Archive for marzec, 2014

IV Niedziela wielkiego postu

1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Droga Krzyżowa, sakrament pokuty o godzinie 16.00.

2. Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa i Gorzkie żale (niedziela, godz. 11.00) . Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

3.W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę: 9.00, 11.00, 15.00. W poniedziałek i wtorek mszę będą o 9.00, 11.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi o. Jan Kędziora.

4.  Tydzień temu w Sobieskach wybuchł pożar, który uszkodził dom państwa Prządaków.  Postanowiłem, że jako wspólnota parafialna powinniśmy ich wesprzeć , dlatego też ofiary składane na tacę w przyszłą niedziele przekaże pogorzelcom.

5.  Dziś o godzinie 16.30 spotkanie Grupy Synodalnej.

6.  2 kwietnia w środę o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie dzieci klas IV, które odnowią przyrzeczenia chrzcielne.

7.   Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.

8.  Zachęcam do czytania  Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy:  Za kilkadziesiąt lat papież z Polski będzie zapewne znany głównie jako Jan Paweł od Bożego Miłosierdzia. Dlaczego kult Bożego Miłosierdzia, który jeszcze 36 lat temu był oficjalnie zakazany, rozlał się na cały świat?

III Niedziela wielkiego postu


1. Kościół w dniu dzisiejszym kontempluje przemienione oblicze Chrystusa, aby utwierdzić się w wierze. Wykorzystajmy dla pogłębienia naszej duchowości nabożeństwa wielkopostne: Gorzkie żale i Drogę krzyżową, które odprawiane są w niedzielę i w piątek w okresie Wielkiego Postu. Pamiętajmy także o wszystkich misjonarzach i misjonarkach, obchodzimy bowiem dzisiaj kolejny dzień modlitw za misje, jako dzień solidarności z misjonarzami

2. Na dziewięć miesięcy przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 25 marca, w kalendarzu liturgicznym Kościoła przeżywamy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dzięki pokornemu fiat, które wypowiedziała Maryja, Bóg zamieszkał pośród nas jako prawdziwy Człowiek. W tym dniu pochylmy się nad godnością ludzkiego życia, przeżywając Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziękując Bogu za dar życia, ogarnijmy naszymi modlitwami każde poczęte dziecko.

W środę 26 marca 2014 r. o godz. 17:00 do domu parafialnego przy ul. ks. Jaworskiego w parafii św. Maksymiliana Kolbego odbędzie się konferencja poswiecona dzieciom zmarłym przed urodzeniem. Podczas spotkania poruszone zostaną takie tematy jak „Dziecko zmarłe przed narodzinami – perspektywa kobiety i położnej, psychologa”, „Strata dziecka. Między dezinformacją a świadectwem” oraz „Duszpasterz wobec dzieci zmarłych przed narodzeniem i ich rodziców”.

3. W roku 2009 przez Episkopat Polski został ustanowiony Dzień Modlitw za Więźniów. Obchodzimy go 26 marca, kiedy w liturgii Kościoła przypada wspomnienie Dobrego Łotra. Jest on symbolem Bożego Miłosierdzia. Módlmy się zatem za wszystkich odbywających karę w polskich więzieniach.

4. Za dwa tygodnie rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które w naszej parafii poprowadzi ojciec Jan Kędziora Pallotyn.

5. Zwyczajem lat ubiegłych proszę skarbników o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa  i ubezpieczenie kościoła.

6. Zachęcam do wspierania działalności Caritas poprzez zakup wielkanocnego baranka w cenie 5 zł. Baranek jest z białej czekolady, który pobłogosławiony zostanie wraz z pokarmami w wielką sobotę.

7. Za tydzień w niedzielę na godzinę 16.30 zapraszam Parafialny Zespół Synodalny w skład którego wchodzą członkowie Rady Gospodarczej i Duszpasterskiej.

8. W Krakowie w 2016r oku odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Na spotkanie z papieżem do Polski przybędzie wiele set tysięcy młodych z całego świata. Bardzo proszę rodziny które przyjęłyby pod swój dach młodych o taka deklarację. W każdej wspólnocie powstanie Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży,  którego zadaniem będzie koordynacja ogólnopolskiej inicjatywy „Iskra Bożego Miłosierdzia”.

9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy wyjątkową książkę „Pasja” według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich, na podstawie której Mel Gibson nakręcił głośny film pt. „Pasja”. Cena tego numeru to 6 zł.

II Niedziela wielkiego postu

1.     W środę tego tygodnia obchodzimy uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

2.     Trwają bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi krzyżowej i nabożeństwo Gorzkich żali. Na te nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w Gorzkich żalach jak również w nabożeństwie Drogi krzyżowej mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

3.     Dzisiejszej niedzieli zbierane są ofiary do puszek, które przeznaczone są na pomoc ludom afrykańskim.

4.     Dziś po mszy św. o 9.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.

5.     Pielgrzymi do Ziemi Św. ufundowali krzyż z drzewa oliwnego do naszego kościoła, który będzie używany w wielkim poście do adoracji. Przewodniczka ofiarowała nam figurkę dzieciątka  Jezus, którą będziemy adorować w czasie Bożego Narodzenia.

6.     Serdecznie dziękuje ks. kan. Ignacemu Sikorskiemu za obecność pośród nas, wspólną modlitwę i zastępstwo. 

7.     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

I niedziela wielkiego postu

 

1.     W dniach od 9 do 16 marca obchodzony jest w Polsce 47. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas refleksji nad trzeźwym, a zarazem radosnym i wolnym od nałogów życiem. Jest to też czas modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

2.     Rozpoczęły się bardzo wymowne i głębokie w treść nabożeństwa wielkopostne: nabożeństwo Drogi krzyżowej (godz. 16.30 piątek)  i nabożeństwo Gorzkich żali. Na te nabożeństwa zapraszam wszystkich parafian. Wierni uczestniczący w Gorzkich żalach jak również w nabożeństwie Drogi krzyżowej mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.

3.     Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest złota księga wstrzemięźliwości. Bardzo proszę o wpisywanie swoich postanowień wielkopostnych. Tych, którzy swoim postanowieniem uczynią jałmużnę proszę o zbieranie swoich ofiar do skarbonek leżących obok księgi wstrzemięźliwości.

4.     Ks. Proboszcz wraz z grupą 55 osobową udał się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.  Łączmy się z nimi w modlitwie i wypraszajmy potrzebne łaski światu, ojczyźnie i nam samym.

5.     W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Bułka, kawaler zamieszkały  w parafii Skołatowo i Agnieszka Janusiewicz, panna zamieszkała w Krajęczynie. Proszę o poinformowanie znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonym.

6.      Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

7.     Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Pobliska parafia:
marzec 2014
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Archiwa
Kategorie