Archive for kwiecień, 2013

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 1. W czwartek drugiego maja, nasza parafia przeżywać będzie odpust ku czci Patrona św. Zygmunta. Nabożeństwa będą jak w każdą niedzielę. Uroczystą sumę odprawi i kazanie wygłosi ks. proboszcz z Sarbiewa. Zapraszam więc na 11.00 asystę procesyjną, strażaków, dziewczynki sypiące kwiatami, ministrantów.
 2. W piątek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. Msze św. tak jak w każdą niedzielę o godzinie: 9.00, 11.00 i 15.00.
 3. W tym tygodniu w liturgii czcimy także: w poniedziałek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, Patronkę Europy; w czwartek – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – św. Floriana, męczennika.
 4. W środę, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Począwszy od tego dnia, codziennie będziemy odmawiali Litanię loretańską. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcamy wszystkich parafian do udziału w tych nabożeństwach. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45. W niedzielę nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo i spowiedź będzie o godzinie 14.30.
 6. Koła Różańcowe naszej parafii zaczną od przyszłej niedzieli odmawiać różaniec przed mszą św. o godzinie 14.30. Jako pierwsze zapraszam koło z Królewa.
 7. W przyszłą niedzielę siedemnaścioro dzieci z naszej parafii przeżywać będzie uroczystość I komunii św. Serdecznie proszę niezainteresowanych tą uroczystością, w miarę możliwości o wybranie mszy św. na godzinę 9.00 bądź 15.00.
 8. Serdecznie dziękuję uczestnikom pielgrzymki do Italii, za ufundowanie do naszego kościoła płaskorzeźby przedstawiającej nasz kościół. Identyczną ofiarowaliśmy Ojcu Świętemu Franciszkowi.
 9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 10. W sobotę o 14.00 spotkanie z ministrantami.

 

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym:

– film dokumentalny o księdzu-męczenniku z czasów II wojny światowej.

– sylwetka kard. Timothy Dolana, biskupa Nowego Jorku. Jedna z mieszkanek amerykańskiej metropolii powiedziała o nim, że „w jakiś sposób sprawia, że czuje się dobrze, będąc katoliczką”;

– o pielgrzymce trzech tysięcy polskich kleryków na Jasną Górę.

 


 

 

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA


 

 1. Obchodzona dziś po raz piąty Niedziela Biblijna, która otwiera Tydzień Biblijny, to doskonała okazja, aby w naszych sercach i rodzinach odnowić przymierze z Bogiem. Poruszeni Jego miłością, dokonajmy intronizacji księgi Pisma Świętego w naszych domach. Wyłóżmy ją w najważniejszym miejscu mieszkania, zapalmy świece, odczytajmy stosowny fragment, który nam podpowiada rozum i serce. Niech słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: Pokój wam! […] Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? […] Ja Jestem! (Łk 24, 36.38-39) zapadną w nasze serca jako zapewnienie, że Bóg jest z nami, że wprowadza ład w nasze życie i nim kieruje.
 2. Kościół przeżywa dziś również niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób  nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne.
 3. Intencja modlitwy o powołania kapłańskie przyświecać będzie kolejnym kwartalnym dniom modlitwy, które dziś rozpoczynamy. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
 4. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski; w czwartek – św. Marka Ewangelistę.
 5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Paweł Lewandowski, kawaler, zam. w Idzikowicach i Maria Dorota Rachwalska, panna, zam. w Bońkach, oraz Sławomir Kruglak, kawaler, zam. w Warszawie i Wirginia Kozłowska, panna, zam. Królewo. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o poinformowanie.
 6. Spotkana dzieci komunijnych: przed pierwszą komunia św. w środę o 18.00; przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w czwartek o 18.00.
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA


 

 1. Uczestnicząc w dzisiejszej Najświętszej Eucharystii powinniśmy przede wszystkim usłyszeć pytanie Chrystusa: „Czy mnie miłujesz” i w prostocie serca na nie odpowiedzieć. Czy jestem godzien cierpienia w Imię Chrystusa, aby potem wychwalać Go w królestwie Bożym? Takie pytanie niech towarzyszy nam w czasie tego spotkania w nadchodzący tygodniu ze zmartwychwstałym Panem.
 2. Przyszłą niedzielę obchodzimy jako Niedzielę Biblijną, która wyraża pragnienie, aby na Bożym słowie budować nasze życie i umacniać serca w prawdziwej wierze. Wiara bowiem buduje się i umacnia, szczególnie kiedy karmiona jest słowem Bożym. Niedziela ta rozpocznie V Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Celem Tygodnia Biblijnego jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka.
 3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Paweł Lewandowski, kawaler, zam. w Idzikowicach i Maria Dorota Rachwalska, panna, zam. w Bońkach, oraz Sławomir Kruglak, kawaler, zam. w Warszawie i Wirginia Kozłowska, panna, zam. Królewo. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o poinformowanie.
 4. Dzisiejszej nocy z niedzieli na poniedziałek o godzinie 3.00 rano po mszy św. wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Grobów Apostołów i naszego bł. Jana Pawła II.
 5. Podczas mojej nieobecności będzie mnie zastępować ks. kanonik Ignacy Sikorski.
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– „Biblio, ojczyzno moja” – film na płycie DVD, który uczy, jak czytać i żyć na co dzień w rytmie słowa Bożego.

– co Kościół głosi w sprawach dotyczących życia ludzkiego? – dokument bioetyczny opracowany przez Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych;
– o dobrej i złej twarzy kibica.

W Małym Gościu Niedzielnym

– tańczył tango, kibicował każdemu meczowi San Lorenzo, odwiedzał argentyńskie dzielnice nędzy, czyli jaki jest ojciec święty Franciszek
–  piętrowa Argentyna, czyli o ojczyźnie nowego papieża
– Mennica Polska, czyli jak powstają złotówki i grosze

DRUGA NIEDZIELA WIELKANONA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA)

 1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy pod znakiem miłosierdzia Bożego. Sługa Boży Jan Paweł II ustanowił to święto Bożego Miłosierdzia, wyznaczając mu datę drugiej niedzieli wielkanocnej. Termin ten jest tak bliski uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, gdyż właśnie w Misterium Paschalnym, śmierci i zmartwychwstaniu Pana, w pełni objawiła się tajemnica Bożej miłości do człowiek
 2. Dziś rozpoczyna się 69. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest przypominanie o potrzebie niesienia pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia z bliźnimi dóbr duchowych i materialnych. Tydzień Miłosierdzia obchodzony jest w Kościele w Polsce od 1945 r. Dotychczas obchodziliśmy go w październiku. Od tego roku, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski, będzie się on rozpoczynał się w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 3. Spotkanie dzieci pierwszo-komunijnych odbędzie się 8 kwietnia w poniedziałek o godz. 17.00. Klasa czwarta mieć będzie spotkanie przed odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w środę o 17.30. Na spotkaniu będzie próba przed uroczystością, proszę o nauczenie się swoich ról.
 4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– historia życia siostry Faustyny, którą Pan Jezus wybrał na Sekretarkę Bożego Miłosierdzia;

– o potężnej sile płynącej ze świadectwa wiary. Zachęcamy także czytelników do przesyłania własnych świadectw;
– losy małżeństwa, które odnalazło Bożą miłość w trudnych doświadczeniach życiowych.

“Panie, wysłuchaj naszego pokornego wołania i udziel nam pogody; chociaż słusznie cierpimy za nasze grzechy, okaż nam swoje miłosierdzie i daj nam doznać Twojej dobroci. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen”

Pobliska parafia:
kwiecień 2013
P W Ś C P S N
« mar   maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie