Archive for czerwiec, 2020

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy jeszcze jutro po Mszy Św. o godz. 8.00 i we wtorek po Mszy Św. o godz. 17.00
 
2. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Franciszka – Piotra naszych czasów.
 
3. We wtorek 30 czerwca przez naszą parafię tradycyjnie będzie przechodziła pielgrzymka z Warszawy do Gietrzwałdu. Pielgrzymi przybędą pod kościół o godz. 17. 15. Tym razem jednak będzie ich tylko 30. Proszę jak co roku podjąć pielgrzymów tym co kto może.
 
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 16.30 i możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty. Szczególnie zachęcam dzieci, które zakończyły w zeszłym tygodniu rok szkolny, aby w ten sposób podziękować Panu Bogu
 
5, Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości 60-lecia kapłaństwa ks. Kan. Ignacego Sikorskiego. Paniom które przygotowały dekorację, naszym śpiewakom na czele z Panem organistą, tym którzy składali życzenia, lektorom i ministrantom, a także wszystkim, którzy przybyli na tą uroczystość.
 
6. Dziękuję Panu Stanisławowi Dublickiemu za poprawienie schodów wejściowych do kancelarii.
 
7. Dziękuję Pani Barbarze Korytkowskiej za krzewy, które zostały posadzone przy plebanii.
 
8. Jeszcze przez dwa dni można przynosić środki dezynfekujące, maseczki chirurgiczne, rękawiczki jednorazowe oraz środki czystości, które zostaną przekazane naszym rodakom mieszkającym na wschodzie. Można je składać albo do mnie na plebanię, lub w kruchcie kościoła gdzie jest wystawiony oznakowany karton.
 
9. Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Kuchar i proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji KŻR z Królewa.
 
10. Gość Niedzielny: – Rozpoczyna się cykl wakacyjny „Nie ma jak u Mamy” – reportaże z sanktuarium maryjnych w Polsce. Pierwszy reportaż z Sejn, gdzie pielgrzymów przyciąga cudowna 600-letnia figura Matki Bożej. Ponadto o tym, że czas zamkniętych świątyń nie był stracony dla duchowości – wiele osób na Zachodzie deklaruje, że pandemia umocniła ich wiarę oraz o polskich Żydach, którzy założyli Hollywood
 
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Ireneuszom, Piotrom i Pawłom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu 60 lat kapłaństwa Ks. Kanonika Ignacego Sikorskiego, wieloletniego proboszcza naszej Królewskiej parafii. Pamiętajmy o Czcigodnym Jubilacie w naszych modlitwach.
 
2. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałki i soboty po Mszy Św. po godzinie 8.00, a od wtorku do piątku po Mszy Św. po godzinie 17.00 natomiast w niedzielę na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30.
 
3. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny, a zmarłych polecajmy Miłosiernemu Ojcu prosząc dla nich o życie wieczne.
 
4. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością.
 
5. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. W przyszłą niedzielę , (28 czerwca) podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki, oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji i urlopów.
 
6. Jak już ogłaszałem nasza parafia wraz z sąsiednimi Parafiami w Jońcu i Wronie oraz Władzami Gminy Joniec organizuje zbiórkę środków dezynfekujących, maseczek chirurgicznych, rękawiczek jednorazowych oraz środków czystości, które zostaną przekazane naszym rodakom mieszkającym na wschodzie. Często takie środki nam zbywają, bo zakupiliśmy zwyczajnie za dużo. Teraz jest okazja żeby podzielić się nimi z naszymi rodakami z kresów, u których sytuacja z kovid 19 jest dużo poważniejsza niżu nas w kraju, a jak wiemy często tych naszych rodaków z kresów jest prostu na te środki ochrony najzwyczajniej nie stać. Dary można składać albo do mnie na plebanię, lub w kruchcie kościoła gdzie jest wystawiony oznakowany karton. Zbiórka potrwa do końca czerwca.
 
7. Gość Niedzielny: O praktyce nabożeństw pierwszopiątkowych i ich znaczeniu w duszpasterstwie. Ponadto: O udziale Karola Wojtyły w II Soborze Watykańskim oraz jego wpływie na ostateczny kształt niektórych dokumentów soborowych i rozmowa z o. Piotrem Śliwińskim o tym, że musimy całkowicie zdać się na Pana Boga.
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Janinom i Janom a także wszystkim ojcom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Przeżywamy czerwiec, miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe: w poniedziałki i soboty po Mszy Św. po godzinie 8.00, a od wtorku do piątku po Mszy Św. po godzinie 17.00 natomiast w niedzielę na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30.

2. W czwartek, zakończenie oktawy Bożego Ciała – tak zwany „ostatni nieszpór”. Na Mszy Św. o godz. 17. 00 poświęcenie wianków, a po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

3. W piątek, 19 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Natomiast w sobotę 20 czerwca w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

4. W niedzielę, za tydzień Mszy Świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Ks. Kanonik Ignacy Sikorski wieloletni proboszcz naszej Królewskiej parafii. W tym dniu będzie on dziękował Panu Bogu za 60 lat kapłaństwa. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dla czcigodnego jubilata, a naszym podarkiem dla niego będzie taca zebrana podczas tej – jubileuszowej Mszy Świętej.

5. Jak już ogłaszałem w zeszłą niedzielę nasza parafia wraz z sąsiednimi Parafiami w Jońcu i Wronie oraz Władzami Gminy Joniec organizuje zbiórkę środków dezynfekujących, maseczek chirurgicznych, rękawiczek jednorazowych oraz środków czystości, które zostaną przekazane naszym rodakom mieszkającym na wschodzie. Często takie środki nam zbywają, bo zakupiliśmy zwyczajnie za dużo. Teraz jest okazja żeby podzielić się nimi z naszymi rodakami z kresów, u których sytuacja z kovid 19 jest dużo poważniejsza niżu nas w kraju, a jak wiemy często tych naszych rodaków z kresów jest prostu na te środki ochrony najzwyczajniej nie stać. Dary można składać albo do mnie na plebanię, lub w kruchcie kościoła gdzie będzie wystawiony karton. Zbiórka potrwa do końca czerwca.

6. Dziękuję za poprowadzenie dzisiejszej adoracji członkom KŻR z Krajęczyna i proszę o przewodniczenie adoracji za tydzień KŻR z Idzikowic

7. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Idzikowic za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 1030zł. Bóg zapłać.

8. Dziękuję nowożeńcom, którzy brali ślub w czwartek za przystrojenie ołtarzy kwiatami

9. Gość Niedzielny: O przeistoczeniu i realnej obecności Ciała i Krwi Chrystusa w chlebie i winie. Ponadto: Uznano właśnie cud za wstawiennictwem Karola de Foucauld w 100, rocznicę jego śmierci; O projektantce mody, która została zakonnicą. Mały Gość Niedzielny: Dwuczęściowy dodatek z żartami oraz łamigłówkami. A także: #zostań w Polsce – jak spędzić fantastyczne wakacje zwiedzając nasz piękny kraj; niebieskie pogotowie ratunkowe, czyli święci na wakacje

10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. Mamy czerwiec miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele modlimy się na nabożeństwie czerwcowym odmawiając Litanię do Serca Pana Jezusa: w poniedziałki i soboty po Mszy Św. po godzinie 8.00, a od wtorku do piątku po Mszy Św. po godzinie 17.00 natomiast w niedzielę na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 14.30.

4. W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w każdą niedzielę o godzinie 9.00, 11.00 i o 15. 00. Po mszy o godz. 11.00 skrócona procesja (krzyż, lampiony i ksiądz niosący Najświętszy Sakrament) okrąży trzy razy kościół i zatrzyma się przy ołtarzu polowym, który znajduje się na terenie przykościelnym. W tym roku wyjątkowo proszę o udekorowanie ołtarza mieszkańców Bolęcina. Pomimo tego, iż nie będzie procesji w tradycyjnej formie, proszę o udekorowanie swoich domów, aby w ten sposób podkreślić niezwykły charakter tego święta.

5. Dziękuję za poprowadzenie dzisiejszej adoracji członkom KŻR z Pruszkowa i proszę o przewodniczenie adoracji za tydzień KŻR z Krajęczyna.

6. W sobotę na godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie. Proszę o składanie próśb do Matki Bożej – do skrzyneczki pod chórem.

7. Dziękuję bardzo serdecznie Panu Stanisławowi Dublickiemu za prace przy plebanii i w kościele. Oraz państwu Korytkowskim za ofiarowanie i posadzenie kwiatów przy plebanii i wokół kościoła.

8. Dzisiaj po Mszy o godz. 15.00 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

9. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Bolęcina za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 300zł. Bóg zapłać.

10. Nasza parafia wraz z sąsiednimi Parafiami w Jońcu i Wronie oraz Władzami Gminy Joniec organizuje zbiórkę środków dezynfekujących, maseczek chirurgicznych, rękawiczek jednorazowych oraz środków czystości, które zostaną przekazane naszym rodakom mieszkającym na wschodzie. Często takie środki nam zbywają, bo zakupiliśmy zwyczajnie za dużo. Teraz jest okazja żeby podzielić się nimi z naszymi rodakami z kresów, u których sytuacja z kovid 19 jest dużo poważniejsza niżu nas w kraju, a jak wiemy często tych naszych rodaków z kresów jest prostu na te środki ochrony najzwyczajniej nie stać. Dary można składać albo do mnie na plebanię, lub w kruchcie kościoła gdzie będzie wystawiony karton. Zbiórka potrwa do końca czerwca.

11. Gość Niedzielny: Duchowa procesja z „Gościem Niedzielnym” ponadto: Rozmowa z przewodniczącym Episkopatu Polski abp Stanisławem Gądeckim na temat perspektyw pogłębiania wiary w dobie pandemii; Refleksja nad modelem prezydentury w Polsce

12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.

Pobliska parafia:
czerwiec 2020
P W Ś C P S N
« maj   lip »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie