Archive for marzec, 2015

Niedziela palmowa

1. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach, które będą sprawowane o godzinie 18.00.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania.
Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy świętej. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy.
Wigilia Paschalna – sobota, rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia – uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa.
2. Poświęcenie pokarmów będzie w Wielką Sobotę o równych godzinach. Do kościoła zapraszam zgodnie z harmonogramem i proszę o adorację przy grobie Pana Jezusa mieszkańców poszczególnych miejscowości przez godzinę. W tym czasie będzie możliwość skorzystania jeszcze z sakramentu pokuty.
Harmonogram adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę
09:00 -KRÓLEWO
10:00- SALAMONKA, PRZEPITKI
11:00- BOLĘCIN
12:00- KUCHARY ŻYDOWSKIE
13:00- JĘDRZEJEWO
14:00- PRUSZKOWO , SOBIESKI
15:00- IDZIKOWICE
16:00- KRAJĘCZYN
17:00- KRÓLEWO
3. Serdecznie dziękuję za ofiary, które składamy na kwiaty do grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie naszego kościoła: Salomonka 160 zł, Bolęcin 535zł, Krajęczyn 10390zł, Jędrzejewo i Kol. Kuchar 235 zł.
4. Biorących udział w akcji Jałmużna Wielkopostna proszę, aby skarbonki z ofiarami przynieśli do kościoła w Wielki Piątek na nabożeństwo adoracji krzyża. Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł przyjść tego dnia to proszę o uczynienie tego w Wielkim Tygodniu.
5. Rezurekcja tradycyjnie o godzinie 6.00. Z racji uroczystego śniadania wielkanocnego nie będzie mszy św. o godz. 9.00. zapraszam natomiast na godzinę 11.00 i 15.00. Strażaków proszę o zaciągnięcie honorowej warty zgodnie z odwieczną tradycją. Na rezurekcji nie może zabraknąć asysty procesyjnej pośród której, mam nadzieją będą dziewczynki sypiące kwiatkami.
6. Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.
7. Dekoracja grobu w środę od 9.00. Zapraszam.
8. Zachęcamy do nabywania i czytania Gościa Niedzielnego.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTY

1. Zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Czy mamy w sobie życie Boże? Czy może panuje w nas jeszcze śmierć spowodowana przez grzech? Czyńmy pokutę! Powstańmy z martwych! Zapraszam na rekolekcje które poprowadzi ks. Grzegorz Kubiński.
2. Porządek nabożeństw w poniedziałek i wtorek: 9.00; 11.00; 18.00. W poniedziałek na godzinę 11.00 zapraszam dzieci, a we wtorek chorych. Bardzo proszę o pomoc w dotarciu osobom starszym i samotnym na msze podczas której będzie można przyjąć sakrament chorych. Proszę o zgłaszanie obłożnie chorych, których będę odwiedzać również we wtorek od 13.00.
3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzić będziemy Dzień Świętości Życia. Jest to dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone.
4. Serdecznie dziękuję za ofiary, które składacie na kwiaty do grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie kościoła. W zeszłym tygodniu mieszkańcy Kuchar złożyli 1065 zł, zaś mieszkańcy Sobiesk 170 zł.
5. Za tydzień Niedziela Palmowa, otwierająca okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na początku wszystkich mszy św. zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy.
6. W przyszłą niedzielę obchody Światowego Dnia Młodzieży. Naszą wspólnotę parafialną będzie reprezentować kilkanaście osób.
7. Trwają bardzo wymowne i bogate w treść nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa i Gorzkie żale. Wierni uczestniczący w tych nabożeństwach mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który mogą ofiarować za jednego ze swoich zmarłych.
8. Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.
W Gościu:
Obrazek z modlitwą duchowej adopcji dziecka nienarodzonego do codziennego odmawiania przez dziewięć miesięcy. Każdy może włączyć się do duchowej adopcji i uratować jedno dziecko. Szczegóły w „Gościu”.
– kiedy w ostatnią niedzielę w cerkwi pw. Matki Bożej sprawowana była liturgia, w oddali słychać było wystrzały artyleryjskie – reportaż z Mariupola na Ukrainie o wielkiej roli tamtejszych chrześcijan;
– o programie telewizyjnym, który wstrząsnął światem muzułmańskim. Na oczach milionów widzów umęczeni i prześladowani chrześcijanie przebaczają swoim wrogom.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTY

1. W środę, 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale i Drogę krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
4. W przyszłą niedziele rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę: 9.00, 11.00, 15.00. W poniedziałek i wtorek mszę będą o 9.00, 11.00 i 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. Grzegorz Kubiński wikariusz z Zielonej koło Mławy.
5. Zwyczajem lat ubiegłych proszę skarbników o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie kościoła.
6. Zachęcam do wspierania działalności Caritas poprzez zakup wielkanocnego baranka w cenie 5 zł. Baranek jest z białej czekolady, który pobłogosławiony zostanie wraz z pokarmami w wielką sobotę.
7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
Dodatek specjalny z tweetami papieża Franciszka. Przez dwa lata, jakie minęły od wyboru Franciszka, wysłał on w świat dziesiątki krótkich informacji, które są czytane przez miliony odbiorców. W dodatku znalazły się najbardziej charakterystyczne tweety.
– ostatni nawraca się portfel – rozmowa o tym, czy przy oddawaniu dziesięciny, czyli dziesiątej części swoich zarobków, drży człowiekowi ręka;
– to oni zbudowali biblijną Niniwę, a potem pierwsze kościoły i klasztory – dziś giną na oczach świata. Tragiczna historia Asyryjczyków, jednych z najstarszych chrześcijan, o których świat nie chce pamiętać.

 

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTY

1. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie żale i Drogę krzyżową. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
2. Dziś po mszy o 9.00 spotkania dzieci do komunii i po 15.00 kandydatów do bierzmowania.
3. Rozliczając PIT za zeszły rok zachęcam do ofiarowania 1% osobom chorym na rehabilitacje poprzez fundacje wpisując numer KRS w formularzu. Na ołtarzu wyłożone są potrzebne dane, aby wesprzeć dziecko z Zespołem Downa – Adama Gąskie i Marię Kozłowska.
4. Zwyczajem lat ubiegłych proszę skarbników o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie kościoła.
5. Zachęcam do wspierania działalności Caritas poprzez zakup wielkanocnego baranka w cenie 5 zł. Baranek jest z białej czekolady, który pobłogosławiony zostanie wraz z pokarmami w wielką sobotę.
6. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
– o siostrach zakonnych, które mimo że są na celowniku mediów, dają skrzywdzonym dzieciom prawdziwy dom;
– kolejne pięć argumentów teologicznych, dlaczego Kościół nie może udzielać Komunii św. osobom rozwiedzionym, żyjącym w powtórnym związku;
– o zwykłym zeszycie w kratkę, który miał ogromny wpływ na rozwój światowej matematyki, gdyż najwybitniejsi polscy matematycy zapisywali w nim swoje odkrycia.

Pobliska parafia:
marzec 2015
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Archiwa
Kategorie