Archive for styczeń, 2014

III Niedziela Zwykła

 1. Chrystus zamieszkał wśród ludzi, niosąc im światłość i pokój. Zostaliśmy powołani, jak apostoł Paweł, by głosić nadejście królestwa Bożego i jedność wszystkich opromienionych Bożą światłością. Przez tę ofiarę, na której dziś zgromadziliśmy się w niedzielę, Chrystus znowu do nas przyszedł, oświecił nas swym słowem, nakarmił swym ciałem, leczył choroby grzechu i zwiastował nadejście królestwa Bożego, którym jest Kościół, jako zapowiedź zjednoczenia wszystkich z Bogiem.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa; we wtorek – św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła; w piątek – św. Jana Bosko, kapłana.
 3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Począwszy od IX w., wierni przynoszą w tym dniu do Kościoła świece, które symbolizują Chrystusa – „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi” (J 1, 9).
 4. Dziękujmy dziś szczególnie za Bożą światłość, którą przyniosło nam słowo Boże, dziękujmy za ofiarę Bożego Syna, która jednoczy wszystkich i otwiera nam drogę do królestwa Ojca.
 5. Zakończyłem wizytę duszpasterską tzw. Kolędę, pośród mieszkańców naszej parafii. Nie wszystkim rodzinom z racji różnych zajęć, ale i braku chęci udało się przyjąć księdza. Chcących mnie zaprosić do swojego domu na wspólną modlitwę i błogosławieństwo proszę o kontakt celem ustalenia dogodnego terminu.
 6. Wyjeżdżających do  Ziemi Świętej proszę o dokonywanie wpłat na konto parafialne, którego numer znajdziemy na stronie internetowej naszej wspólnoty pod zakładką „kontakt”.

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym

Przypominamy fundamentalną prawdę, że Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, a nie człowieka w ogóle;

– płyta CD z najsłynniejszymi utworami W. A. Mozarta;

– dlaczego Bóg uzależnia czasem czyjeś uzdrowienie od naszej modlitwy?

W Małym Gościu Niedzielnym

– kosmiczna pod każdym względem, gra planszowa dla całej rodziny.


 

 

II Niedziela Zwykła


 

 1. Obmyci wodą chrztu i umocnieni Duchem Świętym stanęliśmy dziś przed ołtarzem, aby moc tej ofiary uczyniła nas apostołami Chrystusa jako Baranka Bożego, który gładzi grzechy świata.
 2. W tym tygodniu w  liturgii czcimy: we wtorek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę; w piątek – św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – nawrócenia św. Pawła.
 3. W Kościele katolickim trwa Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. W naszych modlitwach prośmy Boga, aby dał łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, abyśmy jednym głosem chwalili Boga i byli Jemu wierni.
 4. W rozpoczynającym tygodniu zakończę wizytę duszpasterską odwiedzając: 20 I (poniedziałek) Królewo Kolonia, 21 I (wtorek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich, 24 I (piątek) Królewo prawa strona.
 5. Dziś po mszy św. o 15.00 spotkanie z wyjeżdżającymi do Ziemi Świętej.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 

Niedziela Chrztu Pańskiego

1. W tym tygodniu w piątek wspominamy w liturgii św. Antoniego Opata.

2. Trwa wizyta duszpasterska rodzin, tak zwana kolęda. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza ze swymi parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.

13 I (poniedziałek) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich

14 I (wtorek) Kuchary prawa strona

17 I (piątek) Krajęczyn od Podgrabia

18 I (sobota) Krajęczyn prawa strona

3. Dnia 17 stycznia, tj. w piątek, przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

4. W sobotę, tj. 18 stycznia br., rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia br.

5. W przyszłą niedzielę po mszy o 15.00 spotkanie organizacyjno – informacyjne wyjeżdżających do Ziemi Świętej. Dziś spotkania z dziećmi i młodzieżą.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

7. Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism katolickich.

 

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

1. W pierwszą niedzielę Nowego Roku stajemy przed Panem, Bogiem naszym, by święcić ten dzień przeznaczony dla Jego chwały i uwielbienia. U progu tego roku złóżmy postanowienie, że nie będziemy lekceważyć żadnego dnia świętego, że bez poważnej przyczyny nie opuścimy nigdy Mszy świętej, że w dzień Pański nie będziemy wykonywać żadnych niekoniecznych prac. Niechaj każdy z nas poweźmie teraz te święte posta­nowienia w swoim sercu. A Chrystus tu dzisiaj przychodzący niechaj obdarzy nas swoją mocą, abyśmy mogli wiernie wypełnić te wielkie przy­rzeczenia. Mądrość Boża, którą ukazuje Stary Testament, zamieszkała wśród ludzi w Jezusie Chrystusie. On, zrodzony przed wszystkimi wiekami, objawił się światu przez swoje przyjście we Wcieleniu. W świetle tej wcielonej Mądrości człowiek może rozpoznać swoje powołanie, przeznaczenie i sens życia. Dlatego przyjęcie Chrystusa jest mądrością życia i darem Boga.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Objawienia Pańskiego.

3. W Uroczystość Objawienia Pańskiego tj. jutro, przypada Dzień Modlitw w intencji misji. Ofiary w tym dniu złożone na tacę przeznaczone są na misje. Msze św. według porządku niedzielnego. O godzinie 11.00 dzieci chodzące do naszej zerówki i młodsze przedstawią jasełka.

4. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie z dziećmi przystępującymi do odnowienia przyrzeczeń chrztu św. i do sakramentu bierzmowania. .  Za dwa tygodnie w niedziele 19 stycznia, po mszy św. o 15.00 spotkanie informacyjno – organizacyjne wyjeżdżających na pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

5. Trwa wizyta duszpasterska rodzin tak zwana kolęda. Wizyta duszpasterska to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo proszę, o ile jest to możliwe, aby na kolędzie byli wszyscy domownicy.

7 I (wtorek) Idzikowice od strony Królewa

10  (piątek) Bolęcin wieś

11  (sobota) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażamy wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Pobliska parafia:
styczeń 2014
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Kategorie