem, czy jestem wierny Bogu i temu co Mu ślubowałem podczas chrztu czy sakramentu Małżeństwa. Misje odbywają się w parafii raz na 10 lat. Może to moje pierwsze, a może ostatnie misje w życiu. Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej na odnowienie swojej więzi z Bogiem. Ulotki z programem misji są wyłożone pod chórem we wnęce naprzeciwko Bocznego wejścia.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Przeżywamy dzisiaj najradośniejsze święta w roku. Cieszymy się z tego, że Jezus Zmartwychwstał. W tym dniu pragnę życzyć wszystkim naszym parafianom jak i miłym gościom oraz sympatykom naszej parafii, aby Zmartwychwstały Chrystus umocnił nas we wzajemnej miłości i życzliwości a także zdrowiu, pokoju serca i nadziei na lepsze jutro.

Swoje życzenia przesyła nam też Biskup Płocki Szymon Stułkowski
ŻYCZENIA WIELKANOCNE BISKUPA PŁOCKIEGO 2023

Zmartwychwstanie Pańskie 2023

Drogie Siostry i Drodzy Bracia, Drodzy Diecezjanie!

Przed rokiem, podczas Wigilii Paschalnej, papież Franciszek powiedział: „Nasza nadzieja ma na imię Jezus. Wszedł do grobu naszego grzechu, dotarł do najdalszych miejsc, gdzie byliśmy zagubieni, przeszedł przez plątaninę naszych lęków, dźwigał ciężar naszych ucisków i z najciemniejszych głębin naszej śmierci obudził nas do życia i przemienił naszą żałobę w taniec”.
Życzę Wam i sobie, byśmy uwierzyli, że Jezus obudził nas do życia, do pełni życia! Niech ta wiara czyni z nas radosnych świadków Chrystusa Zmartwychwstałego, by świat stawał się bardziej ludzki i bardziej Boży.

Modlę się za Was i o modlitwę proszę!

† Szymon Stułkowski
Biskup Płocki

W tym miejscu pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia Triduum Paschalnego: Panom kościelnemu i organiście, osobom które pełniły służbę liturgiczną w te wielkie dni czyli: lektorom, Grupie Śpiewającej, ministrantom, całej asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami. Państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim, Panu Zenonowi Zakrzewskiemu, Pani Katarzynie Górskiej, Weronice Smukowskiej, Justynie Smolińskiej, Michałowi Smolińskiemu oraz Filipowi Krupińskiemu za dekorację kościoła na święta. Dziękuję państwu Bożenie i Maciejowi Antosikom za posadzenie kwiatów przy kościele. Dziękuję także druhom strażakom z Królewa i Idzikowic za pełnienie tradycyjnej warty przy grobie, a także mieszkańcom poszczególnych wiosek, którzy czuwali w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję ks. Jackowi Prusińskiemu wygłoszone kazanie i pomoc w to wielkanocne święto.

W dniu dzisiejszym Msze Święte jeszcze o godz. 9.00 i 11.00 nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00

Jutro w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i o 15.00 taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na WSD w Płocku

Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje Tydzień Miłosierdzia. O godz. 11.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje miłosierdziem okazywanym nam w przeróżny sposób. W przyszłą niedzielę wznawiamy po zimowej przerwie adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30. o poprowadzenie adoracji proszę koło różańcowe z Pruszkowa.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców.

Dziękuję mieszkańcom Przepitek za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła w kwocie 100zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

Dzisiaj Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia – czasu, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni ziemskiego życia Pana Jezusa.

W dzisiejszą niedzielę, 2 kwietnia, przypada 18. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.

Dzisiaj Nabożeństwo Gorzkich Żali o 14.45.

Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców. Natomiast jutro (poniedziałek) o godz. 18.00 spotkanie dla Uczniów z klas IV proszę aby dzieci zabrały ze sobą teksty do czytania.

Jutro (poniedziałek) od godz. 9.00 odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Można jeszcze zapisywać tych, którzy chcieli by na święta przyjąć do swojego serca Pana Jezusa oraz skorzystać z sakramentu pokuty.

Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki, śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego

W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18.00.

W Wielki Piątek wszystkich wiernych obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Adoracja indywidualna do godz. 21.00. O godz. 15.00 (w godzinie śmierci Pana Jezusa) odmówimy w kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego. Jeżeli ktoś nie może przybyć o tej godzinie do świątyni proszę aby choć na chwilę przerwał swoje zajęcia na krótką modlitwę. O godz. 17.15 tradycyjnie odśpiewamy trzy części gorzkich żali.

Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Wielka Sobota jest dniem indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 9.00 do 21.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy.
Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o równych godzinach. Do kościoła zapraszam zgodnie z harmonogramem i proszę o adorację przy grobie Pana Jezusa mieszkańców poszczególnych wiosek przez godzinę.
Harmonogram adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę:

09:00 – KRÓLEWO
10:00 – SALAMONKA, PRZEPITKI
11:00 – BOLĘCIN
12:00 – KUCHARY ŻYDOWSKIE
13:00 – JĘDRZEJEWO
14:00 – PRUSZKOWO, SOBIESKI
15:00 – IDZIKOWICE
16:00 – KRAJĘCZYN
17:00 – Czuwający przed msza św.
Harmonogram czuwania jest też wywieszony w gablocie przed kościołem.
Sakrament pokuty w Wielką Sobotę bezpośrednio po poświęceniu pokarmów.

W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz. 6.00 (rezurekcja), 9:00 i 11:00, nie będzie Mszy Św. o godz. 15.00, natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 15.00

Druhów Strażaków z Idzikowic i Królewa proszę o zaciągnięcie tradycyjnej honorowej warty przy Grobie Pańskim. Na rezurekcję zapraszam asystę procesyjną a także dziewczynki sypiące kwiatkami. Próba dla dziewczynek sypiących kwiatkami w wielki piątek o godz. 17.15.

Dziękuję Pani Paulinie Muchowskiej oraz Kołu Emerytów z Królewa za ofiarowanie do kościoła zrobionych własnoręcznie palm.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty od grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła Mieszkańcom Sobiesk w kwocie 300 zł, Kuchar 1320zł, Jędrzejewa i kolonii Kuchar 280zł, Salomonki 150zł. Przy tej okazji pragnę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym skarbnikom za zbiórkę i podejmowanie się tej nie łatwej posługi.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Roman Kosewski pochodzący z Królewa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

W „gościu Niedzielnym” warto przeczytać m. in. o Triduum Paschalnym, by jak najlepiej przygotować się do świętowania tajemnic naszego zbawienia, oraz o tym, jak wybór Jana Pawła II zmienił układ sił na świecie i dał nadzieję milionom chrześcijan żyjących w krajach komunistycznych.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Ufajmy w tych niepewnych czasach Opatrzności Bożej.

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże.

W piątek o godz. 17.00 droga krzyżowa ulicami Królewa. Wyruszymy z kościoła i udamy się w kierunku figurki przy remizie następnie zawrócimy i wrócimy do kościoła. Droga krzyżowa odbędzie się bez względu na pogodę. Msza św. tego dnia o godz. 16.00. Natomiast Gorzkie Żale będą w niedzielę o 14.45.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy w szczególny sposób czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza Św. tego dnia o godz. 8.00. Wyjazd do chorych z racji świąt będzie w poniedziałek 3 kwietnia. Proszę zapisywać chorych, a także popytać się sąsiadów lub znajomych czy by nie chcieli skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć komunię św. z racji świąt Wielkanocnych.

Przyszła niedziela, 2 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Liturgia Niedzieli Palmowej z procesją rozpocznie się o godz. 11.00. Na procesję zapraszam dzieci z palmami.

Przed kościołem można zakupić palmy, które przygotowały dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dofinansowanie wycieczki szkolnej.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców. Proszę aby dzieci zabrały ze sobą teksty do czytania.

Dziękuję panom Romanowi i Konradowi Wiktorowiczom i ich pracownikom za naprawę rynny na kościele.

Jeszcze w tym tygodniu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla Polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i ubezpieczenie kościoła mieszkańcom wiosek:
Idzikowic 1125 zł
Bolęcin 500zł
Krajęczyn 950zł
Królewo 1945zł

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych.

Zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 16.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej i starszych.

W sobotę, 25 marca. Będziemy obchodzili Uroczystość Zwiastowania NMP. Msza św. o godz. 8.00. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie nie tylko za poczęte dzieci, ale również za ich matki i ojców. Prośmy, aby życie było szanowane od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Dziękuję Panu Adamowi Rajcy za naprawę szyby w gablocie przed kościołem.

W dalszym ciągu trwa zbiórka żywności i środków czystości, które zostaną przekazane dla Polaków mieszkających na Ukrainie, a konkretnie do parafii w Nowogrodzie Wołyńskim. Mile wdziane są, konserwy mięsne, konserwy rybne oraz żywność z długą datą przydatności do spożycia. Dary można składać do kartonu, który jest wystawiony w kruchcie lub przynosić na plebanię. Można także złożyć ofiary pieniężne do skrzyneczki wystawionej na ołtarzu M. B., które zostaną przeznaczone na wyżej wymieniony cel. Zbiórka trwa do 1 kwietnia. Dziękuję już teraz tym wszystkim, którzy włączyli się w tą akcję.

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” najważniejszym tematem jest reakcja na niesprawiedliwe i krzywdzące oskarżenia pod adresem św. Jana Pawła II.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Józefom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie