Archive for czerwiec, 2016

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – bł. Marię Teresę Ledóchowską, dziewicę; w piątek – św. Jana z Dukli, kapłana.
 2. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty ojca świętego na Światowych Dniach Młodzieży. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w te duchowe przygotowania.
 3. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Piotr Ziółkowski, kawaler, zam. w Królewie i Magdalena Czekałło, panna zamieszkała w Płońsku. Znających ewentualne przeszkody proszę o kontakt.
 5. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy w ubiegły poniedziałek znaleźli czas, aby pozdrowić i wesprzeć pożywieniem i napojem pielgrzymów przechodzących przez teren naszej parafii.
 6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– W Wielkim Tygodniu przeżywa fizycznie mękę Chrystusa. Nosi stygmaty – co piątek rany na jego rękach, nogach i boku otwierają się. Włoski stygmatyk, brat Elia niedawno odwiedził Polskę;

– rodzina z podkrakowskich Bolechowic przyjmie trzystu pielgrzymów, którzy przyjadą na Świtowe Dni Młodzieży;

– ośmioletnia podstawówka i czteroletnie liceum – co jeszcze zmieni się w polskim szkolnictwie?.

 

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zachęciła nas, abyśmy porzucili wszystko to, co przesłania nam Jezusa i od Niego oddziela. Musimy pozwolić się prowadzić w życiu Duchowi Świętemu, a wtedy osiągniemy wolność. Otwórzmy się na działanie Bożego słowa w naszym życiu.
 2. W środę przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kościół zawsze otaczał szczególną czcią tych dwóch Apostołów: Piotra, któremu Pan powierzył najwyższą władzę pasterską, i Pawła, który rozniósł słowo Ewangelii po całym imperium rzymskim. Przenieśmy się myślą ad limina apostolorum, do progów apostolskich, gdzie Piotr i Paweł, przelawszy krew męczeńską, kładli fundamenty pod jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także: we wtorek – św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.30.
 5. W poniedziałek (jutro) przez naszą parafię przechodzi pielgrzymka do Gietrzwałdu. Odpoczynek w Królewie około 15.30. Zachęcam do pozdrawiania i wspierania pielgrzymów w ich trudzie, powierzając im nasze intencje.
 6. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.
 7. W dniach od 13 do 24 lutego 2017 roku organizuję pielgrzymkę do Meksyku w cenie od 7600 do 8000 zł. Chętnych proszę o kontakt. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub w zakrystii.

W Gościu:

– rozmowa z Maciejem Bodasińskim i Lechem Dokowiczem, twórcami kolejnego filmu, dokumentującego działania Boga – „Ufam Tobie”, który znajdziemy w tym wydaniu Gościa

– początek wakacyjnego cyklu „Miasto świętych”, który będzie przewodnikiem po Krakowie szlakiem wyniesionych na ołtarze. Pierwszy odcinek o katedrze wawelskiej.

– ile kosztuje zorganizowanie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie?

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 1. W piątek obchodzimy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – największego i ostatniego z proroków. Bóg posyłając na świat św. Jana pragnie przez jego naukę i chrzest przygotować Naród Wybrany na przyjście Mesjasza – Jezusa Chrystusa.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy także: we wtorek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika.
 3. W czwartek Dzień Ojca. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych ojcach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.
 4. Dzieci, które uczęszczały co niedziela do kościoła i zbierały karteczki proszone są, aby w formie uporządkowanej przyniosły je do zakrystii. Dla Najsolidniejszych będzie nagroda.
 5. Zbliża się koniec roku szkolnego. Nadchodzą oczekiwane przez wszystkich uczniów wakacje. Niech one będą dla wszystkich czasem odpoczynku i regeneracji sił do nowej, jeszcze bardziej wytężonej pracy w przyszłym roku szkolnym. Myślę, że rodzice zadbają o to, aby ich dziecko zakończyło rok szkolny w jedności z Bogiem przychodząc do kościoła w najbliższy piątek na mszę dziękczynną na godzinę 8.00.
 6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Iwona Oracka, panna zam. w Królewie i Michał Rafał Grzyb, kaw. zam. w Mińsku Maz., oraz Łukasz Majkowski kawaler z Kuchar Żydowskich i Małgorzata Bieniak, panna zamieszkała w Płońsku. Znających ewentualne przeszkody proszę o kontakt.
 7. W poniedziałek za tydzień 27 czerwca przez naszą parafię przechodzi pielgrzymka do Gietrzwałdu. Odpoczynek w Królewie około 15.00. Zachęcam do pozdrawiania i wspierania pielgrzymów w ich trudzie, powierzając im nasze intencje.
 8. W dniach od 13 do 24 lutego 2017 roku organizuję pielgrzymkę do Meksyku w cenie od 7600 do 8000 zł. Chętnych proszę o kontakt. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub w zakrystii.

W Gościu:

akcja w obronie wolnej niedzieli. Lista, na której można złożyć podpis i poprzeć w ten sposób ustawę o ograniczeniu

handlu w niedzielę. Możesz pomóc tysiącom ekspedientek mieć wolną niedzielę!,

– dokładny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce,

– dokąd w tym roku pojedziemy na wakacje?.

 

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana, doktora Kościoła; we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa męczennika; w środę – bł. Jolantę, zakonnicę; w piątek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 2. W poniedziałek przypada 13 dzień miesiąca – dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Iwona Oracka, panna zam. w Królewie i Michał Rafał Grzyb, kaw. zam. w Mińsku Maz., oraz Łukasz Majkowski kawaler z Kuchar Żydowskich i Małgorzata Bieniak, panna zamieszkała w Płońsku. Znających ewentualne przeszkody proszę o kontakt.
 4. Dzieci, które uczęszczały co niedziela do kościoła i zbierały karteczki proszone są, aby w formie uporządkowanej przyniosły je do zakrystii. Dla Najsolidniejszych będzie nagroda.
 5. W ostatnim czasie przy kościele wykonywali prace konserwacyjno naprawcze panowie Adam Rajca, Bogdan Czuliński, Roman Wiktorowicz, Mariusz i Andrzej Szczepańcy. Bóg zapłać im za  nieustanne wspieranie mnie w trosce o nasz kościół.
 6. Serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy zgłosili się aby przyjąć do swoich domów młodzież, która przybędzie na SDM. Bóg zapłać Wam za to, na Was zawsze można liczyć. Do naszego dekanatu przybędzie około 50 osób i w związku z tym zostaną zakwaterowani w Płońsku.
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 8. W dniach od 13 do 24 lutego 2017 roku organizuję pielgrzymkę do Meksyku w cenie od 7600 do 8000 zł. Chętnych proszę o kontakt. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub w zakrystii.

W Gościu:

– jak powstaje miasteczko w Brzegach, które pod koniec lipca przyjmie 2 miliony pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży

– kim jest nowy ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej?;

– o nowym filmie o Bożym Miłosierdziu, który trafi do młodych, którzy przyjadą na Światowe Dni Młodzieży, a wcześniej zostanie dołączony do „Gościa Niedzielnego”.

W Małym Gościu:

specjalna pocztówka, którą można wysłać do papieża Franciszka,

plakat- terminarz z wszystkimi meczami Euro 2016.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jadwigę Królową; w piątek – bł. Bogumiła, biskupa, patrona diecezji włocławskiej; w sobotę – św. Barnabę, apostoła.
 2. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 w Płocku przed Bazyliką Katedralną odbędzie się Msza Św. na zakończenie nawiedzenia Matki Bożej w Ikonie Jasnogórskiej, oraz na pamiątkę 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Płocku. Serdecznie zachęcam do wzięcia udziału.
 3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Ewa Rzepecka, panna zam. w Królewie i Marcin Kłosiński, kaw. zam. w Płocku. Znających ewentualne przeszkody proszę o kontakt.
 4. W imieniu naszego Urzędu Gminy Joniec i współorganizatorów zapraszam na pierwszy Bieg Królewski, który odbędzie się 11 czerwca w sobotę w Królewie. Pośród atrakcji będzie bieg dla maluchów, młodzieży i dorosłych. Będzie też współzawodnictwo w nordic walking, koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Będzie też możliwość skosztowania grochówki z kuchni polowej.
 5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 6. W dniach od 13 do 24 lutego 2017 roku organizuję pielgrzymkę do Meksyku w cenie od 7600 do 8000 zł. Chętnych proszę o kontakt. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub w zakrystii.

W Gościu:

– rozmowa z Andrea Bocellim, jednym z najbardziej rozpoznawanych śpiewaków w historii muzyki;

– wielu nie potrafi nawet wymówić jego nazwiska, ale modli się za jego wstawiennictwem. Kanonizowany właśnie o. Stanisław Papczyński cieszy się na całym świecie ogromną popularnością;

– co łączy, a co różni kult Miłosierdzia Bożego i kult Najświętszego Serca Pana Jezusa?

Pobliska parafia:
czerwiec 2016
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Archiwa
Kategorie