Archive for październik, 2018

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako uroczystość konsekracji kościoła parafialnego. Konsekracja to liturgiczny obrzęd, w czasie którego wyłącza się budowlę z użytku świeckiego i przeznacza się ją do służby bożej. Zadajmy sobie również pytanie, czy troszczymy się o nasz kościół parafialny i wspieramy jego renowację i utrzymanie.
2. W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić: w czwartek – uroczystość Wszystkich Świętych, w piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to również pierwszy piątek miesiąca,
3. Z racji zbliżającego się wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych zachęcamy do modlitwy w intencji zmarłych, a także do zatroszczenia się o ich groby. W Piśmie Świętym znajdujemy słowa, że zbawienną i dobrą sprawą jest modlitwa za naszych zmarłych. Tylko poprzez nasze westchnienie modlitewne możemy im pomagać w jak najszybszym osiągnięciu szczęścia wiecznego. Zachęcam do zamawiania mszy św. w intencjach naszych bliskich, jak również do zamawiania wypominek rocznych i jednorazowych. Tak jak w ubiegłych latach, za wypominki jednorazowe składamy dobrowolną ofiarę, są one czytane podczas sumy na cmentarzu 1 listopada. Wypominki jednorazowe proszę składać na ołtarzu bocznym. Wypominki całoroczne proszę zgłaszać do mnie w zakrystii, bądź kancelarii.
4. Msza na cmentarzu 1 listopada będzie jak zawsze o godzinie 11.00. Samochody proszę parkować koło organistówki. Bardzo proszę strażaków z Królewa o zorganizowanie parkingu i pokierowanie ruchem. 2 listopada po mszy o 17.00 sprawowanej w intencji wszystkich zmarłych w roku, odmówimy różaniec i udamy się na cmentarz.
5. Porządkujących groby na cmentarzu bardzo proszę o segregację śmieci.
6. Podczas ostatniej niedzieli odbyło się liczenie wiernych. Ogółem było nas 625 osób z czego 360 kobiet i 265 mężczyzn. Do komunii św. Przystąpiło 106 kobiet i 51 mężczyzn. Najliczniejszą mszą św. była msza o 15.00
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
• O odpustach jako sposobie pomocy tym, którzy zmarli, oraz dodatek z warunkami uzyskania odpustu i modlitwą za dusze cierpiące w czyśćcu.
• połączenie duchowości ignacjańskiej z surową ascezą w dzikich dolinach polskich gór – takich rekolekcji w Polsce jeszcze nie było
• dlaczego ojcowie powinni czytać książki dzieciom?
W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:
• bezpłatny dodatek – komiks “Skauci Niepodległej”. Zobacz, jak młodzi harcerze walczyli za Polskę
• poznaj stadion PGE Narodowy od kuchni
• czym się różni flaga od barw narodowych?

XXIX Niedziela Zwykła

1.Dziś liczymy wszystkich, którzy są w kościołach w Polsce i przyjmują komunie św.
2.W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jana Pawła II
3.Dzisiejsza niedziela zapoczątkowuję tydzień misyjny; ofiary składane na tacę przeznaczone będą na misje.
4.Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia.
5.W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili wspomnienie konsekracji naszego kościoła parafialnego.
6.Możemy zamawiać wypominki całoroczne i jednorazowe.
7.Porządkując groby na cmentarzu pamiętajmy o segregacji śmieci.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
9.Zachęcam do wzięcia udziału w wyborach. Jest to nasz patriotyczny obowiązek względem ojczyzny.
W GOŚCIU:
• Dlaczego wielu przyjmuje Komunię Świętą w stanie grzechu ciężkiego i co oznacza przyjąć ją niegodziwie?
• z okazji Niedzieli Misyjnej i rozpoczynającego się tygodnia misyjnego rozmowa z księdzem Tomaszem Atłasem, krajowym dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych.
• o rewolucjach w emeryturach, które szykują się już w przyszłym roku.

XXVIII Niedziela Zwykła

1.Dziś przypadnie dzień nauczycieli i wychowawców, polećmy w tym dniu naszych pedagogów. Módlmy się, zarówno za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne, jak i tych, którzy przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzał ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
2.Dziś spotkanie z dziećmi komunijnymi za tydzień spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
3.W środę obchodzimy wspomnienie św. Ignacego – patrona ks. Kanonika. Polecajmy naszego długoletniego proboszcza Bogu.
4.Zachęcam do odmawiania różańca.
5.Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski, w ramach którego przypominana jest osoba papieża Polaka i tradycyjnie zbierane są ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.
6.W naszych modlitwach powinniśmy nie zapominać o naszych bliskich zmarłych. Możemy zamawiać wypominki jednorazowe lub całoroczne.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
8.Za tydzień liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przyjmujących Komunię Św.

W GOŚCIU:
– Jak pontyfikat Jana Pawła II zmienił świat;
– O nagrodach Nobla w walce z nowotworami;
– Poradnik dla wyborców.

XXVII Niedziela Zwykła

1.Dziś spotkanie z kandydatami do bierzmowania po mszy św. o 15.00, natomiast za tydzień po mszy o 9.00 spotkanie z dziećmi komunijnymi.
2.W sobotę 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku o godzinie 18.00.
3.W sobotę nie będzie różańca o zwykłej porze, czyli 16.30 na który zapraszam na godzinę 18.00.
4.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu: Sprawa Chrystusa
• Bezpłatny dodatek – płyta DVD z filmem “Sprawa Chrystusa”. To prawdziwa historia o człowieku, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Historia dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera, który zmierzył się z największą tajemnicą chrześcijaństwa i własnym rozumem
• o wprowadzeniu matczynych emerytur
• o tym jak bardzo różaniec jest również męską modlitwą, przekonują znani polscy aktorzy i dziennikarz

Pobliska parafia:
październik 2018
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie