Archive for kwiecień, 2017

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1.            W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy z nas.

2.            Jutro 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45.  W niedziele nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.

3.            2 maja we wtorek nasz odpust parafiny ku czci św. Zygmunta. Porządek nabożeństw niedzielny (9,11,15). Sumę odpustową odprawi i słowo wygłosi ks. Tadeusz Milczarski prob. z Gumina. Proszę o obecność asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami. Możliwość spowiedzi o godzinie 11.00 szczególnie zachęcam rodziny dzieci komunijnych.

4.            3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – porządek nabożeństw niedzielny.

5.            W piątek dzieci klas III przystępują do spowiedzi o godzinie 17.45 a później próba generalna przed uroczystością. W sobotę o 9.00 sprzątanie kościoła.

6.             W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00, dzieci klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Nie zainteresowanych uroczystością proszę o rozważanie obecności na mszy o 9.00 lub 15.00.

7.            13 maja w sobotę o godzinie 20.00 po raz pierwszy zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie według następującego porządku;

-msza św.

-wystawienie Najświętszego Sakramentu

-różaniec (prośby, podziękowania)

-procesja (krzyż, lampiony, Najświętszy Sakrament, Figura, wierni z lampionami)

W Gościu:

•  Najpierw żyli na kocią łapę, potem w białym małżeństwie, a na koniec przyjęli sakrament, czyli małżeńska historia z Jezusem.

•  dlaczego w ZUS-ie nie zabraknie pieniędzy na emerytury?

•  trochę słońca, czyli reportaż z najpiękniejszego miasta Włoch

 

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA (NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA)

1. Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.

2. Dziś rozpoczyna się 73. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Tydzień Miłosierdzia dotychczas obchodzony był w Polsce w październiku; od 2013 roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się w I niedzielę po Wielkanocy, tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

4. Spotkanie dzieci do odnowienia przyrzeczeń chrztu w piątek o 17.45.

5. Organizuję pielgrzymkę w dniach od 17 sierpnia do 26.  Odwiedzimy Czechy, Węgry, Chorwacje, Bośnie i Hercegowinę. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Proszę chętnych już o deklarację.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W „GOŚCIU”;

Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek – DVD z filmem „Zmartwychwstały”.

W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU”:

•  plakat z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej;

•  co Maryja powiedziała dzieciom w Fatimie?;

•  każdy murek to wyzwanie – o sztuce biegania po mieście;

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

 

 1. Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękuję za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.
 2. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego, ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu, ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na dzieła Caritas Diecezji Płockiej.
 3. Jutro dzień Wyższego Seminarium Duchownego. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni i klerykach, a szczególnie o naszym ks. diakonie Mateuszu. Jutrzejsza taca przeznaczona jest na potrzeby seminarium. Ks. Diakon Mateusz będzie mieć święcenia kapłańskie 3 czerwca w Płockiej katedrze. Chcących wziąć udział w tym ważnym momencie życia dk. Mateusza i naszej parafii proszę o zapisywanie się w zakrystii. Będzie bezpłatny autobus a nawet dwa jeśli będzie taka potrzeba.
 4. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani Goście i Parafianie na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne.
 5. Dziękuję tym którzy zaangażowali się w wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa(Nie wymieniam z imienia, aby wszyscy zaangażowani mogli odebrać nagrodę od Boga). . Dziękuję bardzo asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami ich opiekunkom, paniom, które te kwiatki zebrały i ususzyły, służbie liturgicznej, lektorom, ministrantom, panom organiście, kościelnemu Dziękuję także druhom strażakom z Idzikowic i Królewa, którzy czuwali przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii, którzy bez przerwy  czuwali modlitewnie w Wielką Sobotę  przy grobie Pana Jezusa.
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 7. Organizuję pielgrzymkę w dniach od 17 sierpnia do 26. Odwiedzimy Czechy, Węgry, Chorwacje, Bośnie i Hercegowinę. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii. Proszę chętnych już o deklarację.

W Gościu;

 • Dlaczego tylko Kościół może zaoferować lekarstwo na rozpacz?
 • „Byłem całkowicie pewny, że ten urząd nie jest moim powołaniem, że Bóg zapewni mi teraz, po wyczerpujących latach, trochę spokoju i wytchnienia” – stwierdził Joseph Ratzinger. Okazało się inaczej. W 2005 roku właśnie kard. Ratzinger został wybrany na biskupa Rzymu. Dzisiaj, tj. 16 kwietnia kończy 90 lat. Jak zapamięta go historia?
 • o drukarzu, który został ukarany za to, że postąpił zgodnie z własnym sumieniem

Niedziela palmowa

 

 1. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach, które będą sprawowane o godzinie 18.00.

Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania.

Wielki Piątek – w tym dniu nie ma Mszy świętej. Gromadzimy się natomiast na liturgii Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, uroczystej adoracji krzyża i przyjęcia Komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są tradycyjnie na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje ścisły post i nie może w tym dniu być żadnej dyspensy.

Wigilia Paschalna – sobota, rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia przed świątynią. Na liturgię światła przynosimy świece. Po procesyjnym wniesieniu światła do świątyni liturgia słowa, liturgia chrzcielna i uroczysta Eucharystia – uwielbienie Boga w tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa.

 1. Poświęcenie pokarmów będzie w Wielką Sobotę o równych godzinach. Do kościoła zapraszam zgodnie z harmonogramem i proszę o adorację przy grobie Pana Jezusa mieszkańców poszczególnych miejscowości przez godzinę. W tym czasie będzie możliwość skorzystania jeszcze z sakramentu pokuty.

Harmonogram adoracji przy grobie Pana Jezusa w Wielką Sobotę

09:00 -KRÓLEWO

10:00- SALAMONKA, PRZEPITKI

11:00- BOLĘCIN

12:00- KUCHARY ŻYDOWSKIE

13:00- JĘDRZEJEWO

14:00- PRUSZKOWO , SOBIESKI

15:00- IDZIKOWICE

16:00- KRAJĘCZYN

17:00- KRÓLEWO

 1. Serdecznie dziękuję za ofiary, które składamy na kwiaty do grobu Pana Jezusa i     ubezpieczenie naszego kościoła z: Krajęczyna i Przepitek.
 2. Biorących udział w akcji Jałmużna Wielkopostna proszę, aby skarbonki z ofiarami przynieśli do kościoła w Wielki Piątek na nabożeństwo adoracji krzyża. Jeśli jednak ktoś nie będzie mógł przyjść tego dnia to proszę o uczynienie tego w Wielkim Tygodniu.
 3. Rezurekcja tradycyjnie o godzinie 6.00. Z racji uroczystego śniadania wielkanocnego nie będzie mszy św. o godz. 9.00. zapraszam natomiast na godzinę 11.00 i 15.00.  Strażaków proszę o zaciągnięcie honorowej warty zgodnie z odwieczną tradycją. Na rezurekcji nie może zabraknąć asysty procesyjnej pośród której, mam nadzieją będą dziewczynki sypiące kwiatkami.
 4. Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.
 5. Dekoracja grobu w środę od 14.00. Zapraszam. Dziś już dziękuje panu Romanowi Wiktorowiczowi za wykonanie krzyża do Grobu Pana Jezusa.

W Gościu:

 • Kiedy została odprawiona pierwsza Msza św.?
 • nie wyobrażają sobie dnia bez Mszy św. O sześcioosobowej rodzinie, która codziennie chodzi na Eucharystię;
 • napisz życzenia świąteczne do Mary Wagner, Kanadyjki, która kolejny raz siedzi w więzienia za obronę dzieci nienarodzonych;

 

V  Niedziela Wielkiego Postu

 

1.      Zbliżamy się do końca Wielkiego Postu. Czy mamy w sobie życie Boże? Czy może panuje w nas jeszcze śmierć spowodowana przez grzech? Czyńmy pokutę! Powstańmy z martwych! Zapraszam na rekolekcje które poprowadzi ks. Jan Kędziora.

2.      Porządek nabożeństw w poniedziałek i wtorek: 9.00; 11.00; 18.00. W poniedziałek na godzinę 11.00 zapraszam dzieci, a we wtorek chorych. Bardzo proszę o pomoc w dotarciu osobom starszym i samotnym na msze podczas której będzie można przyjąć sakrament chorych. Proszę o zgłaszanie obłożnie chorych, których będę odwiedzać również we wtorek od 13.00.

3.      Kiedy Bóg dostrzega w nas skruchę i widzi, że nasze serce skłania się do powrotu do Niego, podnosi nas i wymazuje nasze grzechy, jakby były pisane na piasku. To właśnie dokonuje się w sakramencie pokuty i pojednania. Kiedy klękamy przy konfesjonale w postawie pokutnika i wyznajemy nasze grzechy, wtedy Bóg w swoim miłosierdziu przebaczając nam je, podnosi nas z kolan, podnosi nas z naszego upadku, wyprowadza z upokorzenia, przywracając nam godność swojego dziecka.

4.      Serdecznie dziękuję za ofiary, które składacie na kwiaty do grobu Pana Jezusa i ubezpieczenie kościoła.

5.      Za tydzień Niedziela Palmowa, otwierająca okres Wielkiego Tygodnia, w którym uobecnia się męka, śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Tą niedzielą rozpoczynamy czas najważniejszych wydarzeń w roku liturgicznym. Na początku wszystkich mszy św.  zostaną poświęcone palmy, które przypominają nam uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Serdecznie dziękuje za ofiarowanie zrobionej własnoręcznie palmy Paniom z  Koła Emerytów i Rencistów w Królewie.

6.      3 kwietnia godz. 18.00 (środa)spotkanie dzieci przystępujących do I komunii św.

7.      W przyszłą niedzielę obchody Światowego Dnia Młodzieży.

8.      W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić Roman Robert Stasiewski, kaw. zam. w Cieciórkach i Katarzyna Ewelina Kowalska, panna zam. w Jędrzejewie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.  

9.      Solenizantom jubilatom rozpoczynającego się tygodnia skalam serdeczne życzenia. Za wszelkie ofiary duchowe i materialne – Bóg zapłać.

 W Gościu:

Bóg nie chce cierpienia. Bóg nie jest też powodem cierpienia. Dlaczego więc w Fatimie Maryja prosiła dzieci o przyjęcie cierpienia;

jaka jest prawda o grze komputerowej „Niebieski wieloryb”, która rzekomo zabija dzieci?

na religii w szkole zajmował się głównie drażnieniem księdza, dzisiaj jest doktorem matematyki i liderem szkoły nowej ewangelizacji;

 

Pobliska parafia:
kwiecień 2017
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
Kategorie