Archive for październik, 2015

Wszystkich Świętych

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Wszystkich Wiernych Zmarłych; w środę – św. Karola Boromeusza, biskupa.
2. Jutro Dzień Zaduszny, dzień modlitw za zmarłych nie będących jeszcze w niebie. Wszyscy wierni w Dniu Zadusznym mogą uzyskać jeden raz odpust zupełny, który ofiarować można za zmarłych. Wierni mogą również uzyskać odpust zupełny każdego dnia w okresie od 1 do 8 listopada przez pobożne nawiedzenie cmentarza grzebalnego i pomodlenie się, choćby w myślach, za zmarłych.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przypominam kandydatom do bierzmowania o spowiedzi.
4. Serdecznie zapraszam na koncert pieśni patriotycznych 8 listopada 2015 (niedziela) na godz.9.45. w wykonaniu oktetu męskiego „Oktawian” (śpiewacy z chóru Teatru Wielkiego Opery Narodowej, Warszawskiej Opery Kameralnej) – dyryguje Barbara Hijewska . Po koncercie będziemy uczestniczyć we Mszy Świętej za Ojczyznę o godz. 11.00
5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:
– Dzisiaj obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Dlaczego święci nie bali się umierać?;
– Mało znana litania do świętych, którą Jan Paweł II modlił się za Polskę;
– co zawiera dokument podsumowujący synod o rodzinie.

XXX Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – świętych Szymona i Judę Tadeusza, apostołów.
2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
3. Dziś liczenie wszystkich wiernych uczestniczących w mszach św. i przyjmujących komunię św. w całej Polsce.
4. Zachęcam do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka.
5. Dziś w naszej parafii oraz wszystkich parafiach diecezji płockiej przeprowadzana jest akcja Napełnij Dzban przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Zachęcam do aktywnego włączenia się w zapowiadaną akcję.
6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu, w tym dniu o godzinie 11.00 gromadzimy się na cmentarzu, aby modlić się wspólnie za zmarłych. Samochody proszę zostawiać na parkingu koło organistówki i stosować się do wskazówek strażaków kierujących ruchem.
W kościele będzie msza św. o godzinie 9.00, natomiast nie będzie mszy o 15.00.
Różaniec na cmentarzu w intencji zmarłych o godzinie 17.00.
Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia we mszy św. 1 listopada, gdyż obecność na cmentarzu nie zadośćuczyni Eucharystii, która jest najwspanialszą formą modlitwy i ofiary.
7. Zachęcam do modlitwy różańcowej, która w naszym kościele jest o godz. 16.30.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
Co wydarzyło się na synodzie w Rzymie. Kardynał z Nowego Jorku wezwał biskupów, by wsparli zwyczajne małżeństwa i rodziny, które mimo trudności starają się żyć po Bożemu;
– księża są jak samoloty. Bo jest o nich głośno, gdy upadną. Autor tekstu pod tytułem „Jak samoloty” wzywa do wielkiej modlitwy za księży. Na swoich plecach powinni czuć modlitewny oddech swoich parafian;
– niezbędna przed Dniem Zadusznym kartka na wypominki.

XXIX Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Jana Kantego, kapłana; w środę – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w czwartek – św. Jana Pawła II, papieża.
2. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
3. Dzisiejsza taca zbierana jest na rzecz misji. Wspomóżmy wszystkich tych, którzy ewangelizują, jak również tych, którzy są ewangelizowani, nie tylko naszymi modlitwami, ale również naszymi ofiarami pieniężnymi, aby dzięki temu było możliwe prowadzenie dzieła ewangelizacji.
4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Można zamawiać wypominki całoroczne, jednorazowe, mszę św.
5. Dziś można zakupić płytę DVD z nagraniem uroczystości nawiedzenia Matki Bożej w cenie 30 zł.
6. W następną niedzielę, 25 października w naszej parafii oraz wszystkich parafiach diecezji płockiej zostanie przeprowadzona akcja Napełnij Dzban przez wolontariuszy Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży Studnia i naszą młodzież. Celem akcji jest przybliżenie idei Światowych Dni Młodzieży i prośba o pomoc w ich organizacji oraz zbiórka pieniędzy na przyjazd młodzieży z Armenii, Gruzji, Wenezueli, Peru i Urugwaju do naszej diecezji. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w zapowiadaną akcję.
7. KOMUNIKAT KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI W ZWIĄZKU ZE ZBLIŻAJĄCYMI SIĘ WYBORAMI PARLAMENTARNYMI, ZARZĄDZONYMI NA DZIEŃ 25 PAŹDZIERNIKA 2015 R.
Ojciec Święty Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium przypomina, że „odpowiedzialne obywatelstwo jest cnotą, a uczestnictwo w życiu politycznym jest obowiązkiem moralnym” (220). A zatem każdy obywatel – wierzący w szczególności – ma prawo i obowiązek uczestniczenia w zbliżających się wyborach parlamentarnych.
Pamiętajmy jednak, że „Kościół mocą swej misji oraz zgodnie ze swą istotą nie powinien wiązać się” z żadną partią lub „systemem politycznym, gospodarczym czy społecznym” oraz że „właściwe posłannictwo, jakie Chrystus powierzył swemu Kościołowi, nie ma charakteru politycznego, gospodarczego czy społecznego” (Gaudium et spes, 42). Zachęcamy więc każdego z wiernych do głosowania w zgodzie z własnym sumieniem, wrażliwym na dobro wspólne i stojącym na straży życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.
Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny.
8.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
– Żadna modlitwa na świecie nie jest tak wyszydzana. Rozmowa z ojcem Augustem Pelanowskim o ogromnej mocy różańca;
– treść niedawno odnalezionego aktu osobistego św. Jana Pawła II, oddania się i poświęcenia Sercu Jezusa, który Papież nosił przy sobie całe życie;
– makabryczne relacje kobiet, które nieświadomie trafiły na rynek handlu ludźmi. Rocznie jego ofiarami pada około 800 tysięcy osób.

XXVIII Niedziela zwykła

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w czwartek – św. Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła; w piątek – św. Jadwigę Śląską; w sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa męczennika.
2. Dnia 14 października obchodzić będziemy Dzień Edukacji. W tym dniu w swoich modlitwach pamiętajmy o naszych nauczycielach.
3. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
4. W przyszłą niedzielę taca zbierana jest na rzecz misji.
5. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.
6. Dzisiejsza niedziela jest dniem spotkań dzieci komunijnych i ich rodziców po mszy o 9.00, oraz kandydatów do bierzmowania po mszy o 15.00.
7. Z powodu awarii komputera (utrata danych) płytę DVD z nagraniem uroczystości nawiedzenia Matki Bożej będzie można kupić dopiero w niedzielę za tydzień. Film zawierać będzie uroczystości w kościele (powitanie, pasterkę, pożegnanie), jak również będzie ukazywać bogate dekoracje trasy przejazdu i posesji. Film będzie w cenie 30 zł.
8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. Można zamawiać wypominki całoroczne, jednorazowe, mszę św. Pamiętajmy o dogmacie Świętych Obcowanie.
9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
O sanktuarium, w którym ratuje się małżeństwa, wyprasza dobrą żonę, męża i zdrowie dzieci – Centrum Jana Pawła II w Krakowie tętni życie;
– bizneswoman i zegarmistrz, jako idealni patroni współczesnej rodziny, czyli historia błogosławionych rodziców św. Teresy z Lisieux;
– historia amerykańskiej urzędniczki, która została wtrącona do więzienia za to, że nie wydała dokumentu pozwalającego zawrzeć związek partnerski.

XXVII Niedziela zwykła

1. Odwiedziła naszą parafię Matka Boża w Jasnogórskim wizerunku. Bogu dzięki za wszelkie łaski jakie otrzymaliśmy za wstawiennictwem Maryi. Ja bardzo serdecznie pragnę podziękować Wam moi kochani, każdemu z osobna i wprost proporcjonalnie do włożonego wkładu w tę uroczystość. Ks. Biskup powiedział, że nazwa Królewo zobowiązuję, więc jesteśmy dwa kroki przed wszystkimi. Gość niedzielny tak opisał nasze przygotowanie „Już na kilka kilometrów przed miejscowością nawiedzenia wszystkie bramy, ogrodzenia domostw ozdabiały maryjne symbole, a przy drodze powiewały gęsto ustawione powitalne flagi. Egzamin z gościnności parafianie z Królewa zdali więc na piątkę z plusem”.
2. Owocem naszego nawiedzenia niech będą śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Marii Panny. Zapraszam więc do kościoła co niedziela na godzinę 8.30 czcicieli Matki Bożej.
3. Dekoracje zostały rozebrane, proszę o zwracanie pożyczonych flag, jeśli jakaś miejscowość nie ma co zrobić z flagami Maryjnymi i Papieskimi (ich nie wykorzystacie na święta narodowe) to proszę ofiarujcie je do kościoła. Poproszę FUD o dorobienie odpowiednich uchwytów i będę nimi dekorować nasz kościół.
4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – święto poświęcenia bazyliki katedralnej; we wtorek – św. Faustynę Kowalską, zakonnicę; w środę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową; w piątek – bł. Wincentego Kadłubka.
5. Trwa październik, miesiąc szczególnej modlitwy różańcowej. Niech modlitwa różańcowa zjednoczy nas wszystkich w upraszaniu nawrócenia dla świata, dla naszych rodzin i niech ona łączy nas w drodze ku tworzeniu dobra.
6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Papieski. Biskupi proszą m.in. o wsparcie dla powołanej przez Episkopat Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów – uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin.
7. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci komunijnych i ich rodziców po mszy o 9.00, oraz kandydatów do bierzmowania po mszy o 15.00.
8. Dziś na sumie Obraz Matki Bożej zabiorą mieszkańcy Krajęczyna. Przekazanie Obrazu w danej miejscowości z domu do domu następuję o godz. 19.00 lub o godzinie wspólnie uzgodnionej. Wszyscy domownicy udają się do sąsiadów, od których otrzymają Obraz. Następnie wspólnie idą do nowego domu i uczestniczą w krótkiej ceremonii powitania, zgodnie z instrukcją w modlitewniku. Razem z Obrazem przekazuję Pismo św. Nowego Testamentu, Różaniec. Modlitewnik zawiera szczegółowe informacje jak najlepiej przeżyć Dobę Nawiedzenia. W sposób szczególny zachęcamy do modlitwy różańcowej, aktów zawierzenia osobistego i całej rodziny, darów duchowych, które zapisane na kartce formatu A4 złożycie w kopertach na tacę jako dar podczas mszy św. na zakończenie peregrynacji w Waszej miejscowości. Z tych kart powstanie Parafialna Księga Zawierzenia. Zachęcam do przeczytania z Pisma Św. „Kazania na górze” /tekst jest zaznaczony/. Rodziny, u których jest Obraz, uzgadniają godzinę przekazania Obrazu następnej rodzinie oraz przekazują 1 modlitewnik, by mogli się godnie do uroczystości przygotować. Proszę co najmniej tydzień przed zakończeniem peregrynacji o informację kiedy obraz powróci do kościoła. Tego dnia o godzinie 20.00 będzie odprawiona msza św. w intencji rodzin oddających obraz, wtedy będziecie składać wasze kartki z darami duchowymi i materialnymi. Przekazanie obrazu do nowej miejscowości zawsze na sumie o godzinie 11.00. Następną miejscowością, która będzie gościć Matkę Bożą będą Sobieski.
9. Za tydzień po mszach świętych będzie można kupić płytę DVD z nagraniem uroczystości nawiedzenia Matki Bożej. Pani , która nagrywała mówiła, że nigdzie nie widziała tak pięknych dekoracji posesji i na filmie będzie widać każdą udekorowana posesję. Film będzie w cenie 30 zł.

W Gościu:
Dziś rozpoczyna się Synod biskupów poświęcony rodzinie. W „Gościu Niedzielnym” ks. Tomasz Jaklewicz pisze o nadziejach związanych z Synodem i potrzebie modlitwy o światło Ducha Świętego dla ojców synodalnych;
– dlaczego Biblia cztery razy częściej mówi o pieniądzach niż o modlitwie;
– wprowadzenie do tajemnic radosnych różańca, który w październiku ofiarujemy za prześladowanych chrześcijan.

Pobliska parafia:
październik 2015
P W Ś C P S N
« wrz   lis »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
Kategorie