Archive for sierpień, 2022

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W czwartek 1 września zapraszam na godz. 8.00 wszystkich uczniów z naszej szkoły na Mszę Św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego. Natomiast o godz. 9.00 rozpoczęcie roku szkolnego w szkole. Proszę aby rok szkolny rozpocząć z czystym sercem i przystąpić do sakramentu pokuty. O przypilnowanie dzieci i zmobilizowanie swoich pociech proszę rodziców. 1 września to też kolejna rocznica wybuchu II Wojny Świądowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich jej ofiarach, oraz o tym, aby tak straszne wydarzenie nigdy nie miało miejsca. Wywieśmy w tym dniu flagi na naszych domach.

Od przyszłej niedzieli tak jak co roku dzieci będą dostawały tak zwane karteczki niedzielne. W tym roku jednak będą je wklejać do specjalnych zeszytów, które otrzymają również w przyszła niedzielę.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszo piątkowej i wystawienie Najśw. Sakramentu w naszym kościele od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek, od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę na godzinę 11.00 zapraszam na nasze dożynki parafialne. Gospodarzami ich będą mieszkańcy Kuchar, oni też zapraszają po Mszy Św. na degustację wypieków.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Krajęczyna, w następną niedzielę ze względu na dożynki nie będzie adoracji.

17 września jak co roku organizowana jest pielgrzymka dzieci i młodzieży do Przasnysza i Rostkowa. Chętni proszeni są o zapisy u ks. Proboszcza.

W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszła ś.p. Małgorzata Lipowska pochodząca z Idzikowic. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…

Zachęcam do czytania prasy katolickiej „Gościa niedzielnego”. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

W piątek, 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani.

Wyjazd na pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę o godz. 6.30 z parkingu przy kościele.

Już dzisiaj ogłaszam, iż nasze dożynki parafialne odbędą się 4 września. W tym roku odpowiedzialnymi za ich organizację będą mieszkańcy Kuchar.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Bolęcina, a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Krajęczyna.

W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb ś.p. Teresy Dubilis zamieszkałej w Warszawie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

W „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać miedzy innymi rozmowę z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. A w wakacyjnym cyklu o duchowych i kulinarnych smakach Podlasia.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

Dziś 102. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej ojczyzny i naszego narodu, a szczególnie módlmy się o pokój na Ukrainie i na całym świecie.

Jutro 16 sierpnia w naszej parafii obchodzimy odpust ku czci św. Rocha. Uroczysta suma z procesją o godz. 11.00. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną. Po Mszy św. Tradycyjnie już błogosławieństwo zwierząt. Msze Św. tego dnia o godz. 9.00 i 11.00.

Zapraszam dzisiaj na godz. 20.00 na nabożeństwo fatimskie.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Mamy sierpień miesiąc abstynencji o czym przypominam. Jutro 15 sierpnia będziemy obchodzić 102 rocznicę tak zwanego cudu nad Wisłą – pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali swoje życie broniąc nasz kraj przed bolszewicką nawałnicą – nie zapomnijmy też wywiesić na naszych domach flag.

Jutro na godzinę 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie

15 sierpnia obchodzimy również Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane. Msze św. według porządku niedzielnego: czyli o. 9.00, 11.00 i 15.00. Na zakończenie Każdej Mszy św. pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty,(tak zwane wianki).

Jutro na godzinę 20.00 zapraszam na nabożeństwo fatimskie.

We wtorek16 sierpnia w naszej parafii obchodzić będziemy odpust ku czci św. Rocha. Uroczystej sumie o godz. 11.00 (jak już było ogłaszane) będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. kanonik doktor Marek Wilczewski proboszcz parafii Baboszewo. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną, ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatkami. Msze św. tego dnia o godz. 9.00 i 11.00. Po Sumie Tradycyjnie już błogosławieństwo zwierząt.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Pruszkowa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej – „Gościa niedzielnego”

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję.

Już dzisiaj przypominam, iż we wtorek16 sierpnia w naszej parafii obchodzić będziemy odpust ku czci św. Rocha. Uroczystej sumie o godz. 11.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie Ks. kanonik doktor Marek Wilczewski proboszcz parafii Baboszewo. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną, ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatkami.

W tym miesiącu wyjątkowo nabożeństwo fatimskie odbędzie się 15 sierpnia o godz. 20.00. Można składać intencje.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Pruszkowa.

Dziękuję panu Łukaszowi Rzepeckiemu za naprawę organów oraz za doświetlenie prezbiterium w kościele.

Dziękuję Panu wójtowi Markowi Czerniakowskiemu za założenie lampy ulicznej oświetlającej bramę cmentarną.

Dziękuję za ofiary złożone z okazji św. Krzysztofa w kwocie 2390 zł. z przeznaczeniem na zakup pojazdów dla misjonarzy.

Dziękuję za ofiary na Kościół w kwocie 1100 zł. Bóg zapłać.

W „Gościu niedzielnym” polecamy miedzy innymi odpowiedź na coraz częstszy zarzut, że do niedawna Kościół zabraniał indywidualnego czytania Pisma Świętego, a w wakacyjnym cyklu reportaż o duchowych i kulinarnych smakach Podhala.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
sierpień 2022
P W Ś C P S N
« lip   wrz »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Archiwa
Kategorie