Archive for marzec, 2021

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA

VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA
 
1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi..
 
2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.
 
3. Jutro (poniedziałek) od godz. 9.00 odwiedziny chorych przed Świętami Wielkanocnymi. Można jeszcze zapisywać tych, którzy chcieli by na święta przyjąć do swojego serca Pana Jezusa oraz skorzystać z sakramentu pokuty.
 
4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.
 
5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18:00. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. Adoracja indywidualna do godz: 21:00. O godz. 15.00 (w godzinie śmierci Pana Jezusa odmówimy w kościele) koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.15 tradycyjnie odśpiewamy trzy części gorzkich żali.
 
6. Wielka Sobota to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. Wielka Sobota jest dniem indywidualnej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz: 9:00 do 21.00. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy. Święcenie potraw od godz: 9:00
 
7.W tym roku ze względu na szczególną sytuację nie organizuje się poświęcenia pokarmów w Kościele, tylko na zewnątrz (przy ołtarzu polowym), z zachowaniem odległości 1,5 m. Można też poświęcić pokarmy w gronie rodziny przed śniadaniem wielkanocnym, tak jak to miało miejsce w ubiegłym roku. Tekst tego poświęcenia jest wyłożony pod chórem jak i jest umieszczony na stronie internetowej i facebookowego naszej parafii. Weźmy ze sobą naczynie z wodą do poświecenia.
 
8. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 18:00.
 
9. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Św. o godz: 6.00, 9:00 i 11:00, oraz o godz. 15.00, a w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. według porządku niedzielnego, czyli o godz. 9.00, 11.00 i 15.00
 
10. Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV.
 
11. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty od grobu i ubezpieczenia kościoła 250 zł. ofiary bezimienne, 470 zł. Pruszkowo, 1420 zł. Królewo, 345 zł. Bolęcin. 170 zł Sobieski. Przy tej okazji chciałbym podziękować Paniom i Panom skarbnikom za ich cichą i nie zawsze wdzięczną służbę na rzecz naszej wspólnoty.
 
12. Gościu Niedzielnym w kontekście rozpoczynającego się tygodnia Męki Pańskiej autorzy piszą na temat bólu i cierpienia w życiu człowieka oraz ich zbawczego wymiaru, jak również rozważają tajemnice poszczególnych dni Triduum Paschalnego. Do nabycia jest też Mały Gość Niedzielny.
 
13. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 21-23 marca 2021 r.

NIEDZIELA – 21. III.- ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
15.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

PONIEDZIAŁEK – 22.III.

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW.  Z NAUKĄ OGÓLNĄ
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

WTOREK – 23.III – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ .
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

 

SAKRAMENT POJEDNANIA W PONIEDZIAŁEK I WTOREK PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.
 
2. Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne – poprowadzi je Ks. Dariusz Malczyk pracownik Sądu Biskupiego w Płocku. Potrwają one do wtorku włącznie. Msze Św. Każdego dnia o godz. 9.00, 11.00 i 18.00. Sakrament pokuty przed i w czasie Mszy Św. Wyjazd do chorych przed świętami wielkanocnymi będzie w wielki poniedziałek 29 marca.-proszę zapisywać chorych.
 
3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej, a w przyszłą niedzielę również po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV,
 
4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. także na wieczorowej w sobotę.
 
5. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy św. o godz. 17.00 odmówimy „AKT ODDANIA DIECEZJI PŁOCKIEJ ŚW. JÓZEFOWI”.
 
6. W piętek o godz. 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej natomiast w niedzielę o 14.45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 
7. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Krystyna Gzowska zamieszkała w Krajęczynie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 
8. Bardzo serdecznie dziękuję za anonimowe ofiary na kwiaty do grobu i ubezpieczenie kościoła w kwocie 250zł. Bóg zapłać. A także z Krajęczyna 725zł.
 
9. Do nabycia są baranki wielkanocne do święconki w cenie 5zł.
 
10. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Życie ciągle stawia przed nami nowe wyzwania. Są one okazją do głębszej refleksji nad wartościami i zasadami, którymi się kierujemy. Wielki Post wzywa każdego z nas do zrewidowania życia, postawienia sobie pytania, czy naprawdę idziemy śladem Bożych drogowskazów. Żyć to stawać się człowiekiem, a dla wierzących – stawać się chrześcijaninem. To proces, który dokonuje się w nas nieustannie. Na tej drodze wpatrujmy się w Jezusa, który podczas rozmowy z Nikodemem mówi jasno i konkretnie: trzeba się na nowo narodzić, aby żyć.
 
2.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne – poprowadzi je Ks. Dariusz Malczyk pracownik Sądu Biskupiego w Płocku. Wyjazd do chorych przed świętami wielkanocnymi będzie w wielki poniedziałek 29 marca.
 
3.W piątek 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Jest to szczególny dzień w tym roku kiedy to obchodzimy rok św. Józefa. Po drodze Krzyżowej odmówimy litanię i modlitwę do św. Józefa.
 
4. W piętek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej natomiast w niedzielę o 14.45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 
5. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
 
6. Do nabycia są baranki wielkanocne do święconki w cenie 5zł.
 
7. Gość Niedzielny: Magnes z wizerunkiem św. Józefa – pamiątka Roku św. Józefa, który właśnie przeżywamy. Jest też do nabycia Gość Extra cena 9zł. Jest to specjalne 100-stronicowe wydanie w całości poświęcone św. Józefowi. W nim między innymi pełna ciekawostek historia kultu św. Józefa, tajemnica karteczek od papieża pod głową śpiącego Józefa oraz opowieść z Cotignac – miejsca objawień Józefa i Maryi.
 
8. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Czas Wielkiego Postu to czas, podjęcia nowych wyzwań, pracy nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmiany myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.
 
2. W marcu z racji roku św. Józefa po mszy św. odmawiamy litanię do św. Józefa – opiekuna Pana Jezusa, patrona Kościoła powszechnego a także chrześcijańskich małżeństw, rodzin oraz ludzi pracy i dobrej śmierci.
 
3. Za dwa tygodnie (21 marca) rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne – poprowadzi je Ks. Dariusz Malczyk pracownik Sądu Biskupiego w Płocku.
 
4 Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 
5. W piętek o godz. 16.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej natomiast w niedzielę o 14.45 nabożeństwo Gorzkich Żali.
 
6. W sobotę przypada 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.
 
7. Na stoliku za ławkami są wyłożone ulotki informacyjne z prośbą o przekazanie 1% dla naszych parafianek.
 
8. Dziękuję darczyńcy anonimowemu za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego w kwocie 100zł
 
9. Do nabycia są baranki wielkanocne w cenie 5zł – jest to okazja do spełnienia jałmużny wielkopostnej
 
10. Gość Niedzielny: Dodatek Nowenna do Św. Józefa w tygodniku przeczytamy między innymi właśnie o nowennach – czym są i dlaczego stały się tak popularne.
 
11. Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom życzę Błogosławieństwa Bożego.
Pobliska parafia:
marzec 2021
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie