Archive for czerwiec, 2019

XIII niedziela zwykła

Z dniem dzisiejszym przestaję być proboszczem Parafii św. Zygmunta w Królewie i obejmuję urząd proboszcza Parafii św. Andrzeja Apostoła w Brwilnie. Serdecznie dziękuję za wspólnie przeżyte 12 lat i 3 miesiące pośród Was. Bóg zapłać za wszelkie dobro jakie stało się moim udziałem dzięki Wam.
Od środy urząd Proboszcza obejmie ks. Adam Milewski, który będzie mieć uroczyste wprowadzenie przez ks. Dziekana tzw. ingres w przyszłą niedzielę na sumie o godzinie 11.00. W imieniu nowego proboszcza zapraszam i proszę Was o to, abyście przyjęli go życzliwie i tą samą życzliwość i empatię okazywali Jemu tak jak mnie dotychczas.
Ks. Adam zamieszka na plebanii już w środę.
Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

W Gościu:
• dziennikarze „Gościa” odwiedzają i opisują słynące łaskami miejsca, do których pielgrzymują nasi najbliżsi sąsiedzi. W tym numerze Szydłowo – miejsce objawień maryjnych i jedno z najważniejszych sanktuariów na Litwie.
• o istocie i znaczeniu kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa
• opowieść o niesamowitym życiu 100-letniego proboszcza z Rimini

ZACHĘTA BISKUPA PŁOCKIEGO PIOTRA LIBERY PRZED WYRUSZENIEM 38. PIESZEJ PIELGRZYMKI DIECEZJI PŁOCKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Jasnogórscy Pielgrzymi!
Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej od dziesięcioleci jest jednym z najważniejszych wydarzeń duszpasterskich w ciągu roku. Dobra duchowego, które płynie z tego dzieła, nie sposób zmierzyć, szczególnie dla umocnionych w wierze i miłości pątników. To piękny, sierpniowy widok – setki pielgrzymujących do Maryi, Czarnej Madonny, naszych diecezjan. Umacnia się nadzieja, że Kościół płocki jest młody.
Dlatego, podobnie jak w latach ubiegłych, również i w tym roku gorąco i serdecznie zachęcam Was do pielgrzymowania, do pójścia drogą wiary i nawrócenia, do Jasnogórskiej Pani. Szczególnie zwracam się do tych spośród Was, którzy nie podjęli jeszcze decyzji bądź wahają się, czy wyruszyć w drogę. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć osobiście, zachęcam do pielgrzymowania duchowego, które każdego roku coraz mocniej wpisuje się w krajobraz naszych wspólnot parafialnych.
Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki będą słowa: „Mocni Bożym Duchem”. Słowa te niosą ze sobą wiele ważnych treści. Modlić się będziemy podczas pielgrzymowania o ożywienie wiary w Ducha Świętego, w intencji naszej Ojczyzny i naszej diecezji.
Wszystkim pielgrzymom wędrującym na Jasną Górę oraz wspierających ich pielgrzymom duchowym, udzielam z serca pasterskiego błogosławieństwa i zapewniam o mojej modlitwie.
Płock, 18 czerwca 2019 r.

† Piotr Libera
Biskup Płocki

XII niedziela zwykła

1. Wczoraj naszą wspólnotę parafialną odwiedził Biskup Płocki Piotr Libera udzielając 27 osobom sakramentu bierzmowania. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym podczas wizytacji poczynając od posiłków, poprzez dekoracje a kończąc na liturgii.
2. 28 czerwca w piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuję nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W sobotę uroczystość świętach apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy tego dnia w modlitwie o naszym biskupie Piotrze.
4. Przyszła niedziela jest ostatnią podczas której jestem pośród Was jako proboszcz. Podczas wszystkich mszy świętych będę podsumowywał swoją obecność w Królewie dziękując za wszelkie dobro. Podczas sumy o 11.00 szczególnie będę się modlić o Boże błogosławieństwo dla Was.
5. Młodzież która przyjęła wczoraj sakrament bierzmowania proszę o odbiór pamiątkowych obrazków od ks. Biskupa.
6. Dzieci zapraszam dziś po mszy św. po batona.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym okresie nie przystąpimy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech.
2.Dziś po sumie spotkanie z wyjeżdzającymi na pielgrzymkę do Grecji.
3.W najbliższy wtorek po mszy o 17.00 dziewczynki sypiące kwiatkami będą mieć próbę.
4.W środę zakończenie roku szkolnego na mszy św. o godzinie 8.00 natomiast do szkoły Pani Dyrektor zaprasza na 9.00.
5.W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Po sumie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę mieszkańców: Pruszkowa, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic o przygotowanie i ubranie ołtarzy. Proszę wszystkich także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Zapraszam na 11.00 członków asysty procesyjnej, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów. Dajmy świadectwo naszej wiary poprzez pobożny i liczny udział w procesji. Samochody można parkować również przed plebania i na tymczasowym parkingu.
6.W Boże Ciało po mszy o 15 .00 spotkanie wszystkich biorących udział w wizytacji biskupa. Próba generalna wraz ze świadkami do bierzmowania. Proszę o obecność ministrantów.
7.W najbliższy piątek zapraszam do spowiedzi na godzinę 17.30 wszystkich kandydatów do bierzmowania i ich krewnych. O 18.00 będzie sprzątanie kościoła.
8.W najbliższą sobotę naszą wspólnotę parafialną odwiedzi ks. Biskup Płocki Piotr Libera. O godzinie 15.00 będzie mieć miejsce modlitwa na cmentarzu grzebalnym po której przejdziemy do kościoła, aby zdać sprawozdanie z naszej działalności parafialnej. Zapraszam wszystkich parafian i miłych gości na to spotkanie. Obecność obowiązkowa dotyczy wszystkich działających w grupach parafialnych.
9.O 17.00 msza św. Ingresowa wraz z sakramentem bierzmowania. Zapraszam również dajmy dobre świadectwo naszej wspólnoty i wiary. Nigdy się na Was nie zawiodłem więc wierzę, że i na moje pożegnanie się zmobilizujecie. Zapraszam.
10.W tym roku ze względu na moje odejście z parafii i wizytację ks. Biskupa zrobimy tylko uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek.
11.Komitet inicjatywy ustawodawczej STOP PEDOFILII zwrócił się do nas o zbieranie podpisów pod ustawą zaostrzającą karę za pedofilię. Chętnych proszę o zabieranie listy i zbieranie podpisów. Listy proszę oddać w przyszła niedzielę.
12.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu: O ciemnej stronie internetu – Ten artykuł koniecznie powinni przeczytać rodzice i dziadkowie
• o tym, jaką wartość ma modlitwa tradycyjnymi formułami
• opowieść o Leonii Matrin – siostrze św. Teresy z Lisieux
W NAJNOWSZYM MAŁYM GOŚCIU:
• silikonowa opaska na rękę
• o trudnym wyczynie do powtórzenia w dzisiejszych czasach – historia Kazika Nowaka, który ponad 80 lat temu rowerem przejechał Afrykę

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą okres wielkanocny, powracając do okresu „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego .
2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
4. Dziś i w Boże Ciało po mszy o 15.00 spotkanie z kandydatami do bierzmowania i wszystkimi biorącymi udział w wizytacji Biskupa. Bardzo proszę też wszystkich ministrantów na próbę.
5. W czwartek o 20.00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie.
6. W przyszłą niedzielę po sumie około 12.00 godziny będą mieć spotkanie wszyscy wyjeżdzający do Grecji na pielgrzymkę wrześniową z właścicielem biura podróży. Zapraszam.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu: Specjalny dodatek
• płyta CD zawierającą przemówienia papieża Jana Pawła II z pierwszej pielgrzymki do Polski. Zadziwiające, jak bardzo aktualne są dziś papieskie słowa sprzed 40 lat. Cena „Gościa” z płytą nie ulega zmianie i wynosi 5 zł.

Pobliska parafia:
czerwiec 2019
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
Kategorie