Archive for grudzień, 2015

Boże Narodzenie

ŻYCZENIA BISKUPA PŁOCKIEGO NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA
Kochani Diecezjanie!
W pełen wiary, nadziei i miłości czas Bożego Narodzenia pragnę złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia świąteczne. Modlę się za Was i za Wasze Rodziny. Niech Nowonarodzony błogosławi Wam każdego dnia i obdarza tym, co ważne i potrzebne w życiu codziennym.
Życzę także, aby Nowy Rok 2016 przeżywany w Kościele jako Rok Miłosierdzia, przyniósł same pomyślne dni, poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność. Oby był to rok pełen dobrych chwil i życzliwych ludzi wokół.
Z darem modlitwy i pasterskim błogosławieństwem.
Płock, dnia 14 grudnia 2015 r. Wasz biskup Piotr
1. Dołączam się do życzeń Księdza Biskupa i modlitwą otaczam miłych gości, oraz wszystkie rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież, ludzi chorych, samotnych, starszych i przebywających w szpitalach.
2. Osoby, które przyjęły Komunię świętą w czasie Pasterki, mogą po raz drugi przyjąć Chrystusa Eucharystycznego uczestnicząc we Mszy świętej w ciągu dnia.
3. Dziękujemy za przekazane nam życzenia świąteczne, za wszelką pomoc w przygotowaniach do Świąt – porządki, ustawianie choinek i szopki państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim, Joannie Czerniakowskiej i Ryszardowi Matyjaszkowi. Dziękuje za wspólne śpiewanie kolędowanie przed pasterką.
4. Po sumie w naszej Parafii pojawi się św. Mikołaj w tradycyjnym stroju biskupa. Zapraszam wszystkie małe dzieci i te chodzące do szkoły podstawowej, aby mogły być obdarowane z wielkości i szczodrobliwości wszystkich naszych wielkodusznych darczyńców. Bóg zapłać za włączenie się w tę akcję.
5. Dziś nie ma mszy św. o 15.00, natomiast jutro porządek niedzielny. Zapraszam więc na godzinę 9.00, 11.00 lub 15.00. Dziś nie obowiązuje nas post, gdyż uroczystość Bożego Narodzenia i Matki Bożej Rodzicielki (nowy rok) znosi post.
6. Dziękuję za choinki do kościoła państwu Zdunowskim z Pruszkowa i Pilińskim z Idzikowic.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
Porządek kolędy
29 XII ( wtorek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie
30 XII (środa) Bolęcin wieś
31 XII (czwartek) Sobieski
2 I (sobota) Bolęcin FUD
4 I (poniedziałek) Pruszkowo
5 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar
8 I (piątek) Zaolzie i Kolonia Idzikowice
9 I (sobota) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
11 I (poniedziałek) Kuchary prawa strona
12 I (wtorek) Krajęczyn od Podgrabia
15 I (piątek) Krajęczyn prawa strona
16 I (sobota) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
18 I (poniedziałek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (wtorek) Królewo Kolonia
22 I (piątek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich
23 I (sobota) Królewo prawa strona

IV Niedziela Adwentu

1. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie powinno się spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy CARITAS. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa (Łk 2, 1–7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą Ojcze nasz oraz za naszych zmarłych odmawiając Wieczny odpoczynek. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.
2. Na zakończenie peregrynacji Obrazu Matki Bożej w Pruszkowie 22 grudnia o godzinie 19.00 zostanie odprawiona msza św. dziękczynno błagalna. Bardzo proszę o złożenie Waszych podziękowań i próśb na tacę podczas tej mszy św. Serdecznie dziękuję za zakupienie w darze do naszej parafii lekcjonarzy mszalnych i kodeksu prawa diecezjalnego (520zł). Mieszkańcy Sobiesk oprócz materiału na komże złożyli ofiarę w kwocie 150zł. Bóg zapłać. Obraz w okresie świat będzie przebywać w kościele. Mieszkańcy Bolęcina na sumie 3 stycznia zabiorą wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej do siebie.
3. Przed pasterką o godz. 22.30 pan Organista wraz z młodzieżą grającą na instrumentach dętych zaprasza na wspólne kolędowanie. Chcących skorzystać ze spowiedzi zapraszam na 22.15. Pasterka w naszym kościele będzie o godzinie 23.00. W pierwszy dzień świąt Bożego narodzenia msza jest o 9.00 i 11.00. Nie będzie mszy o 15.00. W drugi dzień świąt porządek niedzielny.
4. Chętnych do pomocy w dekorowaniu naszego kościoła na święta Bożego narodzenia zapraszam na 23 grudnia (środa) na godzinę 9.00.
5. Bardzo dziękuję za przygotowywanie poczęstunku dla dzieci po roratach państwu Magdzie i Zenonowi Piekut.
6. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia o godz. 11.00 naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować paczkami dzieci. Serdecznie dziękuję tym, którzy wzięli udział i poprzez swoją cząstkę wsparli dzieło św. Mikołaja. Darczyńcami indywidualnymi były osoby zamieszkałem w naszej parafii jak, również mające domy rekreacyjne na terenie naszej parafii. Serdecznie dziękuję też urzędom Gminy Joniec i Sochocin za włączenie się w to dzieło.
7. Podczas wieczerzy wigilijnej zapalimy świecę Caritas. Można je nabywać w cenie – 6 zł. Dochód uzyskany ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dzieciom
8. . Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać. Dziękuje za ceramiczne naczynia liturgiczne nadesłane z Korei panu prof. Jerzemu Maciejewskiemu i Jego Małżonce.

W Gościu – numerze specjalnym w cenie 7zł.
– dodatek specjalny “Jak świętować wigilię ?”, między innymi z Modlitwą Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz modlitwą za ubogich
– czy Jezus mógł się przeziębić, czy był przystojny i czy od początku wiedział, że jest Bogiem. Pytania i odpowiedzi dotyczące realności człowieczeństwa Jezusa.
– rozmowa z premier Beatą Szydło m.in. o tym jak rozsławiać naszą ojczyznę za granicą i jak spędzi święta Bożego Narodzenia.
– w krajach muzułmańskich chrześcijanie nie mają łatwego życia. Dlaczego w Dubaju, jednym z emiratów arabskich, jest inaczej, a kościoły są przepełnione wiernymi trzy razy w tygodniu. Reportaż z miejsc, których do tej pory nikt nie pokazał.
W Małym Gościu
– nasiona lipy drobnolistnej, czyli “POSADŹ SWOJE DRZEWO”. Komu uda się wyhodować prawdziwą lipę? Zadbaj o nasionko, a może po kilku latach usiądziesz w cieniu swojego drzewa.
a także:
– wszytko o opłatkach. Jaka jest ich historia i jak powstają. Ten prosty przepis, połączenie mąki i wody, pomaga nam wyrazić to, co czujemy i dzielić się wiarą, nadzieją i miłością.
– o dwóch polskich franciszkanach, pierwszych błogosławionych misjonarzach męczennikach, którzy w sobotę 5 grudnia br. zostali beatyfikowani.
– zawierzyli swoje małżeństwo Maryi. Aktorzy Ksawery i Małgorzata Szlankierowie opowiadają o obecności Boga w rodzinie i w pracy.

III Niedziela Adwentu

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
2. Dzisiaj przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny naszych braciach i siostrach.
3. W przyszłą sobotę 19 grudnia w naszej parafii odbędzie się dzień spowiedzi. Zapraszam na nabożeństwa o godz. 9.00, 11.00, 17.00. Proszę o umożliwienie skorzystania ze spowiedzi wszystkim, którzy bez naszej pomocy nie dotrą do kościoła. Obłożnie chorych proszę zgłaszać, odwiedzę ich w sobotę po 13.00.
4. Od 17 grudnia wkroczymy w drugą część Adwentu. Główną postacią tego okresu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty, ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.
5. Odprawiane są msze ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty. Wszystkich parafian zapraszamy do uczestnictwa w nich.
6. Dziś po Maszy św. o godz. 9.00 spotkanie z dziećmi przystępującymi do I komunii św., po Mszy św. o 15.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
7. Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej, oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece w cenie: 6zł
8. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie 130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
9. 20 grudnia (niedziela) o 16.00 przed Urzędem Gminy Joniec będzie wspólny śpiew kolęd i dzielenie się opłatkiem, na które w imieniu pana Wójta zapraszam.
10. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
– Jubileuszowy Rok Miłosierdzia otwiera szeroko drzwi do uzyskania odpustów. Czym jest w istocie odpust? Jak go można zyskać?
– o fenomenie kursów ALFA, bardzo popularnej i skutecznej metodzie ewangelizacji;
– jak wprowadzić spokój i porządek do polskich szkół. Rozmowa z Anną Zalewską, minister edukacji narodowej.

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj, w II niedzielę Adwentu, już od wielu lat tradycyjnie w kościołach przeprowadzana jest zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Za dar serca i hojność ofiar „Bóg zapłać”.
2. W okresie Adwentu chrześcijanie bardziej pochylają się nad słowem Boga i w jego kontekście dokonują analizy swego życia. Zróbmy wszystko, abyśmy szczególnie poprzez przyjęcie słowa Bożego i sakramentu pokuty mogli z czystym sercem dzielić się opłatkiem w wigilijny wieczór z naszymi bliskimi, a w naszych sercach i rodzinach panował pokój i Boża miłość.
3. We wtorek tego tygodnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza o 8.00 i 16.00.
4. Dnia 13 grudnia, tj. w przyszłą niedzielę, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego; zwłaszcza w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o niewinnie zamordowanych przez reżim komunistyczny naszych braciach i siostrach.
5. Za tydzień w niedziele spotkania z dziećmi do komunii i kandydatami do bierzmowania.
6. Zapraszam na roraty, które są w naszym kościele w poniedziałek i sobotę o godz.8.00. W środę zapraszam szczególnie dzieci i młodzież na mszę roratną na godzinę 6.45. Po mszy jak zawsze poczęstunek(gorąca herbata, kanapki, owoce i słodycze).
7. Tradycyjnie już w pierwszy dzień świat Bożego Narodzenia naszą wspólnotę parafialna odwiedzi św. Mikołaj, aby obdarować paczkami dzieci. Wrażliwych i chętnych do pomocy proszę o wsparcie św. Mikołaja przez zakupienie 130 sztuk jednakowego asortymentu słodyczy.
8. Caritas Polska rozprowadza w parafiach świece wigilijne w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z ich sprzedaży wesprze dzieci z ośrodków opieki zastępczej, oraz dzieci – ofiary konfliktów wojennych. W związku z tym również w naszej parafii od dziś są rozprowadzane świece w cenie: 6zł
9. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
– głosząc Chrystusa oddali swoje życie, ginąc z rąk peruwiańskich terrorystów. O dwóch polskich franciszkanach, którzy w sobotę 5 grudnia br. zostali beatyfikowani.
– za zdradę islamu bracia strzelali do niego na pustyni. Historia potomka zięcia Mahometa, który po dokładnej lekturze Koranu zaczął podążać za Chrystusem.
– czy Mieszko I przyjął chrzest z powodu kalkulacji politycznych, czy osobistego nawrócenia?

Pobliska parafia:
grudzień 2015
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie