Archive for styczeń, 2018

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w kończymy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan; tradycyjnie jego zakończenie przypada w dzień, w którym w liturgii przeżywamy nawrócenie św. Pawła, a więc 25 stycznia w czwartek. Zachęcamy do trwania w modlitwie o zjednoczenie chrześcijaństwa.
2. Powoli kończę wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Dziękując za dotychczasowe życzliwe przyjęcie przez naszych parafian, jednocześnie w tym tygodniu chcę jeszcze odwiedzić  22 I (poniedziałek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich.
3. Dziś w Kucharach  Żydowskich odbędzie się IV Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• „Nie mam wątpliwości, że ostoją chrześcijaństwa w Europie jest Polska” – przekonuje arcybiskup Tadeusz Wojda z Białegostoku
• grób Heleny Kmieć, zamordowanej rok temu w Boliwii wolontariuszki misyjnej, już stał się miejscem modlitwy nie tylko dla jej bliskich
• jakim krajem jest Peru, które odwiedził papież Franciszek
W Małym Gościu:
• bezpłatny dodatek – płyta CD, a na niej hity z krążka zespołu Małe TGD
• plakat z Kamilem Stochem
• co to właściwie jest dziecięca wiara?

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w Kościele katolickim rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy o zjednoczenie chrześcijaństwa i udziału w nabożeństwach ekumenicznych.
2. Dziękując za życzliwe przyjęcie mnie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję
15 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17 I (środa) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
18 I (czwartek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (piątek) Królewo Kolonia
20 I (sobota) Królewo prawa strona
3. W Kucharach  Żydowskich  21.01.2018 odbędzie się IV Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• Św. Stanisław Kostka jest nie tylko patronem młodzieży, ale też Polski. Jak to się stało, że w młody jezuickim nowicjuszu ujrzano obrońcę łacińskiej cywilizacji?
• o tym, jak następca tronu Arabii Saudyjskiej zakupił obraz „Zbawiciel świata”. Obraz przedstawia Jezusa z prawą ręką wzniesioną do błogosławieństwa. Arcydzieło sztuki chrześcijańskiej będzie wystawiane w sercu muzułmańskiego kraju
• jutro papież Franciszek rozpoczyna pielgrzymkę do Chile i Peru. Co o Kościele w Chile mówią polscy misjonarze, którzy pracują tam o wielu lat?

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu. Stąd uroczyste przeżycie tego dnia dziś, wraz z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych w ramach Roku Wiary.
2. W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych (z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej.
3. Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję wizytę duszpasterską:
8 I (poniedziałek) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
9 I (wtorek) Kuchary prawa strona
11I (czwartek 12.00) Zaolzie i Kolonia Idzikowice
13I (sobota od 12.00) Bolęcin FUD
4.Dziś na mszy o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka, które przygotowali z panią Marią Zadroga. Oprawa muzyczna pan Benedykt Celian. Bóg zapłać.
5. W Kucharach  Żydowskich  21.01.2018 odbędzie się IV Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
6. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• O tym, że ksiądz ma być człowiekiem bogobojnym, to znaczy ma się bać Boga, nie ludzi.
• o nowym biskupie Paryża – jest lekarzem, święcenia kapłańskie przyjął dopiero w wieku 44 lat, od stycznia jest pasterzem najważniejszej francuskiej diecezji;
• jak powstał bursztynowy ołtarz w Gdańsku?

ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY

1. Dziś niedziela Świętej Rodziny, zechciejmy pochylić się nad sprawami swoich rodzin, podejmujmy działania, aby nie były tylko grupami ludzi mieszkającymi pod wspólnym dachem, ale stawały się wspólnotami uczniów Chrystusa.
2. Dziś po sumie odbędzie się nabożeństwo z racji zakończenia roku.
3. Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – tradycyjnie jest to dzień modlitw o pokój na świecie. Jesteśmy zobowiązanie do uczestnictwa we mszy św. podobnie jak w niedzielę. Z racji odpoczynku po sylwestrowej nocy mszę z godziny 9.00 przenoszę na godzinę 18.00
4. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z odpowiednimi nabożeństwami.
5. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło.
6. W przyszła niedziele na mszy o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka, które przygotowali z panią Marią Zadroga. Bóg zapłać.
7. Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiam plan kolędy na następny tydzień.
2 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar godz. 9.00
4 I (czwartek od 12.00) Sobieski

8. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

Pobliska parafia:
styczeń 2018
P W Ś C P S N
« gru   lut »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie