Archive for lipiec, 2019

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu rozpoczynamy sierpień. W tradycji naszego narodu jest to miesiąc szczególny. Kojarzy nam on się ze świętami Maryjnymi. To w tym miesiącu pątnicy udają się pieszo na Jasną Górę, nie tylko z naszej diecezji, to w sierpniu, a dokładnie 1 sierpnia obchodzimy kolejną już 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, a także 99 rocznicę tak zwanego cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w naszych modlitwach zarówno o pielgrzymach jak i o tych, którzy oddali swoje życie w obronie naszej ojczyzny.

2. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, w piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Jezusowemu – tego dnia wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 16.30 i okazja do spowiedzi św. Sobota zaś poświęcona jest Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Andrzejowi Cioskowi za wykonanie prac ślusarskich przy plebanii. Bóg zapłać.

4. 15 sierpnia będziemy przeżywać w naszej diecezji koronację obrazu Matki Bożej znajdującego się w pobliskim Smardzewie. Swoje zaproszenie na tą uroczystość kieruje do nas Biskup Płocki.

http://diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2019/072019/zaproszenie-biskupa-plockiego-na-uroczystosc-koronacji-obrazu-matki-bozej-smardzewskiej-w-smardzewie-kolo-plonska

5. W związku z uroczystościami w Smardzewie już dzisiaj informuję, iż 15 sierpnia nie będzie u nas w kościele Mszy św. o godzinie 11.00. Ponieważ jest to uroczystość w naszym dekanacie wierni poszczególnych parafii wraz ze swoimi proboszczami są zaproszeni do szczególnego uczestnictwa we Mszach św. poprzedzających koronację. Nasza parafia będzie miała taką Mszę 11 sierpnia o godzinie 19.00 już dzisiaj zapraszam was Moi drodzy na nią do Smardzewa. Szczegóły dotyczące uroczystości w Smardzewie będą podane w późniejszym czasie.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywając czas wakacji i urlopów – gdziekolwiek jesteśmy nie zapominajmy o Niedzielnej Eucharystii. Zapraszam na niedzielną Mszę świętą tych miłych gości, którzy swoje urlopy i wakacje spędzają na terenie naszej parafii i życzę miłego i owocnego wypoczynku.

2. W dalszym ciągu można się zapisać na duchową pielgrzymkę do Częstochowy – jest to forma łączności z tymi, naszymi parafianami lub diecezjanami, którzy będą pieszo pielgrzymować z Płocka na Jasną Górę w dniach od 6 – 14 sierpnia.

3. Jak ogłaszałem w zeszłą niedzielę, w dniach od 21 do 28 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W związku z tym dzisiaj po wszystkich Mszach świętych będę święcił samochody i inne pojazdy mechaniczne. Ofiary złożone podczas poświęcenia są przeznaczone na Misje – a dokładnie na zakup pojazdów dla misjonarzy.

4. Jak może ktoś zauważył Pan Kościelny uporządkował część placu przed budynkami parafialnymi, za co składam mu serdeczne podziękowania. Myślę, że o ile nie przeszkodzą żniwa prace te będą kontynuowane.

5. W tym tygodniu wspominamy:
22 lipca – św. Marię Magdalenę, z której Jezus wyrzucił siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych,
23 lipca – św. Brygidę (1303-1373), szwedzką mistyczkę, patronkę Europy,
24 lipca – św. Kingę (1234-1292), polską księżną, a następnie klaryskę w Starym Sączu,
25 lipca – św. Jakuba Większego (I w.), pierwszego męczennika wśród Apostołów, patrona Hiszpanii, A także św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących
26 lipca – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego w nim między innymi artykuły: Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy? i Dlaczego w Polsce brakuje leków?

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia, szczególnie wszystkim Annom i Krzysztofom, składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Lipiec to dla jednych z nas czas odpoczynku i relaksu od całorocznej pracy i tym życzę udanych urlopów i wakacji, dla innych to czas przygotowań do żniw i tym naszym parafianom życzę owocnych zbiorów. Jednocześnie pragnę przypomnieć, aby w tych wszystkich naszych zajęciach i nie zapomnieć o Panu Bogu, i niedzielnej Eucharystii.

2. W dalszym ciągu trwają zapisy na duchową pielgrzymkę do Częstochowy – jest to forma łączności z tymi, naszymi parafianami lub diecezjanami, którzy będą pieszo pielgrzymować z Płocka na Jasną w dniach od 6 – 14 sierpnia.

3. W dniach od 21 do 28 lipca obchodzony jest w Kościele w Polsce XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. W związku z tym w przyszłą niedzielę (21 lipca) po wszystkich Mszach świętych będę święcił samochody i inne pojazdy mechaniczne. Ofiary z poświęcenia są przeznaczone na Misje.

4. W tym tygodniu wspominamy:
15 lipca  św. Bonawenturę biskupa i doktora kościoła
16 lipca  NMP z Góry Karmel – jest to święto patronalne Bractwa Szkaplerznego polecajmy w tym dniu tych wszystkich którzy noszą szkaplerz
18 lipca św. Szymona z Lipnicy – prezbitera
20 lipca bł. Czesława – prezbitera

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego w nim między innymi rozmowa z aktorką Ewą Błaszyk założycielką kliniki Budzik dla osób w śpiączce. Także artykuł zatytułowany: „Wakacyjna apteczka” – jakie leki i czy w ogóle zabrać ze sobą na wakacje.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać. Życzę również dobrego wypoczynku wszystkim naszym gościom.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniu dzisiejszym na Mszy Św. o godzinie 11.00 Ks. Dziekan Dekanatu Płońskiego północnego ks. Kan. Zbigniew Sajewski dokona uroczystego wprowadzenia mnie w obowiązki Proboszcza parafii pod wezwaniem św. Zygmunta w Królewie. W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować byłemu proboszczowi naszej parafii Ks. Witoldowi Zembrzuskiemu za wieloletnią opiekę duszpasterską i materialną nad tą parafią. Mogę zapewnić, że zawsze będzie w naszej parafii miłym gościem. Ja ze swej strony dziękuję mu za życzliwość i dobrą radę. Dziękuję również wam moi drodzy za, modlitwę, kierowane do mnie słowa życzeń i wsparcia, którego mogłem już doświadczyć. Postaram się nie zawieść Waszych oczekiwań. Liczę na wsparcie, podpowiedzi i wspólną troskę o to miejsce, w którym się znajdujemy i poprzez, które mamy zbliżać się do Boga. Mam nadzieję, że będziemy jedną, wielką rodziną, której Ojcem i kierownikiem jest sam Bóg.

2. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca lipca w związku z tym o godzinie 20.00 zostanie tradycyjnie odprawione nabożeństwo fatimskie – serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę.

3. W tym tygodniu wspominamy:

8 lipca – św. Jana z Dukli, prezbitera
11 lipca – św. Benedykta Opata Patrona Europy
12 lipca – św. Brunona Bonifacego z Kerfurtu, biskupa i męczennika
13 lipca – św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

4. Można już zapisywać się na duchową pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę, której hasło w tym roku brzmi: „Mocni Bożym Duchem”

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać. Życzę również dobrego wypoczynku wszystkim naszym gościom.

Pobliska parafia:
lipiec 2019
P W Ś C P S N
« cze   sie »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie