Archive for styczeń, 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiejsza niedziela to pierwsza Niedziela Słowa Bożego, którą ustanowiła papież Franciszek listem Apostolskim „Aperuit illis”, w którym czytamy: Ustanawiam zatem III Niedzielę Zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Ta Niedziela Słowa Bożego staje się odpowiednim momentem tego okresu roku, w którym jesteśmy wezwani do wzmocnienia więzi z wyznawcami judaizmu oraz do modlitwy o jedność chrześcijan. Nie jest to przypadek: celebrowanie Niedzieli Słowa Bożego wyraża charakter ekumeniczny, ponieważ Pismo Święte wskazuje tym, którzy się w nie wsłuchują, drogę do przebycia, aby dojść do trwalej i autentycznej jedności.
 
2. Zakończyłem w naszej Parafii Odwiedziny duszpasterskie – kolędę. Pragnę w tym miejscu podziękować za życzliwe przyjęcie, za obiady i mniejsze poczęstunki, dziękuję za przywóz, odwiezienie oraz obwożenie po wioskach, za odprowadzanie do następnej rodziny i wychodzenie po mnie kogoś z rodziny przyjmującej, dziękuję za odświętny strój świadczący, iż odwiedziny kolędowe to święto dla całej rodziny. Na koniec tego krótkiego sprawozdania pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które czują się związane z naszą parafią i specjalnie przyjechali aby przyjąć księdza po kolędzie. Dziękuję również za wszelkie ofiary kolędowe. Bóg zapłać.
 
3. W przyszłą niedzielę (2 luty) obchodzimy uroczystość Ofiarowania Pańskiego znane u nas pod zwyczajową nazwą Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy św. będę święcił świece gromnice. Ofiary na tacę z tego dnia są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
 
4. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i IV.
 
5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca, to szczególny dzień, kiedy czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej Niepokalanemu Sercu całą naszą codzienność.
 
6. Gość Niedzielny – o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego, ponadto: o tym jak można nie być w stanie podnieść się z łóżka i żyć pełnymi garściami, mówi Basia Turek – osoba niepełnosprawna.
 
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan, który zakończy się w sobotę 25 stycznia świętem Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Za tydzień natomiast będziemy obchodzić Niedzielą Słowa Bożego.

2. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły podstawowej w Królewie.

3. We wtorek Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka – pamiętajmy o babciach i dziadkach w modlitwie, dla żyjących o zdrowie a dla zmarłych o życie wieczne.

4. Wizyta duszpasterska – kolęda w tym tygodniu: od godz. 9.30
(poniedziałek) Królewo Kolonia
(wtorek) Królewo prawa strona
(piątek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich

Piątek to ostatni dzień kolędy w naszej parafii. Jeżeli jakaś rodzina chce abym do niej przybył z wizytą duszpasterską zapraszam po Mszy św. do zakrystii aby się umówić.

5. Gość Niedzielny: Skąd się bierze pokój serca oraz dlaczego warto tracić czas na adoracji Najświętszego Sakramentu ponadto: Reportaż o sanktuarium w Starej Wsi, które szczególnie wybrała sobie Matka Boża; Przepis na doskonały domowy chleb.

Mały Gość Niedzielny: specjalny dodatek dla prawdziwych łamaczy głów z dziesiątkami łamigłówek i zagadek.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy okres Bożego Narodzenia, ale zgodnie z polską tradycją kolędy śpiewać będziemy do 2 lutego, do święta Ofiarowania Pańskiego.
 
2. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pomyślimy także o naszym chrzcie, który jest początkiem naszego chrześcijańskiego życia, czyli naszej przyjaźni i komunii z Panem Bogiem.
 
3. W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 
4. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Henryk Kowalski zamieszkały w Płońsku pochodzący z Pruszkowa. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…
 
5. W przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 11.00 odbędzie się koncert piosenek świątecznych w wykonaniu uczniów naszej szkoły podstawowej w Królewie.
 
6. Odwiedziny Duszpasterskie – kolęda w tym tygodniu od 9.30:
 
Poniedziałek – Krajęczyn od Podgrabia
wtorek – Krajęczyn prawa strona
piątek – Idzikowice od strony Królewa
sobota – Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz
W przyszłym tygodniu w poniedziałek – Królewo Kolonia
 
7. Gość Niedzielny – Rozmowa o tym jak wychować wierzące dziecko. Ponadto: na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia; Dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby?
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

 
1. Przeżywamy radość z narodzenia Pańskiego, choć to już druga niedziela po Świętach Bożego Narodzenia.
 
2. W dniu jutrzejszym, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli, która przypomina, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte w dniu jutrzejszym będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i 15.00. Przypominam, że jest to święto nakazane, czyli każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
 
3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego taca z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny.
 
4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z naszej szkoły w Królewie zaprezentują jasełka. Serdecznie zapraszamy.
 
5. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. Od godz. 9.30.
 
W tym tygodniu jej porządek jest następujący:
(wtorek) Pruszkowo
(piątek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich
(sobota) Kuchary prawa strona
A w przyszły poniedziałek odwiedzę:
Krajęczyn od Podgrabia
 
6. Gość Niedzielny – O cudzie wymodlonym za wstawiennictwem Stanisławy Leszczyńskiej, niezwykłej położnej, której proces beatyfikacyjny trwa
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.
Pobliska parafia:
styczeń 2020
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie