Archive for wrzesień, 2015

XXVI Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Wacława, męczennika; we wtorek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – świętych Aniołów Stróżów.
2. Dzisiaj w Kościele katolickim rozpoczyna się 71. Tydzień Miłosierdzia. Niech podjęta modlitwa do Bożego Miłosierdzia będzie wyrazem naszej chrześcijańskiej postawy wobec drugiego człowieka oraz zewnętrznym znakiem naszej wiary.
3. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynają się rekolekcje , które mają nas przygotować duchowo na przyjecie Matki Bożej w kopi obrazu Czarnej Madonny. Do tego wydarzenia przygotowywać nas będzie ojciec Dominik Partyka paulin. Dziś porządek nabożeństw jak w niedzielę: 9.00, 11.00 i 15.00 – dodatkowo Apel Jasnogórski o godzinie 21.00. W poniedziałek i wtorek zamiast mszy o 15.00 będzie msza o 18.00., jeśli ktoś jeszcze nie ma programu rekolekcji zapraszam do zakrystii. Powitanie Matki Bożej w Jej Częstochowskim wizerunku w środę o 17.00.
4. W przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 11.00 mieszkańcy Krajęczyna przyjmą do swoich rodzin Matkę Bożą w Jasnogórskim wizerunku.
5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek miesiąca. Proszę zapisywać chorych, którym nie uda się przybyć do kościoła w czasie nawiedzenia obrazu. Odwiedzę ich w piątek z rana.
6. Od czwartku rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Święty Jan Paweł II napisał: „Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca”.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
o archaniołach – kim są i jaką mają moc a, także obrazek z modlitwą do św. Michała Archanioła, odmawianą nieprzerwanie od 1884 r.;
– co takiego się stało, że imigranci w ogromnej liczbie dotarli do Europy właśnie teraz, a nie przed rokiem czy dwoma?;
– rozmowa z aktorką, która chce być świętą.

XXV Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Mateusza, apostoła i ewangelistę; w środę – św. Pio z Pietrelciny, kapłana; w piątek – bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
2. Trwa przygotowanie do godnego przyjęcia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości przygotowują dekoracje. Bóg zapłać mieszkańcom Salomonki za ofiarę w kwocie 150zł., Sobiesk 120zł., małe chorągiewki można zakupić w kościele.
Sprzątanie kościoła i terenu wokół odbędzie się w sobotę 26 września o godz. 9.00. Zapraszam mieszkańców (z miotłami, szczotkami) miejscowości, które nie leżą na trasie przejazdu obrazu Matki Bożej.
3. W przyszłą niedzielę zaczynamy rekolekcje, które duchowo mają nas przygotować do spotkania się z Matką, która zawsze wskazuje na Syna Jezusa. Rekolekcje przeprowadzi o. Marek Kowalski paulin. Porządek nabożeństw jak w niedzielę, ale prócz tego apel o 21.00. Jeśli ktoś z miłych gości będzie brać udział w rekolekcjach i nawiedzeniu, a nie ma programu nawiedzenia, to zapraszam do zakrystii.
4. Wczoraj chętne dzieci naszej parafii uczestniczyły w pielgrzymce do Rostkowa – miejsca narodzin patrona św. Stanisława Kostki. Dziękuję za możliwość dojazdu panu Wójtowi Markowi.
5. W związku z podjętą przez księży decyzją o tym, że mamy być w parafiach dekanatu o godzinie 17.00 na powitaniu obrazu godziny mszy św. muszą ulec zmianie. Proszę sprawdzać na tablicy ogłoszeń godzinę.
6. Organy zostały naprawione.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
8. W niedzielę 20 września 2015 r. obchodzony jest 49. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. W związku z tym, Biskup Płocki Piotr Libera, podobnie jak w roku ubiegłym, podjął decyzję o zbiórce w tym dniu ofiar do puszek na rzecz naszej rozgłośni – Katolickiego Radia Diecezji Płockiej. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rozwój radia, a szczególnie na realizację misji ewangelizacyjnej.
W Gościu:
– o nowych zasadach orzekania o nieważności małżeństwa ogłoszonych przez papieża Franciszka. Nowe zasady upraszczają i przyspieszają procedury sądowe;
– kiedyś była małą Madzią, założycielką Podwórkowych Kół Różańcowych. Dziś jest panią Magdaleną. Mimo całkowitego uzależnienia fizycznego od innych skończyła studia i pracuje jako dziennikarka;
– jak rozumieć słowa, że żony mają być poddane mężom – trzecia lekcja teologii ciała.

XXIV Niedziela zwykła

1. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu oznacza, a jednocześnie zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.
2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: we wtorek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną; w środę – Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, męczenników; w piątek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika.
3.Dzis po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się spotkania dzieci klas III, które przyjmą po raz pierwszy pana Jezusa w Komunii Św. Po mszy św. o 15.00 odbędzie się spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas II i III.
4. Trwa przygotowanie do godnego przyjęcia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii. Mieszkańcy poszczególnych miejscowości przygotowują dekoracje. Małe chorągiewki można zakupić w kościele. Mieszkańcy Pruszkowa na dekoracje naszego kościoła złożyli ofiarę ….., Idzikowic 170zł, otrzymałem też indywidualnie kwotę 300zł i wcześniej 200zł. Bóg zapłać ofiarodawcom.
5. Po nawiedzeniu naszej parafii obrazu Matki Bożej, kopia obrazu poświęcona poprzez ojca kustosza będzie odwiedzać nasze domy. Pierwszą miejscowością, która podejmie Maryję w wizerunku z jasnej Góry będzie Krajęczyn. Bardzo proszę o ustalenie kolejności odwiedzin w poszczególnych rodzinach. Jak będzie wyglądać nawiedzenie w rodzinach omówię w niedzielę 4 października – dzień rozpoczęcia peregrynacji w parafii.
5. Dzieci chcące wyjechać 19 września na pielgrzymkę do Rostkowa proszę o zapisywanie się. Koszt wpisowego to 3 zł, Przejazd autokarem jest bezpłatny dzięki uprzejmości Pana Wójta.
6. Jest do nabycia Kalendarz Rolnika w cenie 24 zł, za egzemplarz. Zachęcam, gdyż jest to ciekawa książka zawierająca wiele cennych porad.
7. Podczas suszy w tym roku, wilgotność powietrza spadła do 22% , wpłynęło to bardzo negatywnie na organy w naszym kościele. Elementy drewniane i skórzane się rozeschły i czeka nas spory wydatek związany z naprawą. Niesyte gwarancja trwająca 5 lat minęła w zeszłym roku. Obecnie pan Organista gra na organach elektronicznych.
8. W ostatnim czasie wykonałem wiele nowych slajdów z pieśniami na nasz rzutnik. Mam nadzieję, że przyczyni się to do większej naszej aktywności w czasie liturgii poprzez włączanie się w śpiew.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:
Nieprawdopodobna historia człowieka, który osiem lat spędził w łagrach, a potem ratował życie swoim oprawcom;
– W zbliżającym się Roku Miłosierdzia Papież zachęca do spotkania z Bogiem przede wszystkim w spowiedzi. Zwraca uwagę na grzech aborcji i otwiera szerzej drzwi do przebaczenia;
– z cyklu „Teologia ciała” druga katecheza o cnocie czystości, która jest warunkiem miłości i zdrowych relacji między mężczyzną a kobietą;

XXIII Niedziela zwykła

1. We wtorek, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Niech Maryja pomoże nam odczytać Boży plan wobec nas, gdyż każdy z nas ma swe miejsce w planie zbawienia; każde nasze narodzenie, nasze imię jest zapisane w tej długiej litanii imion w księdze życia. Niech nam pomoże tak żyć i pracować, aby i nasze życie wydało obfity plon.
2. W naszej ojczyźnie w tym świątecznym dniu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny poświęca się ziarno na zasiew (święto zwie się czasem Matki Bożej Siewnej). Zapraszam na godzinę 17.00. Wierzono, że ziarno pobłogosławione przez Maryję zapewni obfite plony (jak mówi staropolskie powiedzenie: „Gdy o Matce Bożej zasiano, to ani za późno, ani za rano”). Zaorane zagony przyjmą poświęcone ziarno, które przed nadejściem zimy zakiełkuje, na wiosnę wyrośnie i w lecie wyda plon, który zapewni nam powszedni chleb, niezbędny do życia.
3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Monika Karpińska, panna i Łukasz Krzemiński, kawaler zamieszkali w Królewie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 odbędzie się spotkania dzieci klas II, które Przyjma po raz pierwszy pana Jezusa w Komunii Św. Po mszy św. o 15.00 odbędzie się spotkanie młodzieży gimnazjalnej klas II i III – kandydatów do bierzmowania. Dzieci wzorem lat ubiegłych po mszach św. w niedzielę będą otrzymywać karteczki, które utrwalą treść ewangelii i będą potwierdzeniem obecności na niedzielnej mszy św. Proszę, aby karteczki wklejać do zeszytu specjalnie założonego w tym celu.
5. Dziś poświęcenie tornistrów wraz z przyborami szkolnymi klas I.
6. Małe chorągiewki można zakupić w kościele.
7. Jest do nabycia Kalendarz Rolnika  w cenie 24 zł, za egzemplarz.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:
– św. Jan Paweł II wygłosił 130 środowych katechez o ludzkiej płciowości. Są one nazywane „teologiczną bombą zegarową, która wybuchnie w trzecim tysiącleciu”. W tym numerze pierwszy tekst, który próbuje rozbroić tę bombę. Czyli o tym, jak seksualność widzi sam Bóg;
– modlitwa, która układa dzień – o rosnącej liczbie świeckich, którzy codziennie odmawiają modlitwę brewiarzową;
– o modzie na ubrania z religijnym przesłaniem.

Pobliska parafia:
wrzesień 2015
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
Kategorie