Archive for październik, 2017

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Chrystus naucza, że najważniejszym przykazaniem jest miłość Boga i bliźniego. Jest ono tak ważne, ponieważ jego wzorem jest miłość Boga do człowieka, która wyraziła się w oddaniu życia przez Syna Bożego dla naszego zbawienia. Człowiek praktykując to przykazanie próbuje naśladować miłość Boga.
2. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby bożej. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego renowację i utrzymanie.
3. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w środę – uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek – pierwszy piątek miesiąca, w sobotę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, a jednocześnie pierwszą sobotę miesiąca.
4. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. W Piśmie Świętym znajdujemy słowa, że zbawienną i dobrą sprawą jest modlitwa za naszych zmarłych. Tylko poprzez nasze westchnienie modlitewne możemy im pomagać w jak najszybszym osiągnięciu szczęścia wiecznego. Zachęcam do zamawiania mszy św. w intencjach naszych bliskich,  jak również do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Tak jak w ubiegłych latach, za wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, są one czytane podczas sumy na cmentarzu 1 listopada. Wypominki jednorazowe proszę składać na ołtarzu bocznym. Wypominki całoroczne proszę zgłaszać do mnie w zakrystii, bądź kancelarii.
Msza na cmentarzu 1 listopada będzie jak zawsze o godzinie 11.00. Samochody proszę parkować koło organistówki. Bardzo proszę strażaków z Idzikowic  o zorganizowanie parkingu i pokierowanie ruchem. 2 listopada po mszy o 17.00 sprawowanej w intencji wszystkich zmarłych w roku, odmówimy różaniec i udamy się na cmentarz.
Można zamawiać mszę sw. w intencji naszych bliskich zmarłych i wypominki całoroczne.
6. Porządkujących groby na cmentarzu bardzo proszę o segregację śmieci.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
• obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania
• kiedy uchodźca przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem?
W Małym  Gościu
• duży dwustronny plakat;
• o polskiej szkółce piłkarskiej FC Barcelona;
• jak narysować portret?

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Pan Bóg stawia na naszej drodze różnych ludzi, zarówno dobrych jak i złych; spotkanie z nimi jest nam potrzebne do tego, abyśmy mogli osiągnąć życie wieczne.
2. Tydzień temu liczyliśmy wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. Było nas 544 osoby, 304 kobiety i 240 mężczyzn. Do komunii św. przystąpiło 146 osób. !01 kobiet i 45 mężczyzn.
3. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną; podejmijmy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, którzy go słuchają. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszymi ofiarami.
4. W sobotę w liturgii wspominamy świętych apostołów Szymona i Judę Tadeusza.
5. Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie konsekracji naszego kościoła parafialnego.
7. Możemy zamawiać wypominki całoroczne i jednorazowe.
8. Porządkując groby na cmentarzu pamiętajmy o segregacji śmieci.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W GOŚCIU:
• Z wizytą w amerykańskim instytucie, w którym narodziła się naprotechnologia – metoda pomagająca bezdzietnym małżeństwom doczekać się potomstwa. Kim są ludzie, którzy za nią stoją?
• o ludziach, którzy bez pieniędzy, karty kredytowej czy telefonu komórkowego zostali wysłani do Skandynawii, by tam głosić Dobrą Nowinę. Co ich spotkało? I jak sobie poradzili?
• o siostrach Franciszkankach, które podczas II wojny światowej ratowały żydowskie dzieci

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Uczta jest najczęściej używanym obrazem dla przedstawienia chwały zbawionych. Przez chrzest wszyscy jesteśmy na nią powołani, jednak nie wszyscy to powołanie wybierają i według niego żyją. Zadajmy sobie dziś pytanie: czy naszym życiem potwierdzamy swoje zaproszenie na ucztę zbawionych?
2. Obchodząc w tym roku 100. rocznicę objawień fatimskich, pamiętajmy, że Najświętsza Maryja Panna ukazała człowiekowi pomoc w osiągnięciu zbawienia, a jest nią różaniec. Zachęcamy, aby każdego dnia odmawiać tę modlitwę, albo wspólnotowo w naszym kościele parafialnym, albo indywidualnie w naszych domach.
3. Dziś w kościele liczymy wszystkich, którzy są w kościołach w Polsce i przyjęli komunie św.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jadwigę Śląską, we wtorek – św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę – św. Łukasza, patrona służby zdrowia, w piątek – św. Jana Kantego, w sobotę – bł. Jakuba Strzemię.
5. Następną niedzielę będziemy przeżywali jako dzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
6. Są do nabycia kalendarze ze św. Stanisławem Kostką naszym ziomkiem w cenie 3.50zl. Św. Stanisław zmarł 450 lat temu.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W GOŚCIU:
• O handlowcach, którzy zamykają swoje sklepy w niedziele i święta. W dni powszednie warto u nich robić zakupy.
• „Podpiszę ustawę zakazującą aborcji eugenicznej” – zadeklarował w rozmowie z „Gościem” Prezydent RP Andrzej Duda;
• Tomasz Rożek tłumaczy, za co przyznano tegoroczną nagrodę Nobla z fizyki i chemii.

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Bóg nieustannie nas obdarza darami potrzebnymi nam do zbawienia, ale już od nas samych zależy, czy potrafimy z tych darów skorzystać. Dar pochodzący od Boga albo przyjmujemy i go wykorzystujemy, albo nie przyjmujemy i tym samym odrzucamy.
2. Zapraszamy do wspólnotowego odmawiania różańca w naszym kościele parafialnym.
3. Trzynastego Października w piątek o godzinie 19 nabożeństwo Fatimskie. Nie będzie różańca o 16.30.
4. W sobotę przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców, polećmy w tym dniu naszych pedagogów. Módlmy się, zarówno za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne, jak i tych, którzy przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzał ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
5,Dziś niedziela spotkań z dziećmi i kandydatami do bierzmowania.
6. Dziś obchodzimy XVII Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W GOŚCIU:
• Co robić, kiedy nasze dzieci przestają chodzić do kościoła?
• o świętej, którą bardzo cenił ojciec Pio i codziennie modlił się za jej wstawiennictwem;
• o d ścierniska do lotniska, czyli reportaż z miejsca, w którym ma powstać Centralny Port Komunikacyjny
Pobliska parafia:
październik 2017
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie