Archive for kwiecień, 2019

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA)

1. Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.
2. Dziś rozpoczyna się 75. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
4. W środę 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45. W niedziele nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.
5. 2 maja w czwartek nasz odpust parafiny ku czci św. Zygmunta. Porządek nabożeństw niedzielny (9,11,15). Sumę odpustową odprawi i słowo wygłosi ks. Rafał Michalak prob. z Dziektarzewa. Proszę o obecność asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami. Możliwość spowiedzi o godzinie 11.00 szczególnie zachęcam rodziny dzieci komunijnych.
6. 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek nabożeństw niedzielny. Podczas sumy będziemy modlić się w intencji strażaków z Idzikowic i Królewa, którzy wkrótce będą świętować dzień swojego patrona. św. Floriana
7. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00, dzieci klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Nie zainteresowanych uroczystością proszę o rozważanie obecności na mszy o 9.00 lub 15.00, gdyż nie będzie miejsc siedzących.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „GOŚCIU”;
• reportaż o historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ukrytych w ścianie klasztornej kaplicy w Białymstoku
• o historii paryskiej katedry Notre Dame oraz o jej znaczeniu nie tylko dla Kościoła we Francji
• czym jest misja kanoniczna i kto jej potrzebuje

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękuję za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.
2. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas Diecezji Płockiej.
3. Jutro dzień Wyższego Seminarium Duchownego. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby seminarium i KUL.
4. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani Goście i Parafianie na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne.
5. Dziękuję tym którzy zaangażowali się w wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa: Dorocie Beszczyńskiej, Katarzynie Kołodziejczyk, Marcie Bilińskiej, Katarzyna Górskiej, Ryszardowi Matyjaszek, Piotrowi Wojnowskiemu.
6.Dziękuję bardzo asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami ich opiekunkom Annie Kozłowskiej i Barbarze Woźniak. Paniom, które te kwiatki zebrały i ususzyły, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, panom organiście, kościelnemu Dziękuję także druhom strażakom z Idzikowic i Królewa, którzy czuwali przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii, którzy bez przerwy czuwali modlitewnie w Wielką Sobotę przy grobie Pana Jezusa.
7. Są jeszcze ostatnie miejsca na pielgrzymkę wrześniową do Grecji śladami św. Pawła. Zapraszam.
8. Bardzo proszę o segregację śmieci na naszym cmentarzu. Do worków przeznaczonych na wkłady plastykowe jest wrzucane wszystko.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność. Mieszkańcy Przepitek na kwiaty złożyli 95zł. Bóg zapłać!
W Gościu;
• o mało znanym obliczu Jerozolimy – miasta, w którym umarł i zmartwychwstał Chrystus
• o tym, jakie jest ciało Jezusa i jakie będą nasze ciała po zmartwychwstaniu
• jak nie nudzić się na Mszy św. i kochać Kościół

Niedziela palmowa

1.Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach, które będą sprawowane o godzinie 18.00.
Ministrantów zapraszam na próbę o 17.30
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania.
Próba dziewczynek do sypania kwiatkami w czwartek o 17.15.
Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy świętej. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy.
Gorzkie żale (trzy części)śpiewane od 17.15.
Wigilia Paschalna – sobota, rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia – uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa.
2.Poświęcenie pokarmów będzie w Wielką Sobotę o równych godzinach. Do kościoła zapraszam zgodnie z harmonogramem i proszę o adorację przy grobie Pana Jezusa mieszkańców poszczególnych miejscowości przez godzinę. W tym czasie będzie możliwość skorzystania jeszcze z sakramentu pokuty.
Harmonogram adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę
09:00 – KRÓLEWO
10:00- SALAMONKA, PRZEPITKI
11:00- BOLĘCIN
12:00- KUCHARY ŻYDOWSKIE
13:00- JĘDRZEJEWO
14:00- PRUSZKOWO , SOBIESKI
15:00- IDZIKOWICE
16:00- KRAJĘCZYN
17:00- Czuwający przed msza św.

Dziękuje za ofiarowanie zrobionej własnoręcznie palmy pani Paulinie Muchowskiej.
Serdecznie dziękuję za ofiary, które składacie na kwiaty do grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie kościoła. Mieszkańcy Sobiesk 270zł, Jędrzejewo i Kol. Kuchar 270zł.
3.Biorących udział w akcji Jałmużna Wielkopostna proszę, aby skarbonki z ofiarami przynieśli do kościoła w Wielki Piątek na nabożeństwo adoracji krzyża. Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł przyjść tego dnia to proszę o uczynienie tego w Wielkim Tygodniu.
4.Rezurekcja tradycyjnie o godzinie 6.00. Z racji uroczystego śniadania wielkanocnego nie będzie mszy św. o godz. 9.00. zapraszam natomiast na godzinę 11.00 i 15.00. Strażaków proszę o zaciągnięcie honorowej warty zgodnie z odwieczną tradycją. Na rezurekcji nie może zabraknąć asysty procesyjnej pośród której, mam nadzieją będą dziewczynki sypiące kwiatkami.
5.Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.
6.Dekoracja grobu we wtorek od 14.00. Zapraszam. Będziemy wdzięczni za pomoc.
7.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego jak również Małego Gościa.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.Zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Czy mamy w sobie życie Boże? Czy może panuje w nas jeszcze śmierć spowodowana przez grzech? Czyńmy pokutę! Powstańmy z martwych! Zapraszam na rekolekcje które poprowadzi ks. Jerzy Niedbała
2.Porządek nabożeństw w poniedziałek i wtorek: 9.00; 11.00; 18.00. W poniedziałek na godzinę 11.00 zapraszam dzieci, a we wtorek chorych. Bardzo proszę o pomoc w dotarciu osobom starszym i samotnym na msze podczas której będzie można przyjąć sakrament chorych. Proszę o zgłaszanie obłożnie chorych, których będę odwiedzać również we wtorek od 13.00.
3.Kiedy Bóg dostrzega w nas skruchę i widzi, że nasze serce skłania się do powrotu do Niego, podnosi nas i wymazuje nasze grzechy, jakby były pisane na piasku. To właśnie dokonuje się w sakramencie pokuty i pojednania. Kiedy klękamy przy konfesjonale w postawie pokutnika i wyznajemy nasze grzechy, wtedy Bóg w swoim miłosierdziu przebaczając nam je, podnosi nas z kolan, podnosi nas z naszego upadku, wyprowadza z upokorzenia, przywracając nam godność swojego dziecka.
4.Serdecznie dziękuję za ofiary, które składacie na kwiaty do grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie kościoła. Mieszkańcy Królewa 1320zł, Salomonki 220zł.
5.Dzieci klas III próbę przed komunią mają w czwartek o 17.30, natomiast klasa IV swoją próbę przed uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu ma w piątek o 17.30.
6.Za tydzień Niedziela Palmowa, otwierająca okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na początku wszystkich mszy św. zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Serdecznie dziękuje za ofiarowanie zrobionych własnoręcznie palmy Paniom z Koła Emerytów i Rencistów w Królewie.
7.W przyszłą niedzielę obchody Światowego Dnia Młodzieży w Płońsku. Rozpoczęcie od godziny 15.00.
8.Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.
W Gościu: płyta z filmem o św. Ignacym Loyoli
• o objawieniach Matki Bożej w Kibeho

Pobliska parafia:
kwiecień 2019
P W Ś C P S N
« mar   maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie