Archive for grudzień, 2023

NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Dzisiaj żegnamy stary 2023 rok, a jutro powitamy nowy 2024 rok. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Św. o godz. 11:00.

Jutro 1 stycznia przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (uroczystość ta jest świętem nakazanym!) oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Msze Święte jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 15.00.

W sobotę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę czyli o godz. 9.00, 11.00 i o 15.00. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom: „Christus Mansionem Benedicat”. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

6 stycznia na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z naszej szkoły w Królewie zaprezentują jasełka. Serdecznie zapraszam w imieniu własnym, aktorów i ich opiekunów na to wydarzenie.

W uroczystość Objawienia Pańskiego obchodzimy Dzień Pomocy Misjom i Misyjny Dzień Dzieci. Dlatego też ofiary z 6 stycznia są przeznaczone na Misje.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów kl. III przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej w naszym kościele od godz. 16.30. Wyjazd do chorych z racji I Piątku Miesiąca od godz. 9.00.

Trwają odwiedziny duszpasterskie – kolęda. W tym tygodniu odwiedzę:

02. 01. (wtorek) Sobieski a od godz. 12.00 Zaolzie i kolonia Idzikowic natomiast
08. 01. w (poniedziałek) Kuchary lewa strona do Państwa Sokołowskich

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Genowefom i Kacprom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

PLAN KOLĘDY 2023/2024

28.12. (czwartek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie oraz Państwo:
Karolina i Cezary Siemianowscy,
Agnieszka i Janusz Ziółkowscy,
Maria i Adam Szymnkiewicz,
Elżbieta i Andrzej Szymankiewicz,
Anna Szymankiewicz,
Bożena i Cezary Szczechla,
Jolanta i Ireneusz Pilińscy
29.12. (piątek) Jędrzejewo, Kolonia Kuchar
30.12. (sobota) Bolęcin wieś
02. 01. (wtorek) Sobieski a od godz. 12.00 Zaolzie i kolonia Idzikowic
08. 01. (poniedziałek) Kuchary lewa strona od Państwa Sokołowskich
09. 01. (wtorek) Kuchary prawa strona
12. 01. (piątek) Pruszkowo
13. 01 (sobota) Bolęcin FUD
15. 01. (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
16. 01. (wtorek) Krajęczyn prawa strona
17. 01. (środa) Idzikowice od strony Królewa
18. 01. (czwartek) Idzikowice do Państwa Brzeszkiewicz
19. 01. (piątek) Królewo kolonia
21. 01. (sobota) Królewo prawa strona
23. 01. (poniedziałek) Królewo lewa stronna od Państwa Karczewskich Ten termin może ulec zmianie!

IV NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.
Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 23.00, zwaną Pasterką. O godz. 22.30 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd.

Jutro Msze św. o godz. 9.00 i 11.00; nie ma Mszy Św. o godz. 15.00

W II dzień świąt (26 grudnia) Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 15.00 tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia po Mszy św. o 11.00 niespodzianka dla dzieci. Taca z tego dnia jest przeznaczona na WSD.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można go odebrać u Pana organisty.

W tym tygodniu rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Porządek jej (w całości) można przeczytać na stronie internetowej i facebookowej, oraz jest wywieszony w gablocie.

W tym tygodniu odwiedzę:

28.12. ( czwartek) Przepitki, Salomonka i domy po drodze w Królewie a także złożę wizytę Państwu: Karolinie i Cezaremu Siemianowskim,
Agnieszce i Januszowi Ziółkowskim,
Mari i Adamowi Szymnkiewiczom,
Elżbiecie i Andrzejowi Szymankiewiczom,
Annie Szymankiewicz,
Bożenie i Cezaremu Szczechla,
Jolancie i Ireneuszowi Pilińskim

29.12. (piątek) Jędrzejewo, Kolonia Kuchar
30.12. (sobota) Bolęcin wieś

Proszę aby podczas kolędy byli w miarę możliwości obecni wszyscy domownicy. Do kolędy przygotowujemy stół nakryty białym obrusem a na nim krzyż, świece, naczynie z wodą święconą i kropidło. Proszę, aby dzieci i młodzież ucząca się przygotowali zeszyty od religii lub zeszyty ćwiczeń. Kandydaci do sakramentu Bierzmowania także indeksy.

Kolędę rozpoczynamy od godz. 9.00. Tradycyjnie proszę o pojazdy z kolędowanych wiosek.

Podczas kolędy Pan kościelny będzie chodził z wodą święconą, kredą i kadzidłem, tak jak to było w ubiegłych latach. Ofiary jakie wtedy są składane stanowią wynagrodzenie za Jego codzienną, całoroczną pracę w kościele.

W przyszłą niedzielę 31 grudnia w ostatni dzień roku. Na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za otrzymane łaski w mijającym roku, oraz modlić się o Boże Błogosławieństwo w Nowym 2024 Roku. Znajdźmy czas, aby w tę noc sylwestrowa poświęcić chwilę na wspólną modlitwę i dziękczynienie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

III NIEDZIELA ADWENTU

W naszej Parafii rozpoczynamy rekolekcje Adwentowe. Potrwają one do wtorku włącznie Poprowadzi je Ks. Kan. Marek Wilczewski proboszcz z Baboszewa, którego bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Program ich jest następujący:

PONIEDZIAŁEK – 18.XII.
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. DLA DZIECI SZKOŁY PODSTAWOWEJ
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

WTOREK – 19.XII – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI
9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM CHORYCH
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

SPOWIEDŹ W PONIEDZIAŁEK I WTOREK PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH.

Ofiary z dnia jutrzejszego i z wtorku są przeznaczone dla ks. Rekolekcjonisty jako podziękowanie za jego posługę.

Wyjazd do chorych we sobotę 23 grudnia od godz. 9.00. Można zapisywać tych, którzy chcieli by skorzystać z tej posługi.

Dzisiaj obchodzimy 87 rocznicę urodzin Papieża Franciszka. Polecajmy go w naszych modlitwach.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla młodzieży z klas I szkoły średniej.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej która w naszej parafii odprawiana jest w środę o godz.7.00 i w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy z lampionami.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W czwartek od godz. 18.00 będziemy dekorowali kościół na święta Bożego Narodzenia. Gdyby ktoś chciał pomóc to serdecznie zapraszam.

W przyszłą niedzielę, 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. Msze św. tego dnia o 9.00 i 11.00. (nie ma Mszy św. o godz. 15.00).

Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą Św. o godz. 23.00, zwaną Pasterką. O godz. 22.30 zapraszam na wspólne śpiewanie kolęd.

W I dzień świąt (25 grudnia) Msze św. o godz. 9.00 i 11.00; nie ma Mszy Św. o godz. 15.00.

W II dzień świąt (26 grudnia) Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 15.00 tak jak w każdą niedzielę. Tego dnia po Mszy św. o 11.00 niespodzianka dla dzieci.

Do nabycia są świece Caritas (wigilijne): zostały tylko małe świece w cenie 10zł. zostały tylko 4 sztuki.

Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można go odebrać u Pana organisty.

Jak już ogłaszałem dzisiaj po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 dzieci z naszej szkoły będą sprzedawały własnoręcznie wypieczone i przyozdobione pierniki świąteczne. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na wycieczkę szkolną.

W zeszłą niedzielę na kościół na wschodzie zebraliśmy 480zł.

INTENCJE

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

II NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiaj przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy oraz zacieśniania nasze więzi z Panem Bogiem i braćmi.

W Adwencie rozważamy z Maryją tajemnicę wcielenia Bożego podczas Mszy Świętej roratnej która w naszej parafii odprawiana jest w środę o godz. 7.00 i w czwartek o godz. 17.00. Zapraszamy z lampionami.

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00. spotkanie dla dzieci z klas IV ich rodziców natomiast w przyszłą niedzielę na spotkanie zapraszam kandydatów do bierzmowania z klasy I szkoły średniej.

Tak jak ogłaszałem tydzień temu, dziś swoimi ofiarami złożonymi do puszek możemy wesprzeć Kościół na wschodzie.

W najbliższą sobotę 16 grudnia od godz. 9.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w Królewie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być w tym dniu w domu lub nie jest z naszej parafii to może odebrać opłatek od Pana Organisty tu w kościele. Pełna rozpiska roznoszenia opłatka jest zamieszczona w gablocie przy kościele.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczynamy doroczne rekolekcje Adwentowe. Poprowadzi je ks. Andrzej Janicki V-e oficjał Sądu Biskupiego w Płocku. Potrwają one do wtorku włącznie, ich plan znajduje się w gablocie. Spowiedź rekolekcyjna w poniedziałek i we wtorek. Przypominam, iż rekolekcje trwają trzy dni i polegają na uczestnictwie w nich przez trzy dni. Rekolekcje to nie dzień spowiedzi przy okazji rekolekcji. Wyjazd do chorych w sobotę 23 grudnia. Można już zapisywać tych, którzy chcieli by skorzystać z tej posługi.

W przyszłą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00 dzieci z naszej szkoły będą sprzedawały własnoręcznie wypieczone i przyozdobione pierniki świąteczne. Dochód z ich
sprzedaży jest przeznaczony na wycieczkę szkolną.

W przyszłą niedzielę (17 grudnia) na godzinę 16.00 Wójt Gminy Joniec zaprasza wszystkich mieszkańców gminy jak i miłych gości na spotkanie opłatkowe i wspólne śpiewanie kolęd. Impreza odbędzie się na placu za Urzędem Gminy. Podczas spotkania przewidziana jest wizyta Świętego Mikołaja.
W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

Do nabycia są świece Caritas (wigilijne): zostały tylko małe świece w cenie 10zł.

Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 19 grudnia w liczbie 100 sztuk jednego rodzaju daru.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

I NIEDZIELA ADWENTU

W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

W przygotowaniu się na święta Bożego Narodzenia pomoże nam uczestnictwo w Mszy Roratnej, która w naszej parafii będzie odprawiona w środę o godz. 7.00 i w czwartek o godz. 17.00. (Na roraty przychodzimy z lampionami).

Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców. Natomiast za tydzień spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W piątek, 8 grudnia, będziemy świętować Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 8.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W najbliższą sobotę 9 grudnia od godz. 9.00 Pan Organista będzie roznosił opłatek w następujących wioskach: Pruszkowo, Sobieski, Krajęczyn, Idzikowice, Idzikowice kolonia, Zaolzie. Jeżeli ktoś nie będzie mógł być w tym dniu w domu lub nie jest z naszej parafii to może odebrać opłatek od Pana Organisty tu w kościele. Pełna rozpiska roznoszenia opłatka jest zamieszczona w gablocie przy kościele.

Za tydzień w II Niedzielę Adwentu będziemy obchodzili Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wyrazem naszej solidarności będzie zbiórka ofiar do puszek.

Do nabycia są świece Caritas (wigilijne): duże w cenie 15zł oraz małe w cenie 10zł.

Jak co roku w naszej Parafii będą rozdawane paczki świąteczne dla dzieci. Jeśli ktoś chciałby się włączyć w to dzieło proszę o przynoszenie rzeczy do paczek do 17 grudnia w liczbie 100 sztuk jednego rodzaju daru.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (Barbarom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
grudzień 2023
P W Ś C P S N
« lis   sty »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie