Archive for kwiecień, 2016

Szósta Niedziela Wielkanocna

 

 1. Jutro odpust ku czci św. Zygmunta. Suma na którą zapraszam wszystkich parafian o godzinie 11.00. proszę o obecność asystę procesyjną. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – świętych Apostołów Filipa i Jakuba; w czwartek – św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 3. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 4. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych, a także do odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.
 5. Za tydzień w niedzielę odbędzie się rajd rowerowy, który będzie połączony z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Chętnych z rowerami proszę o zgromadzenie się w Krajęczynie o 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.10, później zawitamy do Kuchar na 17.50. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa.
 6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Paulina Grzelak, panna zamieszkała w Michowie i Piotr Szadkowski, kawaler zamieszkały w Idzikowicach, oraz Beata Szymankiewicz, panna zamieszkała w Królewie i Paweł Czarnecki, kawaler zamieszkały w Nasielsku. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi proszę o informacje.
 7. Zgodnie z wolą papieża Franciszka, dziś kwesta na rzecz pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 8. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej dzieci klas trzecich po raz pierwszy przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej. Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie kościoła wewnątrz i terenu wokół na tą podniosłą uroczystość. Dzieciom życzę natomiast, aby trwały w stanie Łaski Uświęcaj, karmiły się ciałem Chrystusa i będąc dziećmi bożymi osiągnęli chwałę nieba.
 9. Próba dziewczynek sypiących kwiatkami w najbliższy czwartek o 17.30.
 10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W Gościu;

– o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę?

– czy można modlić się o pieniądze dla siebie i swojej rodziny?

– o kolorowym oddziale onkologicznym.

Piąta Niedziela Wielkanocna

 1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Marka Ewangelistę; w piątek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy.
 2. W niedzielę 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, a także odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie lub wśród rodziny czy znajomych, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Proszę o gromadzenie się przy figurkach, bądź w kościele o 16.45. W niedziele nabożeństwo majowe w naszym kościele będzie o 14.30. Dziękuję wszystkim którzy zatroszczyli się o figurki i przydrożne krzyże przyozdabiając je i dokonując niezbędnych napraw. Jeśli są jeszcze gdzieś niezadbane figurki z miłości do Boga i Matki Bożej zatroszczmy się o nie.
 3. Dziś Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą przeprowadzać akcję NAPEŁNIJ DZBAN. Ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.
 4. Mieszkańcy Kuchar  Żydowskich z racji peregrynacji obrazu złożyli ofiarę w kwocie 500 zł. Bóg zapłać. Dziś Obraz Matki Bożej rozpocznie odwiedziny rodzin w Jędrzejewie i Kolonii Kucharach Żydowskich.
 5. W przyszłą niedzielę, dzieci klas trzecich przyjmą po raz pierwszy Komunię św. na sumie o godzinie 11.00. Nie zainteresowanych uroczystością proszę o rozważanie obecności na mszy o 9.00 lub 15.00.
 6. W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Anna Bucholc, panna zamieszkała w Krajęczynie i Adrian Czyż, kawaler zamieszkały w Płońsku, oraz Beata Szymankiewicz, panna zamieszkała w Królewie i Paweł Czarnecki, kawaler zamieszkały w Nasielsku. Znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi  proszę o informacje.
 7. Ojciec Święty Franciszek zaapelował o zebranie w diecezjach specjalnej zbiórki na pomoc humanitarną dla Ukrainy. W naszej diecezji zbiórka do puszek będzie przeprowadzana w przyszłą niedzielę.
 8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;

– na świętej Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca. O nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w Legnicy

– jak traktujemy prześladowanych chrześcijan? Milczenie, zapominanie o współczesnych męczennikach jest w jakimś sensie uczestniczeniem w robocie oprawców;

– o ratownikach spod Czarnobyla. Jak żyją trzydzieści lat po katastrofie atomowej

Czwarta Niedziela Wielkanocna

 1. W tym tygodniu w sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika, patrona Polski.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele, o powołania kapłańskie i do życia zakonnego. Wśród sposobów włączenia się wiernych w dzieło budzenia i pielęgnowania powołań na czoło wysuwa się sprawowanie liturgii i modlitwa. Co więcej, modlitwa nie jest tylko jednym ze środków do otrzymania daru Bożego powołania, ale jest środkiem zasadniczym, zalecanym przez Chrystusa.
 3. W poniedziałek o 19.00 zapraszam mieszkańców Kuchar Żydowskich na mszę św. z racji zakończenia peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Bardzo proszę o przygotowanie próśb, zawierzeń i dziękczynień na kartach formatu A4 z których utworzymy parafialną księgę. W niedzielę o godz. 11.00 mieszkańcy Jędrzejewa i Kol. Kuchar obraz Matki Bożej zabiorą do swoich miejscowości. Zapraszam do licznego udziału.
 4. Liturgiczna Służba Ołtarza ma swoje spotkanie w Czerwińsku 23 kwietnia. Z naszej parafii będzie możliwy również wyjazd. Gmina Joniec zapewnia bezpłatny przejazd, serdeczne dzięki.
 5. Bierzmowanie naszej młodzieży w środę 20 kwietnia o godz. 18.00 w Krysku.
 6. W przyszłą niedzielę w naszej diecezji Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży będą przeprowadzać akcję NAPEŁNIJ DZBAN.
 7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W Gościu;

– chrzest Mieszka I wpłynął na dzieje Polski, a jemu samemu otwarł drogę do nieba

– co zawiera długo oczekiwana adhortacja papieża Franciszka o rodzinie?

– rozmowa z Piotrem Beczałą – niedoszłym spawaczem, który został jednym z najlepszych tenorów świata.

W Małym Gościu Niedzielnym

– magnes z jubileuszowym napisem JEZUS W POLSCE MIESZKA

– jak przez 1050 lat zmieniały się granice państwa polskiego?

Trzecia Niedziela Wielkanocna

 

 1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Pamiętajmy, że bez świadectwa uczniów, które zostało spisane jako Pismo Święte, nigdy nie usłyszelibyśmy o Jezusie Chrystusie, o Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Bez Ewangelii nigdy nie poznalibyśmy drogi do pełni wiary, którą powinien przebyć każdy z nas.
 2. W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia (czwartek – sobota) będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się
  w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości przez udział we Mszy Świętej we czwartek o godz. 16.30. Pół godziny przed Eucharystią będziemy odmawiać różaniec.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
 4. Spotkanie dzieci przystępujących do Komunii św. we wtorek o godz.18.00.
 5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W Gościu;

– wszyscy znamy czternaście stacji Drogi Krzyżowej. Jest też Droga Światła, czyli czternaście stacji ze zmartwychwstałym Chrystusem

– co takiego było w zmarłym niedawno księdzu Janie Kaczkowskim, że wszyscy po nim płakali ?

– jak siostra zakonna założyła telewizję o globalnym zasięgu.

Komunikat Prezydium Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pełnej ochrony życia człowieka

Życie każdego człowieka jest chronione piątym przykazaniem Dekalogu: „Nie zabijaj!”. Dlatego stanowisko katolików w tym względzie jest jasne i niezmienne: należy chronić od poczęcia do naturalnej śmierci życie każdego człowieka.
W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie wyrażonym w ustawie z 7 stycznia 1993 roku, która w trzech przypadkach dopuszcza aborcję. Stąd w roku Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, do osób wierzących i niewierzących, aby podjęli działania mające na celu pełną prawną ochronę życia nienarodzonych. Prosimy parlamentarzystów i rządzących, aby podjęli inicjatywy ustawodawcze oraz uruchomili programy, które zapewniłyby konkretną pomoc dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu. Wszystkich Polaków prosimy o modlitwę w intencji pełnej ochrony życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i poza jej granicami.

Abp Stanisław Gądecki      Metropolita Poznański      Przewodniczący KEP       

Bp Artur G. Miziński           Sekretarz Generalny KEP
Abp Marek Jędraszewski     Metropolita Łódzki  Zastępca Przewodniczącego KEP

Druga Niedziela Wielkanocna (Niedziela Miłosierdzia)

 1. Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa: „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.
 2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
 3. Dziś rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym, bezrobotnym, bezdomnym i prześladowanym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się z bliźnimi dobrami duchowymi i materialnymi. Tydzień Miłosierdzia dotychczas obchodzony był w Polsce w październiku; od 2013 roku decyzją Konferencji Episkopatu Polski, rozpoczyna się w I niedzielę po Wielkanocy, tj. w niedzielę Miłosierdzia Bożego.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 5. Bierzmowanie w Krysku 20 kwietnia. Kandydatów proszę o zgłoszenie się do kancelarii we wtorek lub środę od godziny 16.00.
 6. Spotkanie dzieci komunijnych na próbie we wtorek o 17.30.
 7. Dziś po mszy św. o 15.00 spotkanie pielgrzymów wyjeżdżających do Włoch.

W Gościu;

– płyta CD z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wybitni wokaliści z pomocą Ducha Świętego, specjalnie dla czytelników „Gościa Niedzielnego” nagrali Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Do słuchania w domu i w samochodzie.

– Jezus powiedział siostrze Faustynie, że Koronka do Bożego Miłosierdzia ma być odmawiana „na uśmierzenie gniewu Bożego”. Co znaczą te słowa? Czy Bóg może się gniewać?,

– ważne dla maturzystów – kiedy będą mogli się odwoływać od ustalonego przez komisję wyniku testu?.

Pobliska parafia:
kwiecień 2016
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Archiwa
Kategorie