Archive for lipiec, 2016

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. Dziś kończą się Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7).
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya, w sobotę – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek (adoracja Najświętszego Sakramentu o 16.30) i pierwsza sobota miesiąca.
 4. W poniedziałek rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo proszę o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Księga wstrzemięźliwości do której możemy się wpisywać wyłożona jest na bocznym ołtarzu.  Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Dziś i w przyszłą niedzielę przed kościołem będą zbierane podpisy poparcia pod obywatelskim projektem zakazującym handlu w niedzielę. Jeśli ktoś chcę może też wziąć czystą listę i zebrać podpisy pośród znajomych.
 6. Jest kalendarz na rok przyszły, można zamawiać mszę św.
 7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej we wtorek we wtorek kończy peregrynację w Salomonce. W przyszłą niedzielę Maryję zabiorą mieszkańcy Królewa, których zapraszam na mszę św. o godz. 11.00.
 8. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę (jest możliwość dojazdu autobusem z Płońska na ostatni dzień pielgrzymki). Zachęcam również do pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
 9. Możemy uiszczać wpłaty na wyjazd do Częstochowy. 10 września w sobotę organizuję pielgrzymkę autobusową do Lichenia. Koszt autobusu to 40 zł. Zapisy w zakrystii.
 10. Dziś po mszy św. o godz. 9.00. odbędzie się koncert muzyki Chopinowskiej w wykonaniu naszego weekendowego mieszkańca, wybitnego muzyka – prof. Jerzego Maciejewskiego. Serdecznie dziękuję Panu Profesorowi za bezinteresowny wysiłek mający na celu kształcenie naszej wrażliwości na piękno muzyki poważnej.

W Gościu:

Na polskich ulicach w ostatnich dniach widzieliśmy barwną i rozśpiewaną młodzież, która przyjechała do nas z całego świata na Światowe Dni Młodzieży 2016. W „Gościu Niedzielnym” pokazujemy niektórych uczestników tego niezapomnianego wydarzenia. O swojej radości z wiary, ale i o trudnościach, których doświadczają, opowiadają m. in.: – oazowicze z Chin; – prześladowani za wiarę Hindusi.

– jakim młodzieńcem był papież Franciszek?

– Pan Jezus nakazał miłować nieprzyjaciół. Jak kochać terrorystów, którzy chcą nas zabić?

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła; we wtorek – świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę, dziewicę.
 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od dziś, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona jest zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane są zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz piąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Dziś będę błogosławił pojazdy po wszystkich mszach św., złożone ofiary przekaże na zakup środków transportu dla naszych misjonarzy.
 4. Mieszkańcy Przepitek pożegnali Matkę Bożą Częstochowską w piątek podczas mszy św. w ich intencji. Dziś po sumie obraz Matki Bożej zawita do mieszkańców Salomonki, za dwa tygodnie peregrynacja rozpocznie się w Królewie. Proszę ustalić kolejność odwiedzin obrazu.
 5. Zapraszam na koncert muzyki Chopinowskiej w wykonaniu naszego weekendowego mieszkańca, wybitnego muzyka – prof. Jerzego Maciejewskiego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00.
 6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
 7. 22 sierpnia(poniedziałek) organizuję pielgrzymkę na Jasną Górę koszt 50 zł. Zapisy już tylko na listę rezerwową.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

– To się już dzieje. Rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży 2016. W tym tygodniu cały świat będzie śledził wydarzenia z Polski. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania w „Gościu Niedzielnym” znajdziemy plakat z papieżem Franciszkiem. Można nim przyozdobić okno;

–  po zamachu w Nicei z tamtejszej diecezji na Światowe Dni Młodzieży zdecydowało się przyjechać więcej osób niż deklarowało to przed tragicznymi wydarzeniami;

–  kard. Stanisław Dziwisz powtarza za św. Janem Pawłem II „Nie lękajcie się” i zaprasza  wszystkich do Krakowa.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w piątek – św. Marię Magdalenę; w sobotę – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy.
 2. Trwają wakacje. Dla nas, a zwłaszcza dla naszych dzieci i młodzieży niech staną się one okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi niech przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.
 3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od przyszłej niedzieli, tj. 24 lipca, rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona będzie zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane będą zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz piąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. W przyszłą niedzielę, będę błogosławił pojazdy po wszystkich mszach św.
 4. Mieszkańcy Idzikowic pożegnali Matkę Bożą Częstochowską w środę podczas mszy św. w ich intencji. Dziś po sumie obraz Matki Bożej zawita do mieszkańców Przepitek, za tydzień peregrynacja rozpocznie się w Salomonce.
 5. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty Ojca Świętego na Światowych Dniach Młodzieży w lipcu. Zapraszam wszystkich parafian do włączenia się w te duchowe przygotowania.
 6. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
 7. 22 sierpnia(poniedziałek) organizuję pielgrzymkę na Jasną Górę koszt 50 zł. Zapisy w zakrystii i telefonicznie.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu:

W Czechach niewiele osób regularnie chodzi do kościoła. Tymczasem powstał tam klasztor o bardzo surowej regule. Dziś mieszka w nim 25 mnichów. Większość z nich to młodzi Czesi. Reportaż z klasztoru trapistów w Novym Dvorze.

– jak pomagać rozwiedzionym, żyjącym w nowych związkach?

– ścinać, czy leczyć? O drzewach w Puszczy Białowieskiej, które przegrywają  z kornikami

 

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika; w piątek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.
 2. W środę mieszkańcy Idzikowic żegnają Matkę Bożą w Jasnogórskiej Ikonie. Msza św. w intencji mieszkańców Idzikowic, oraz odprowadzenie Obrazu w środę o godzinie 19.00. Kolejną miejscowością, która przyjmie obraz Matki Bożej będą Przepitki, których mieszkańców zapraszam na godzinę 11.00 w najbliższą niedzielę. Kolejną miejscowością przyjmującą Matkę Bożą Częstochowską będzie Salomonka.   3. W środę przypada 13 dzień miesiąca, dzień objawień Matki Bożej Fatimskiej.
 3. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Piotr Ziółkowski, kawaler, zam. w Królewie i Magdalena Czekałło, panna zamieszkała w Płońsku. Znających ewentualne przeszkody proszę o kontakt.
 4. Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Jest możliwość pielgrzymowania duchowego, bliższe informacje w zakrystii. Jest też możliwość pielgrzymowania do Meksyku w lutym przyszłego roku. Program pielgrzymki w gablocie.
 5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 6. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty ojca świętego na Światowych Dniach Młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w te duchowe przygotowania.

W Gościu:

Obrazek ze świętym Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016. Każdy powinien się modlić o bezpieczny przebieg spotkania, ale jeszcze bardziej o głębokie przeżycia duchowe młodych pielgrzymów.

– o sztuce rozeznawania duchów, czyli o tym, w jaki sposób rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez Nieprzyjaciela;

– temat wakacyjny: o fryzurach piłkarzy występujących na Euro 2016;

 

Pobliska parafia:
lipiec 2016
P W Ś C P S N
« cze   sie »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Archiwa
Kategorie