Archive for kwiecień, 2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 próba dla Kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej

W poniedziałek o godz. 17.00 próba dla klas III przed I Komunią Św. natomiast o godz. 18.00 próba dla dzieci z klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św.

W środę rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszym kościele nabożeństwo majowe o godz. 16.30 natomiast w niedzielę i święta o godz. 14.30

2 maja w czwartek na godz. 11.00 zapraszam asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami i ministrantów. Jak już ogłaszałem uroczystej sumie tego dnia będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Mirosław Milewski. Udzieli on też Sakramentu Bierzmowania grupie młodzieży z naszej parafii. Tego dnia Msze Św. o godz. 9.00 i 11.00. Majowe tego dnia o godz. 16.30 przy figurce w Królewie obok remizy.

3 maja w piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. tego dnia będą odprawiane tak jak w każdą niedzielę czyli o 9.00, 11.00 i 15.00. O godz. 11.00 Msza Św. w intencji strażaków i ich rodzin.

Dziękuję członkom KŻR z Kuchar za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Kolejna adoracja prowadzona przez KŻR będzie dopiero w czerwcu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Odwiedziny chorych w tym miesiącu wyjątkowo w środę 1 maja od godz. 9.00

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędą się komunie: pierwsza i tak zwana generalna. Ze względu na to, iż o godz. 9.00 będzie komunia Generalna, a o 11.30 I komunia będzie odprawiona dodatkowa Msza Św. o godz. 7.30. A więc w przyszłą niedzielę porządek Mszy Św. jest następujący: o godz. 7.30, 9.00, 11.30. i o godz. 15,00.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

Czwarta niedziela wielkanocna, którą dzisiaj przeżywamy nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest ona przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Kościele w Polsce natomiast rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Powołania do szczególnej służby w Kościele. Zachęcam wszystkich do modlitwy o powołania, w tym szczególnie o powołania kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjnego.

Dzisiaj po mszy św. o godz. 11.00 próba dla Kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej

W środę o godz. 18.00 próba dla klas III przed I Komunią Św.

W czwartek natomiast o godz. 18.00 próba dla klas IV przed Odnowieniem Przyrzeczeń Chrztu Św.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo Jego relikwiami

Dziękuję członkom KŻR z Idzikowic za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji członków KŻR z Kuchar.
Dziękuję tym wszystkim, którzy udekorowali i odnowili figurki i kapliczki przydrożne w naszej parafii.

2 maja jak co roku przypada Nasz Doroczny Odpust parafialny ku czci Św. Zygmunta. Jest to też w naszej diecezji dzień zakończenia roku św. Zygmunta. Uroczystej sumie tego dnia o godz. 11.00 (jak już ogłaszałem) będzie przewodniczył Jego Ekscelencja Ks. Biskup Mirosław Milewski. W związku z tym mam prośbę, aby na ten dzień zmobilizowali się wszyscy członkowie naszej asysty procesyjnej i dziewczynki sypiące kwiatkami.

W tym tygodniu we wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Natomiast w czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego.

W środę (17 kwietnia) o godz. 18.00 próba dla Kandydatów do Bierzmowania z kl. I szkoły średniej – Proszę zabrać ze sobą teksty do czytania.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo Jego relikwiami

W sobotę (20 kwietnia) o godz. 9.30. Próba dla klas III przygotowujących się do I komunii św. a o godz. 10.30. próba dla klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego. – proszę zabrać ze sobą teksty.

W czwartek litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo Jego relikwiami

Dziękuję członkom KŻR z Pruszkowa za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę za tydzień o poprowadzenie adoracji członków KŻR z Idzikowic.

W ostatnim czasie do wieczności odeszli ś. p. Wojciech Oporski zamieszkały w Bolęcinie oraz ś. p. Jerzy Szyszkiewicz Zamieszkały w Królewie. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Kończy ona oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, a szczególnie za łaskę sakramentu pokuty!? Tą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni…

Dzisiaj po Mszy Św. o 11.00 spotkanie dla dzieci z klas III i ich rodziców. Po Mszy Św. Natomiast po Mszy Św. o godz.15.00 próba dla uczniów KL. IV

Dzisiaj po zimowej przerwie wznawiamy adorację Najśw. Sakramentu o godz. 14.30. Dziękuję członkom KŻR z Krajęczyna za poprowadzenie dzisiejszej adoracji Najświętszego Sakramentu. Proszę aby za tydzień adorację poprowadziło KŻR z Pruszkowa.

Dzisiaj na Mszy św. godz. 11.00 będzie możliwość przystąpienia do Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

W zeszłym tygodniu do wieczności odszedł ś.p. Zdzisław Giemza zamieszkały w Pruszkowie. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Pobliska parafia:
kwiecień 2024
P W Ś C P S N
« mar   maj »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Archiwa
Kategorie