Archive for luty, 2017

SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Człowiek ciągle narzeka na wymagania, jakie wynikają z Dziesięciu Przykazań, które stanowią dla nas podstawowe prawo moralne. Co jakiś czas słychać, że Kościół powinien złagodzić swoją naukę, bo jest ona nazbyt wymagająca. Tymczasem Chrystus w dzisiejszej ewangelii nie znosi Bożych przykazań, ale je jeszcze zaostrza. Daje nam jednak wskazówkę, a mianowicie jeżeli przez życie będziemy szli sami, to wszystko jest za trudne, ale jeżeli przejdziemy przez nie z naszym Mistrzem, to wszystkie wymagania będą łatwe do wykonania. Jaką więc drogę w naszym życiu wybieramy?

2. Przykładem takiego pójścia z Chrystusem są dwaj bracia pochodzący z Salonik, żyjący w IX wieku, których znamy pod imionami Cyryl i Metody, a których święto obchodzimy w dniu 14 lutego. Na wezwanie do głoszenia Dobrej Nowiny ludom słowiańskim, zostawiają swoje wcześniejsze zajęcia i idą świadczyć o Chrystusie. W tym kontekście warto również postawić sobie pytanie: komu pomogło świadectwo mojego życia w odkryciu Chrystusa?

3. Joanna Jasińska Kowalkowska zmaga się z chorobą w której potrzebna jest nasza pomoc. Wiemy, że bezcennym lekarstwem jest krew, którą możemy oddać dla niej w Sochocinie 18 i 19 lutego w godzinach od 9 do 13. Na chętnych będzie czekać krwiobus. Krwi nie musimy oddawać na czczo.

 4. W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić Jan Mikołajczyk, wdowiec zamieszkały w Idzikowicach i Wiesława Eugenia Woźnicka z d. Małkowska, panna zamieszkała w Idzikowicach. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informację.

 5. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

6. Dziś niedziela spotkań z dziećmi do komunii i kandydatami do bierzmowania.

7. Zbliża się czas rozliczenia podatkowego PIT, zwracam się z prośbą w imieniu naszej parafianki Marii Kozłowskiej, aby 1 % wesprzeć ją poprzez fundacje. Potrzebne dane do wpisania w zeznaniu są wyłożone na bocznym ołtarzu.

W Gościu

Kiedy wchodzę do pokoju, w którym leży umierający człowiek, to jest tak, jakbym wchodziła do świątyni. Ja po prostu wiem, że tam jest Pan Bóg – mówi w niezwykłym wywiadzie szefowa łódzkiego hospicjum, która była przy śmierci bardzo wielu osób

niepłacenie alimentów jest grzechem. Rodzice, którzy porzucili dziecko zadają mu cierpienie. Krzywdzą je po raz drugi, gdy nie płacą alimentów. W Polsce jest 300 tysięcy takich rodziców;

mało kto wie, że wśród państw rozwiniętych Polska ma największe sukcesy w redukcji emisji dwutlenku węgla. Zgodnie z Protokołem z Kioto mieliśmy dokonać redukcji na poziomie 6. procent, a wykonaliśmy 32. procent;

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dwie ostatnie niedziele liturgia ukazywała nam Chrystusa jako Światło świata, w blasku którego żyje wspólnota Jego uczniów, zmierzających do zbawienia. Natomiast dzisiejsze czytania pokazują nam, że również i każdy z nas, jeżeli będzie wykonywał dobre czyny, to tym światłem będzie obdzielał innych. A przez to będzie tak niezbędnie potrzebny drugiemu człowiekowi jak sól i światło. Warto więc zadać sobie pytanie, czy nasze życie jest światłem dla innych?

2. W dniu 11 lutego (sobota) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Chorego. Wydarzenie to uwrażliwia nas na sprawy ludzi starszych i chorych, ale przede wszystkim mobilizuje nas do okazywania uczynków miłosierdzia wobec tych ludzi.

3. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci komunijnych po mszy o godzinie 9.00 i kandydatów do bierzmowania po mszy o 15.00.

4. Są już stroje komunijne dla dzieci do I komunii św. Sukienka kosztuje 160zł, alba chłopięca 110zł, peleryna 55zł.

5. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

 W Gościu

Wspomnienie o zamordowanej kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej. Helenie. Módlmy się za nią i za jej rodzinę.

jaka jest prawda o marihuanie – leczy czy truje?

o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą

 

Pobliska parafia:
luty 2017
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Archiwa
Kategorie