Archive for lipiec, 2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś w niedzielę, 1 sierpnia przypada kolejna 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego (1944 rok) – wydarzenia ważnego w historii narodu polskiego. Tamto pokolenie ciągle od nowa poprzez swoją ofiarę przypomina, że są wartości, z którymi nie może być kompromisu, oraz że trzeba do nich dążyć także wtedy, kiedy ludzkie kalkulacje zdają się wskazywać na przegraną.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najść. Sakramentu i spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16:30. Odwiedziny chorych i starszych osób w piątek, od godz. 9:00.

3. W dalszym ciągu Można zapisywać się na duchową pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę, której hasło w tym roku brzmi: „Idziemy z Józefem” jest to forma łączności z tymi, naszymi parafianami lub diecezjanami, którzy będą pieszo pielgrzymować z Płocka na Jasną Górę w dniach od 6 – 14 sierpnia.

4. W zeszłą niedzielę podczas akcji św. Krzysztof 1 grosz za jeden kilometr na Misje zebraliśmy 2556 zł natomiast do puszek na pomoc ofiarom nawałnic 960 zł. Bóg zapłać.

5. Dziękuję panu Stanisławowi Dublickiemu za wyszorowanie posadzki w naszym kościele.

6. Dziękuję za ofiarę bezimienną na kościół w kwocie 100 zł.

7. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa i proszę o adorację w przyszłym tygodniu KŻR z Bolęcina.

8. W „Gościu Niedzielnym” Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianneya, o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła, a w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki.

9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj w liturgii wspominamy św.Jakuba Apostoła oraz św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, opiekuna kierowców i podróżujących. W związku z tym po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów i kierowców ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka obchodzimy dzisiaj po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  3. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Kościele w Polsce jako Dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Poszkodowanych można wspomóc składając ofiarę do puszek.
  4. W poniedziałek (26 lipca) przypada liturgiczne wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Pamiętajmy o modlitwie i wdzięczności wobec naszych rodziców i dziadków.
  5. W dalszym ciągu Można zapisywać się na duchową pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę, której hasło w tym roku brzmi: „Idziemy z Józefem” jest to forma łączności z tymi, naszymi parafianami lub diecezjanami, którzy będą pieszo pielgrzymować z Płocka na Jasną Górę w dniach od 6 – 14 sierpnia.
  6. Zakończyliśmy malowanie dachu na kościele koszt 20 tys. Dziękuję za wszelka pomoc państwu Marzenie i Ireneuszowi Krzemińskim. Kolejna planowana praca to pomalowanie drewnianej części wierzy kościelnej.
  7. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Kuchar i proszę o adorację w przyszłym tygodniu KŻR z Królewa.
  8. W „Gościu niedzielnym” O świętych Annie i Joachimie – dziadkach Pana Jezusa, którzy są patronami ustanowionego przez papieża Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, a w wakacyjnym cyklu klasztor klarysek w starym Sączu, gdzie swój ziemski żywot zakończyła św. Kinga.
  9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Annom, Hannom, Mirosławom, Jakubom i Krzysztofom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Można zapisywać się na duchową pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę, której hasło w tym roku brzmi: „Idziemy z Józefem” jest to forma łączności z tymi, naszymi parafianami lub diecezjanami, którzy będą pieszo pielgrzymować z Płocka na Jasną Górę w dniach od 6 – 14 sierpnia.

2. W dniach od 18 do 25 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. W związku z tym w przyszłą niedzielę (25 lipca) po wszystkich Mszach świętych będę święcił samochody i inne pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na Misje.

3. Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Idzikowic i proszę o adorację w przyszłym tygodniu KŻR z Kuchar.

4. W „Gościu niedzielnym” Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. A w wakacyjnym cyklu tama we Włocławku – miejsce związane z męczeńską śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki.

5. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Wspomnienie to przypomina nam o ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, o szkaplerzu.
Tego dnia ci z nas, którzy noszą Szkaplerz (należą do bractwa szkaplerznego) mogą uzyskać odpust po spełnieniu następujących warunków: Przyjęcie komunii Św., modlitwa w intencjach, jakie na dany dzień ma Ojciec Święty i wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu nawet powszedniego.

3. Dziękuję za poprowadzenie dzisiejszej adoracji KŻR z Krajęczyna i proszę o poprowadzenie adoracji KŻR z Idzikowic.

4. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszłą ś.p. Jadwiga Oporska zamieszkała w Bolęcinie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

5. W Gościu Niedzielnym Reguła Benedykta czyli jak uporządkować życie a także artykuł o tym czy anioły dają znaki i Czy Polska powinna ustąpić wobec izraelskich roszczeń o mienie bezspadkowe, a w cyklu wakacyjnym reportaż z Trzebnicy gdzie zmarła św. Jadwiga Śląska.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości.

2. Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy,, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

3. Dziękuję tym wszystkim z naszej Parafii, którzy w poniedziałek podjedli pielgrzymów posiłkiem.

4. Dziękuję za dzisiejszą adoracją członkom KŻR z Pruszkowa w przyszłą niedzielę proszę o adorację KŻR z Krajęczyna

5. W „Gościu Niedzielnym” m.in. Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciel michalitów bł. Ks. Bronisław Markiewicz

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
lipiec 2021
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
Kategorie