Archive for styczeń, 2021

IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.
 
2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św.
 
3. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Na rozpoczęcie Mszy Świętej pobłogosławię świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Msza Święta o godz. 17.00. Tradycyjnie już ofiary zbierane na tacę tego dnia są przeznaczone na zakony kontemplacyjne.
 
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.
 
5. Gość Niedzielny: Dla świata w którym wszystko musi być praktyczne, są zagadką. Dlaczego tysiące kobiet i mężczyzn zamykają się i modlą za kratami klasztorów. Ponadto: rozmowa z pełnomocnikiem rządu na temat problemów z dostawami szczepionek i ich skuteczności; Paszport dla zaszczepionych? Czy można podzielić społeczeństwo na ludzi bezpiecznych i roznoszących wirusa?
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość, modlitwę i ofiary. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

Zmarł Ks. Kan. dr Dariusz Kisiel

Ks. Kan. dr Dariusz Kisiel na przełomie roku 2006-2007 był administratorem naszej parafii. Więcej na temat uroczystości pogrzebowych ks. kanonika. Dariusza na stronie diecezji płockiej https://www.diecezjaplocka.pl/dla-wiernych/aktualnosci/2021/012021/zmarl-ks-kan-dr-dariusz-kisiel/  Polecajmy zmarłego ks. miłosiernemu Panu. W naszym kościele Msza Św. za ś.p. Ks. Dariusza w sobotę (30. 01.) o godz. 18.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

III NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).
 
2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Postarajmy się dzisiaj przeczytać choć krótki fragment z Pisma Świętego.
 
3. Tak jak ogłaszałem tydzień temu dzisiaj ofiarami do puszek możemy wspomóc poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
 
4. Po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klasy III, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej. Natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV.
 
5. Gość Niedzielny: Franciszek Salezy – Święty, który zrozumiał znaczenie prasy, zanim ktokolwiek o mediach usłyszał; ponadto Jak dzieci i młodzież przeżywają czas zdalnego nauczania i jakie mogą być jego efekty w przyszłości.
Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny”
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość, modlitwę i ofiary. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jest to czas szczególnej modlitwy, chrześcijan różnych wyznań z całego świata za siebie nawzajem.
 
2. W czwartek (21.01), przypada Dzień Babci, a w piątek (22.01) Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nich szczególnie, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa oraz serdeczna pamięć.
 
3. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierać ofiary trzęsienia ziemi w Chorwacji.
 
4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III, które w tym roku przyjmą I komunię Św,
 
5. Dziękuję panu Łukaszowi Rzepeckiemu za wymianę napromiennika grzewczego w kościele. Koszt urządzenia 500zł.
 
6. Gość Niedzielny: Szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność Przemawia za skorzystaniem z tej metody. O etycznych aspektach szczepień przeciwko koronawirusowi. Ponadto: O tym jak odnaleźć szczęście w prostocie oraz jak w czasach pełnych zamętu nie stracić wiary.
 
7. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość, modlitwę i ofiary. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.
 
2. Gość Niedzielny: Specjalny dodatek na rozpoczynający się rok ze świętym Józefem – modlitwa do świętego. Którą codzienne od 40 lat odmawia papież Franciszek; ponadto „Mnie opat tyniecki zabronił umierać w tym roku. Mam wyraźny zakaz”. – ojciec Leon Knabit o wygranej walce z korona wirusem;
 
3. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.
 
2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę czyli o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.
 
3. W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego też ofiary z 6 stycznia są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.
 
4. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Dzień szczególnych modlitw o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zachęcam więc do modlitwy.
 
5. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego, jednak zgodnie z tradycją Polską kolędy śpiewamy do 2 lutego.
 
6. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom ( szczególnie Genowefom) życzę Błogosławieństwa Bożego.
 
Pobliska parafia:
styczeń 2021
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie