Archive for czerwiec, 2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.
2. Jutro tradycyjnie już przez naszą parafię, przejdzie piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu. Pątnicy będą mieli postój przy kościele o 15.45. Pielgrzymować będzie 70 osób. Proszę jak zwykle o przygotowanie poczęstunku.
3. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i ks. bp. Piotrze w dniu jego imienin i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i sobota miesiąca. Będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi Św. pierwszopiątkowej od godz. 16.30. Komunia św. chorych, od godz. 9.00.
5. Dziękuję bardzo serdecznie Panom z FUD-u z Bolęcina za odnowienie barierki balonowej na plebanii, oraz Panu Łukaszowi Rzepeckiemu za przystosowanie instalacji w Kościele do poboru tak zwanej siły.
6. Dziękuję za adorację członkom KŻR z Bolęcina. W następną niedzielę proszę o adorację KŻR z Pruszkowa.
7. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli Jerzy Murawski pochodzący z Salomonki, Ireneusz Ołdakowski zam. w Bolęcinie i Tadeusz Zakrzewski zam. w Krajeczynie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
8. W Gościu niedzielnym historia relikwii świetnych Piotra i Pawła, a także początek cyklu wakacyjnego – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zwłaszcza Ireneuszom, Piotrom i Pawłom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak ucieszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp.
2. Dzisiaj po Mszy Św. O godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
3. W środę 23 czerwca w Rzymie rozpocznie się 10. Światowe Spotkanie Rodzin (potrwa do 27.06) pod hasłem „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”.
4. W środę przeżyjemy także Dzień Ojca. Pamiętajmy w modlitwie za wszystkich ojców, by na wzór św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania, a zmarłym by Bóg dał żywot wieczny. Z okazji tego dnia swoje słowo do Ojców skierował biskup Płocki:
Szanowni Panowie, Drodzy Ojcowie!
Wigilia uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 23 czerwca – jest w Polsce także Dniem Ojca. Tegoroczne świętowanie ma szczególny wymiar, obchodzimy, bowiem Rok Rodziny Amoris laetitia z okazji 5. rocznicy publikacji papieskiej adhortacji, a także Rok św. Józefa, ziemskiego Ojca Pana Jezusa. Jest to wspaniała okazja, by raz jeszcze wyrazić wdzięczność wszystkim naszym Kochanym Ojcom, którzy z cierpliwością i oddaniem pełnią powierzoną im przez Boga misję. Papież Franciszek zauważa: „Ojciec, z jasną i szczęśliwą tożsamością męską, który z kolei na swoim odcinku łączy miłość i akceptację żony, jest równie konieczny jak jej macierzyńska troska” (AL 175). W naszych sercach nosimy także tych Ojców, którzy zakończyli ziemską pielgrzymkę i stanęli przed „Ojcem świateł, u którego nie ma przemiany ani cienia zmienności” (Jk 1,17). Przecież to właśnie nasi Ojcowie nauczyli wielu z nas historii Polski i dziejów naszych rodzin, pokazali, jak być zaradnymi w skomplikowanym świecie, jak jeździć na rowerze, łowić ryby, grać w piłkę i cieszyć się z kibicowania polskim sportowcom.
Zwracamy się dziś przez wstawiennictwo św. Józefa do naszego najlepszego Ojca w niebie, aby pomógł wszystkim Ojcom w wypełnianiu ich misji, a także by poruszył serca wielu chłopców do fascynacji ojcostwem. Papież Franciszek przypomina wiele razy, że nasze społeczeństwo jest czasem określane „społeczeństwem bez ojców”. Nierzadko kwestionuje się męskość, wypacza postać ojca, a nawet promuje postawy despotyzmu. „Ojcowie są niekiedy – stwierdza Papież – tak bardzo skoncentrowani na sobie i na swojej pracy, a czasami także na własnej samorealizacji, że zapominają nawet o rodzinie. I zostawiają dzieci i młodzież same” (AL 176). Niech Bóg obdarzy każde małżeństwo i rodzinę takimi Mężami i Ojcami, którzy będą zawsze blisko swoich żon, by dzielić z nimi radości i trudy rodzicielstwa. Niech polscy Ojcowie nigdy nie przestaną czuć, że są potrzebni swoim dzieciom, by ich prowadzić za rękę przez świat.
W Liście apostolskim Patris corde papież Franciszek wspomina piękną książkę polskiego pisarza Jana Dobraczyńskiego pt. Cień ojca, opowiadającą o św. Józefie. On był „cieniem” Ojca Niebieskiego dla Jezusa, z wielkim taktem i czułością chronił Go, idąc jednocześnie Jego śladami. „Nikt nie rodzi się ojcem, ale staje się ojcem – przekonuje Franciszek. – I nie staje się nim jedynie, dlatego, że wydaje dziecko na świat, lecz ponieważ odpowiedzialnie podejmuje o nie troskę. Za każdym razem, gdy ktoś podejmuje odpowiedzialność za życie drugiego, w pewnym sensie sprawuje względem niego ojcostwo” (PC 7).
Niech św. Józef uprosi nam u Boga także ojców duchownych, by nigdy – szczególnie na mazowieckiej ziemi – nie zabrakło mężczyzn, którzy z oddaniem, twórczą odwagą i autentyczną radością będą pełnili posługę kapłańskiego, ojcowskiego towarzyszenia wiernym w parafiach, w konfesjonałach i posłudze sakramentalnej.
Wszystkim Drogim Ojcom z serca błogosławię, przyzywając orędownictwa Opiekuna Jezusa: „O święty Józefie, okaż się ojcem także i nam, i prowadź nas na drodze życia. Wyjednaj nam łaskę, miłosierdzie i odwagę, i broń nas od wszelkiego zła” (PC, Zakończenie).
Płock, dnia 20 czerwca 2021 r.
Wasz Biskup Piotr
5. W piątek 24 czerwca zakończenie roku szkolnego. Zapraszam o godz. 8.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku szkolnym.
6. Już dzisiaj pragnę ogłosić, iż 28 czerwca (przyszły poniedziałek) przez naszą parafię, jak co roku przejdzie piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu. Pątnicy będą mieli postój przy kościele o 15.45. Pielgrzymować będzie 65 osób. Proszę jak zwykle o przygotowanie poczęstunku.
7. Dziękuję za adorację członkom KŻR zKrólewa. W następną niedzielę proszę o adorację KŻR z Bolęcina.
8. W „Gościu Niedzielnym” polecamy dodatek tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami (Stolica Apostolska zatwierdziła 7 nowych wezwań do tej litanii). Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny”.
9. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (zgłasza Janinom i Janom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Słowo Boże, które słyszymy w liturgii słowa, czasami może wydawać się nam jak drobne ziarno gorczycy, lecz jeśli padnie na podatny grunt naszego serca, wyrośnie z niego zaskakujący nas krzew, który da schronienie wielu. Nie odrzucajmy nigdy poruszeń serca, których źródłem jest słowo samego Boga.
2. Zapraszam dzisiaj na godz. 20.00 na nabożeństwo fatimskie.
3. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. O godz. 11.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
4. Zbliża się koniec roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież, aby skorzystali z sakramentu pokuty jako podziękowanie Panu Bogu za miniony rok szkolny.
5. Dziękuję za ofiarę bezimienną na Kościół w kwocie 200zł.
6. Dziękuję za adorację członkom KŻR z Kuchar. W następną niedzielę proszę o adorację KŻR z Królewa.
7. W „Gościu Niedzielnym” Historia kobiety, której obozowy numer ucałował papież, oraz jak Antoni Padewski zos6tal świętym od znajdowania zgub. A w naszym dodatku diecezjalnym druga cześć zmian wikariuszowskich w diecezji płockiej, oraz krótkie przedstawienie nowo wyświęconych kapłanów naszej diecezji.
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

 

X NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.
 
2. W czwartek zakończeni oktawy Bożego Ciała po Mszy Św. o godz. 17.00 procesja. Zapraszam asystę.
 
3. W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 
4. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
 
5. W przyszłą niedzielę na godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie. Proszę o składanie intencji.
 
6. Powoli zbliża się koniec roku szkolnego. Zachęcam dzieci i młodzież aby skorzystali z sakramentu pokuty dziękując w ten sposób Bogu za miniony rok szkolny. Rodziców natomiast proszę o dopilnowanie swoich dzieci.
 
7. Dziękuję bardzo serdecznie Panu Romanowi Wiktorowiczowi za oczyszczenie rynien, Panu Andrzejowi Włodarskiemu za ofiarowanie doniczek z kwiatami przed kościołem i Państwu Barbarze i Dominikowi Korytkowskim za posadzenie kwiatów przy kościele i plebanii.
 
8. Dziękuję mieszkańcom Idzikowic za ofiarę na kwiaty i ubezpieczenie kościoła w kwocie 735zł.
 
9. Dziękuję za adorację członkom KŻR z Idzikowic W następną niedzielę proszę o adorację KŻR z Kuchar.
 
10. Do wieczności odszedł Ś.P. Franciszek Krzemiński zamieszkały w Królewie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 
11. W „Gościu Niedzielnym” Dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać? A także medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata.
 
12. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość, za ofiary i za modlitwę szczególnie w mojej intencji. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą. Zawierzajmy nas i nasze życie Maryi Uzdrowienie Chorych.
Pobliska parafia:
czerwiec 2021
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwa
Kategorie