Archive for wrzesień, 2022

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 16.30. natomiast w niedzielę o godz. 14.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach, którzy w sobotę rozpoczynają nowy rok akademicki.

W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca poświęcona Najświętszemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III przygotowujących się do I komunii św., oraz ich rodziców.

W zeszłym tygodniu do puszek na Katolickie Radio Diecezji Płockiej zebraliśmy 280zł.

W sobotę 8 października odbędzie się VII Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca w Smardzewie. W programie spotkania, którego główną intencją będzie modlitwa o pokój na świecie, a szczególnie na Ukrainie, między innymi: Msza św. koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Biskupa Mirosława Milewskiego, konferencja o. Mirosława Kopczewskiego franciszkanina z Niepokalanowa, wspólna modlitwa różańcowa, śpiew i braterskie spotkanie. Jeżeli ktoś chciałby jechać proszony jest o kontakt z ks. proboszczem. Zapisy do przyszłej niedzieli (2 października).

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa za tydzień proszę o poprowadzenie różańca członków KŻR z Bolęcina.

Bardzo serdecznie dziękuję uczestnikom pielgrzymki na Jasną Górę za ufundowanie świec do ołtarzy bocznych w naszym kościele. Koszt 520zł. Bóg zapłać.

23 września w Płocku zmarł ks. kan. Wawrzyniec Ulanowski emerytowany proboszcz parafii Wrona. Uroczystości pogrzebowe ś.p. ks. kan. Wawrzyńca odbędą się 27 września br. (wtorek), o godz. 11.00 w kościele parafialnym we Wronie. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową i koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 10.00. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczyć będzie biskup Mirosław Milewski. Po Mszy Świętej pogrzebowej trumna z ciałem śp. ks. Ulanowskiego zostanie złożona na cmentarzu parafialnym we Wronie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Zachęcam do czytania i zakupu kolejnego numeru „Gościa Niedzielnego” jest też do nabyci „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z Klas 8 szkoły podstawowej i I klasy szkoły średniej.

Dzisiaj na godz. 16.00 na plebanię zapraszam członków rady duszpasterskiej.

Zgodnie z decyzją ks. biskupa Wiesława Śmigla, Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej, po mszy św. zbiórka ofiar do puszek. Zebrane środki przeznaczone będą na bieżącą działalność Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Do nabycia jest „Kalendarz rolnika” na rok 2023 w cenie 30zł.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Idzikowic za tydzień proszę o adorację KŻR z Królewa

W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego” kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne księgi Starego Testamentu – Jozuego, Sędziów, Rut i dwie księgi Samuela.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i IV przygotowujących się do I komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św., oraz ich rodziców. Natomiast w przyszłą niedzielę po na Mszy Św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do sakramentu Bierzmowania z Klas 8 szkoły podstawowej i I klasy szkoły średniej.

W przyszłą niedzielę na godz. 16.00 na plebanię zapraszam członków rady duszpasterskiej.

Zgodnie z decyzją ks. biskupa Wiesława Śmigla, Administratora Apostolskiego Diecezji Płockiej, w przyszłą niedzielę., odbędzie się w naszej diecezji, podobnie jak w minionych latach, zbiórka ofiar do puszek. Zebrane środki przeznaczone będą na bieżącą działalność Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

Wyjazd dzieci i młodzieży na pielgrzymka do Przasnysza i Rostkowa w sobotę o godz. 8.30 z parkingu przy kościele.

We wtorek na godz. 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie. Proszę o składanie intencji do skrzyneczki umieszczonej pod chórem.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Kuchar za tydzień proszę o adorację KŻR z Idzikowic

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Sandra Sulewska zamieszkała w Kucharach. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

W dzisiejszym numerze „Gościa niedzielnego” warto zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców ”Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy Internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory Gospodarzami ich będą mieszkańcy Kuchar, oni też zapraszają po Mszy Św. na degustację wypieków. W tym miejscu pragnę bardzo serdecznie podziękować im za zorganizowanie tej uroczystości a szczególnie tym osobom, które bardziej zaangażowały się w urządzenie dożynek. Dziękuję też Panu wójtowi gminy Joniec i jego pracownikom za wypożyczenie stołów i ich przywiezienie. W przyszłym roku proszę o zorganizowanie dożynek mieszkańców Bolęcina.
 
Po mszach św. dzieci, tak jak co roku dostaną tak zwane karteczki niedzielne. W tym roku będą je wklejać do specjalnych zeszytów, które otrzymają razem z karteczkami. Karteczki i zeszyty otrzymają tylko dzieci z naszej parafii dla pozostałych dzieci będą obrazki.
 
W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W Polsce ten liturgiczny obchód nazywany jest popularnie świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce.
 
W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i IV przygotowujących się do I komunii św. i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św., oraz ich rodziców. Natomiast (również w przyszłą niedzielę) na mszy św. o godz. 9.00 odbędzie się poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z klas I z naszej parafii. Zapraszam pierwszaków ze swoimi plecakami.
 
W przyszłą Niedzicę proszę o adorację członków KŻR z Kuchar.
 
17 września jak co roku organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Chętni proszeni są o zapisy u ks. Proboszcza.
 
W dalszym ciągu proszę i zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty z okazji rozpoczęcia roku szkolnego.
 
W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Robert Gburzyński zamieszkały w Kadłubówce. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…
 
W przyszłym roku na przełomie kwietnia i maja w naszej parafii po latach odbędą się misje Parafialne, które poprowadzi ks. dr. Marek Wilczewski. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok duszpasterski i dlatego jest to dobra okazja aby rozpocząć przygotowanie do tego wydarzenia. W związku z tym, od dzisiaj po każdej Mszy św. będziemy się modlić o dobre owoce Misji, oraz za ojca misjonarza. Proszę ,aby koła różańcowe naszej parafii objęły to dzieło swoją modlitwą. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w modlitwę, to treść znajduje się na kartkach wyłożonych w kruchcie kościoła ( we wnęce naprzeciwko małego wejścia).
 
Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego”.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.
Pobliska parafia:
wrzesień 2022
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie