Archive for maj, 2017

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1. Chrystus w dzisiejszej liturgii słowa obiecuje posłanie nam Ducha Świętego. Bo dopiero umocnieni Jego mocą nie zagubimy celu naszego życia.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących.

3. W następną niedzielę świętujemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Dziś  tradycyjnie już odbędzie się rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn.  Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w  Krajęczynie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

5. W niedzielę za dwa tygodnie 28 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym. Bardzo proszę o zorganizowanie druhów strażaków o zorganizowanie parkingu i kierowanie ruchem.

6. Przypominam, że 4 czerwca będziemy przezywać na sumie o 11.00 pierwszą mszę św. którą odprawi nasz ksiądz Mateusz Piliński. Zapraszam już dziś. Czerwiec jest też rocznicą moich świeceń kapłańskich. Chciałbym ten dzień przeżyć w Waszym towarzystwie. Zrodził się pomysł festynu na niedzielę 18 czerwca, podczas którego będzie można pokrzepić się duchowo i fizycznie. Mam gorąco  prośbę do Pań o upieczenie ciasta bez kremowego. Te Panie, które zechcą upiec proszę o  zgłoszenie tego zamiaru, gdyż chcę wiedzieć czy nie będzie za mało lub za dużo. W przyszła niedziele na godzinę 18.00 zapraszam na spotkanie wszystkich, którzy chcieliby się włączyć w organizacje tego przedsięwzięcia.

7. Nasza parafia otrzymała w darze po zmarłej Teresie Karpińskiej wózek inwalidzki i kule. Jeśli ktoś znajdzie się potrzebie tymczasowej  takiego sprzętu można będzie go nieodpalanie wypożyczyć. Bóg zapłać ofiarodawcy Wiesławowi.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

•  Co mają robić katolicy w świecie, który jak nigdy dotąd odrzuca Boga?

•  dawniej zawały leczyło się głównie dobrym słowem. Aż trudno uwierzyć, że dopiero 30 lat temu doszło do przełomu w leczeniu tej choroby

•  o matkach wielkich Polaków – między innymi króla Jana III Sobieskiego Tadeusza Kościuszki

W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:

•  magnes na dobre wiadomości dziecka dla Mamy

• opowieści o wyjątkowych mamach

• Marek Kamiński, wielki podróżnik i były ministrant o swoich podróżach do Boga

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

1.      Wczoraj minęła 100. rocznica objawień fatimskich, warto bliżej zapoznać się z orędziem Matki Bożej, jakie przedstawiła światu w Fatimie. Zechciejmy również podjąć modlitwę różańcową w intencji wynagradzającej, jako odpowiedź na wezwanie płynące od Maryi. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie fatimskim odprawianym po raz pierwszy w naszej parafii. 

2.      Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbywają się one zarówno w naszej świątyni, jak i przy figurkach przydrożnych.

3.       Dziś dzieci klas IV i V odnowią w sposób uroczysty przyrzeczenia chrztu św. na mszy św. o godzinie 11.00, Zapraszam na biały tydzień dzieci wraz z rodzinami. Bardzo proszę, aby dzieci wraz z rodzicami czytały Ewangelię.

4.      20 maja w sobotę o godzinie 19.00 na prośbę mieszkańców Pruszkowa odbędzie się poświecenia pól wraz z mszą św. w ich intencji.

5.      W przyszłą niedzielę tradycyjnie już odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Kuchary – Krajęczyn.  Zapraszam chętnych na rowerach do Kuchar na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 18.00 zawitamy w  Krajęczynie. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.

6.      W niedzielę za dwa tygodnie 28 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym.

7.      Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

•  13 maja mija sto lat od pierwszego objawienia fatimskiego. Jak to się stało, że Kościół dał wiarę świadectwu trzech niepiśmiennych dzieci, które w 1917 roku miały kolejno dziesięć, dziewięć i siedem lat?

•  jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?

•  to nie żart, to się dzieje naprawdę. W Belgii przyznano obywatelstwo robotowi.

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę modlimy się w sposób szczególny o dobre powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. Szczególnie polecajmy w modlitwie alumnów naszego diecezjalnego seminarium duchownego.
  2. Zapraszam na nabożeństwa maryjne, które w naszym kościele będą się odbywać o godzinie 1645, a także na nabożeństwa przy figurach Matki Bożej.
  3. Dziś dzieci klas III po raz pierwszy przyjmą Komunię Św. podczas mszy św. o godzinie 11.00. Zapraszam na biały tydzień, W przyszłą niedzielę dzieci klas IV i V odnowią przyrzeczenia Chrztu św.
  4. 13 maja w sobotę o godzinie 20.00 po raz pierwszy zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie.
  5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

  • Ks. abp Henry Hoser wrócił z Medjugorie jako specjalny wysłannik Stolicy Apostolskiej. Zobaczył tam tysiące modlących się ludzi, pełne konfesjonały, tradycyjne formy pobożności i wytatuowanych mężczyzn po przejściach wyrabiających różańce.
  • wyniki pierwszych polskich badań nad skutecznością leczenia niepłodności metodą naprotechnologii.
  • o katolikach w Nepalu; pierwszy został ochrzczony w 1992 roku – romantyczna historia misjonarzy z najwyżej położonego państwa świata.

 

Pobliska parafia:
maj 2017
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie