Archive for luty, 2024

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela w całym Kościele jest obchodzona jako Niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Można ich wspomóc ofiarami do puszek.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 17.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Od piątku rozpoczynamy w naszej Parafii Rekolekcje Wielkopostne potrwają one do niedzieli 3 marca. Poprowadzi je jak ogłaszałem dobrze nam znany Ks. Jacek Prusiński. Program ich jest następujący:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 1-3 marca 2024r.

PIĄTEK – 1. III. – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
17.30 –DROGA KRZYŻOWA
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

SOBOTA – 2. III.

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA CHORYCH (Sakrament Namaszczenia Chorych)
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

NIEDZIELA – 3. III. – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ .
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
15.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

SAKRAMENT POJEDNANIA W PIĄTEK I SOBOTĘ PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH. Wyjazd do chorych będzie w wielki poniedziałek (25 marca). Nie będzie odwiedzin chorych w najbliższy piątek, który jest pierwszym piątkiem miesiąca.
Plan rekolekcji wisi także w gablocie przed kościołem.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Obecność obowiązkowa.

Do nabycia są Baranki Wielkanocne „Caritas” w cenie 8zł.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. I Szkoły Średniej.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W czwartek, 22 lutego, przypada 93 rocznica pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Przed Mszą św. o godz. 17.00odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Najbliższa niedziela, 25 lutego, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wspomóc misjonarzy ofiarami do puszek.

W dniach: 24 lutego – 2 marca 2024 r. W naszej diecezji będzie odbywała się peregrynacja relikwii bł. Rodziny Ulmów. Głównymi miejscami peregrynacji są wywieszone w gablocie. Najbliżej nas peregrynacja będzie się odbywała
• 27 lutego 2024 r. (wtorek) – w Parafii św. Józefa (fara) w Ciechanowie oraz ,
• 1 marca 2024 r. (piątek) – w Czerwińsku nad Wisłą, w sanktuarium Matki Bożej Czerwińskiej główne Msze Św. będą odprawiane w tych miejscach o godz. 18.00. Jeśli ktoś będzie się chciał udać na peregrynację musi uczynić to prywatnie.

Tradycyjnie proszę Panie Skarbniczki o zbiórkę ofiar na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Jednocześnie pragnę im serdecznie podziękować za tą nie łatwą posługę.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z kl. I Szkoły Średniej.

Kończy się już tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa. Msze Święte tego dnia o godz: 9:00 i 18:00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach pasyjnych: w Drodze krzyżowej, którą w naszym kościele będziemy odprawiali w piątek o godz. 16:30, oraz w Gorzkich żalach odprawianych w każdą niedzielę o godz. 14.45.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii odbędą się w dniach od 1 do 3 marca. Poprowadzi je Obecny dzisiaj wśród nas Ks. Jacek Prusiński. Proszę o zarezerwowanie sobie tego terminu, aby wziąć udział w tych dorocznych ćwiczeniach duchowych.

Dzisiaj jest do nabycia specjalny dodatek do Gościa Niedzielnego poświęcony Wielkiemu Postowi. Cena dodatku 14 zł.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 natomiast spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych i ich rodziców.

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 wystąpią dzieci z grupy „0” z naszej szkoły ze specjalnym programem z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli ś. p. Eugenia Burzyńska zamieszkała w Krajęczynie oraz ś.p. Tomasz Ziółkowski zamieszkały w Idzikowicach. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pobliska parafia:
luty 2024
P W Ś C P S N
« sty    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829  
Archiwa
Kategorie