Archive for maj, 2014

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy; w czwartek – św. Bonifacego, biskupa męczennika.

2. Dzisiaj, w Dzień Dziecka, pamiętajmy o naszych dzieciach i wypraszajmy dla swych pociech Boże błogosławieństwo i mądrość życia.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Trwajmy w przygotowaniu modlitewnym  przed Zesłaniem Ducha Świętego.

4. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić  Kamil Staniszewski, kawaler zamieszkały w Pilichówku i Aleksandra Dublicka, panna zamieszkała w Królewie.  Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o poinformowanie.

5. Wyjeżdżających lipcu nad morze bardzo proszę o uiszczanie wpłat, najlepiej już całej kwoty  350zł.

6. W dzisiejszą niedzielę obchodzone jest w Polsce po raz siódmy Święto Dziękczynienia. Po mszach św.  będzie można złożyć ofiarę do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej jako wotum wdzięczności naszego Narodu.

7. Patrząc się na nasz kościół możemy dostrzec, że jego elewacja wymaga już odświeżenia. Po konsultacjach ze specjalistami podjąłem decyzje, że tym razem użyjemy lakierobejcy woskowej firmy Altax.

8. Mówiłem wcześniej o tym, że nasze chorągwie procesyjne wymagają renowacji. Widząc jednak, że ich wartość artystyczna jest znikoma (nie maja haftów) i lepiej będzie kupić nowe.  Chorągiew jednostronna kosztuje 1300zł, natomiast haftowana po dwóch stronach 2000zł. Być może ktoś ma możliwości i chęci ufundowania takiej chorągwi to bardzo proszę o kontakt.  

9. Wczoraj została dokończona instalacja ogrzewania naszego kościoła. Przewody elektryczne zostały umieszczone w listwach maskujących i pomalowane. Zainstalowaliśmy też naświetlacz ledowy, dzięki, któremu  wnętrze naszego kościoła będzie jaśniejsze.

10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W  Gościu

40 proc. dorosłych osób w Polsce dorastało w rodzinach z problemem alkoholowym. Kolejne 20 proc. to osoby które żyły w niepełnej rodzinie. Tak wiele osób nigdy nie poczuło pełnej miłości rodziców. Za tydzień do „Gościa Niedzielnego” dołączona będzie bezpłatna książka w formie audiobooka na płycie CD, która może pomóc uporać się z trudną przeszłością.

– historia człowieka ocalonego przez Boże Miłosierdzie.

VI Niedziela Wielkanocna


1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w czwartek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę; w sobotę – Nawiedzenie Najświętszej Maryi Panny.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących.

3. W przyszłą Niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Zgodnie ze zwyczajem w ten dzień odbywa się procesja ze stacją na środku kościoła. Po sumie zdejmuje się z krzyża procesyjnego czerwoną stułę oraz chowa się figurkę Zmartwychwstałego.

4. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy litanię do Matki Bożej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

5. Jutro Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach w modlitwach i zanośmy w ich intencjach prośby do Najwyższego o ich zdrowie i wszelakie łaski, a dla zmarłych matek prośmy o wieczne zbawienie.

6. Dziś msza św. o godzinie 11.00 będzie odprawiona na naszym cmentarzu grzebalnym. Będziemy się modlić w intencji naszych bliskich zmarłych. Proszę strażaków o kierowanie ruchem, a nas o korzystanie z parkingu przy organistówce.

7. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić  Grzegorz Szadkowski, kawaler zamieszkały w Idzikowicach i Patrycja Kraśniewska, panna zamieszkała w Ciechanowie, oraz Kamil Staniszewski, kawaler zamieszkały w Pilichówku i Aleksandra Dublicka, panna zamieszkała w Królewie.  Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o poinformowanie.

8. Dziś wybory do Europarlamentu. Proszę weźmy udział w nich bo jest to nasz patriotyczny obowiązek i prawo-przywilej.

9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

10. Wczoraj odbył się spływ kajakowy honorowych dawców krwi. W imieniu koordynatora Szymona Cichockiego pragnę podziękować sponsorom, którymi byli: Urząd Miasta Płońska, Urzędy Gminy w Płońsku i Jońcu, wypożyczalnie kajaków „Rybitwa”, „Kaja-Sobieski”, „Mrzonka”, oraz Klub Biegacza im. Piotra Sękowskiego.

11. Wyjeżdżających lipcu nad morze bardzo proszę o uiszczanie wpłat, najlepiej już całej kwoty  350zł. Jeśli ktoś chcę dołączyć do nas to znajdą się miejsca.

W  Gościu

Papież Franciszek przybywa do Ziemi Świętej. Pół wieku po historycznym pojednaniu dwóch siostrzanych Kościołów, ich przywódcy duchowi znów spotkają się w Jerozolimie.

– o wyzwaniach, jakie stoją przed Kościołem w Polsce i sposobach, jak im sprostać – mówi nowy prymas Polski abp Wojciech Polak;

– nieznane okoliczności objawień w Lourdes.

Zapowiedź

40 proc. dorosłych osób w Polsce dorastało w rodzinach z problemem alkoholowym. Kolejne 20 proc. to osoby które żyły w niepełnej rodzinie. Tak wiele osób nigdy nie poczuło pełnej miłości rodziców. Za tydzień do „Gościa Niedzielnego” dołączona będzie bezpłatna książka w formie audiobooka na płycie CD, która może pomóc uporać się z trudną przeszłością.

V Niedziela Wielkanocna

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę, Wspomożycielkę Wiernych.

2. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię do Matki Bożej indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

3. Dziś odbędzie się rajd rowerowy, który będzie  połączony z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Chętnych z rowerami proszę o zgromadzenie się w Krajęczynie o 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.10, później zawitamy do Kuchar na 17.50. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa.

4. W przyszłą  niedzielę 25 maja msza św. o godzinie 11.00 będzie odprawiona na naszym cmentarzu grzebalnym. Będziemy się modlić w intencji naszych bliskich zmarłych. Proszę strażaków o kierowanie ruchem, a nas o korzystanie z parkingu przy organistówce.

5. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić  Grzegorz Szadkowski, kawaler zamieszkały w Idzikowicach i Patrycja Kraśniewska, panna zamieszkała w Ciechanowie. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o poinformowanie.  

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu Niedzielnym:

– Za tydzień odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Na stronach dodatków diecezjalnych kandydatom sześciu partii zadaliśmy pytania dotyczące obrony życia i małżeństwa.

– nauczanie świętego Jana Pawła II o małżeństwie i rodzinie nie uległo przedawnieniu. W „Gościu” dodatek – adhortacja Jana Pawła II „Familiaris consortio”;

– kluczową rolę w zamachu na Jana Pawła II odegrali funkcjonariusze bułgarskich służb specjalnych. „Gość” jako pierwszy przedstawia ustalenia zakończonego przez IPN śledztwa w sprawie zamachu na życie papieża.

W Małym Gościu Niedzielnym

rybka – znak przynależności do Jezusa – do naklejenia na przykład na rower, komórkę czy tablet.

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, Kościół zachęca nas do modlitwy za kapłanów, których Chrystus powołał jako swoich pasterzy. Mamy także prosić, by nie zabrakło nigdy tych, którzy w imieniu Chrystusa będą głosić Ewangelię i uobecniać Jego ofiarę.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w środę – św. Macieja Apostoła; w piątek – św. Andrzeja Bobolę, kapłana męczennika, Patrona Polski.

3. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię do Matki Bożej wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

4. W przyszłą niedzielę odbędzie się rajd rowerowy, który będzie  połączony z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Chętnych z rowerami proszę o zgromadzenie się w Krajęczynie o 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.10, później zawitamy do Kuchar na 17.50. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa.

5. Za dwa tygodnie w niedzielę 25 maja msza św. o godzinie 11.00 będzie odprawiona na naszym cmentarzu grzebalnym. Będziemy się modlić w intencji naszych bliskich zmarłych. Już dziś proszę strażaków o kierowanie ruchem, a nas o korzystanie z parkingu przy organistówce.

6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

7.  Marysia Kozłowska wraz z rodziną dziękuje wszystkim, którzy przekazali 1% swojego podatku na jej leczenie i rehabilitację. Każda ofiarowana złotówka przybliża ją do realizacji marzeń i pokonania choroby. Z serca dziękują i pamiętają w modlitwie Maria Kozłowska z rodzina.

W najnowszym Gościu Niedzielnym

Głośny film „Cristiada” – oparta na faktach historia ludzi, którzy w Meksyku stanęli w obronie Boga i swoich rodzin. Wielu z nich papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI uznali za świętych i błogosławionych.

– rozmowa z autorem bestsellerowej książki o cudzie i tragicznych losach czeskiego księdza Toufara;

– o groźnej ustawie przemocowej, której przyjęcie przez polski parlament otworzy drogę do walki z tradycyjną rodziną.

III Niedziela Wielkanocna

Zachęta do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych

Drodzy Diecezjanie!

W tym roku mija 150 lat od wprowadzenia w naszej diecezji nabożeństw majowych. W 1864 roku ówczesny biskup płocki Wincenty Teofil Popiel podjął decyzję, by czczono w mazowieckiej diecezji Najświętszą Maryję Pannę śpiewem wezwań Litanii Loretańskiej.

Wspominając ten szczególny jubileusz serdecznie Was zachęcam, by  zgodnie z piękną, polską tradycją, w miesiącu maju, w naszych kościołach i kaplicach, przy krzyżach i przydrożnych figurach, wielbić Maryję. Niech wzorem minionych pokoleń pieśń „Chwalcie łąki umajone” rozbrzmiewa w całej diecezji płockiej. Będzie to dziękczynienie za Jej nieustanną opiekę nad naszą Ojczyzną i rodziną diecezjalną oraz za kanonizację św. Jana Pawła II, gorliwego czciciela Matki Chrystusowej.

Na czas radosnych spotkań z Maryją z serca błogosławię.                                                                                                                     Wasz biskup Piotr

1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dzieci klas czwartych odnawiają przyrzeczenia Chrztu św.  Serdecznie dziękuję rodzicom  za przygotowanie kościoła wewnątrz i terenu wokół na tą podniosłą uroczystość. Dzieciom życzę natomiast, aby trwały w swoich postanowieniach i będąc dziećmi bożymi osiągnęli chwałę nieba. 

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

3. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

4.W sakramentalny związek małżeński maja zamiar wstąpić: Ewelina Oporska, panna zamieszkała w Królewie i Sebastian Wólczyński, kawaler zamieszkały w Bukowie Morskim. Znających ewentualne przeszkody proszę o poinformowanie.

5.Kolejny raz organizuję krótki wyjazd religijno rekreacyjny . W tym roku proponuje Trójmiasto w terminie od 21 don23 lipca (poniedziałek- środa) w cenie 350zł. Będziemy mieszkać w pokojach  jedno i dwuosobowych w Gdańsku nie daleko morza. Cena zawiera jak zawsze; zakwaterowanie,  2 śniadania i obiadokolacje, autokar, przewodnika i bilety do zwiedzanych obiektów.

6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy między innymi:

– obszerna relacja z kanonizacji papieży Jana Pawła II i Jana XXIII

– pamiątka z okazji kanonizacji – obrazki z modlitwami za wstawiennictwem świętych papieży;

– zrozumiałam, że przez całe życie sprzedawano mi kłamstwo – o swoich wizytach u wróżek mówi popularna aktorka.

Pobliska parafia:
maj 2014
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwa
Kategorie