Archive for luty, 2014

VIII Niedziela zwykła


1.      W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu, czasu pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie głowy popiołem. Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Postarajmy się jak najliczniej zgromadzić się w tym dniu na Mszy świętej, aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W tym dniu obowiązuje nas wszystkich post ścisły, to jest jakościowy i ilościowy. Mszę św. wraz z posypaniem głów popiołem będą o 9.00 i 17.00.

2.      Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Drogę krzyżową i Gorzkie żale. Droga krzyżowa będzie zawsze w piątek o godzinie 16.30. Gorzkie żale będą śpiewane podczas wszystkich mszy św.

3.      Na ołtarzu Matki Bożej wyłożona jest złota księga wstrzemięźliwości. Bardzo proszę o wpisywanie swoich postanowień wielkopostnych. Tych, którzy swoim postanowieniem uczynią jałmużnę proszę o zbieranie swoich ofiar do skarbonek leżących obok księgi wstrzemięźliwości.

4.      W piątek tego tygodnia w liturgii wspominamy święte męczennice Perpetuę i Felicytę.

5.      W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Kandydatom do bierzmowania przypominam o spowiedzi.

6.      W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić Kamil Bułka, kawaler zamieszkały  w parafii Skołatowo i Agnieszka Janusiewicz, panna zamieszkała w Krajęczynie. Proszę o poinformowanie znających ewentualne przeszkody zachodzące pomiędzy narzeczonymi.

7.      Udającym się na pielgrzymkę do Izraela w terminie od 8 do 15 marca pragnę przypomnieć, że rozpoczniemy ją o godzinie 2.45 rano mszą św.  Proszę,  abyśmy przygotowali się duchową poprzez spowiedź. Po modlitwie w kościele udamy się wspólnie autokarem  na lotnisko Okęcie, aby tam o godzinie 5.00 zostać odprawieni.  Wylot przewidziany jest na godzinę 7.00. Planowany powrót na Okęcie 15 marca około godziny 19.00. Drogę z lotniska do Królewa możemy odbyć podstawionym autokarem.  Wokół plebanii jest duży parking na którym możemy pozostawić samochody na czas naszej pielgrzymki.  Przypominam o zabraniu paszportów, które muszą być ważne minimum do 15 września br. Bagaże nie mogą być cięższe niż 20 kg. + 7 kg. podręczny.  Lecimy liniami czarterowymi ENTER AIR, zachęcam do odwiedzenia strony przewoźnika  http://www.enterair.pl

8.         Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za  życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

9.      Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego.

VII Niedziela Zwykła

 1. Spełnianie przykazania miłości, o którym mówi dzisiejsza liturgia, jest znakiem rozpoznaw­czym, czy ktoś jest chrześcijaninem. Dziękujmy Bogu za dar Jezusa Chrystusa, który uczy nas i daje nam przykład miłości nieprzyjaciół. Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „Miłujcie waszych nieprzyjaciół”.
 2. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godzinie 9.00 spotkanie z dziećmi odnawiającymi przyrzeczenia chrztu św.  Spotkanie z kandydatami do bierzmowania odbędzie się 16 marca po moim powrocie z pielgrzymki do Ziemi św.
 3. Udającym się na pielgrzymkę do Izraela w terminie od 8 do 15 marca pragnę przypomnieć, że rozpoczniemy ją o godzinie 2.45 rano mszą św.  Proszę,  abyśmy przygotowali się duchową poprzez spowiedź. Po modlitwie w kościele udamy się wspólnie autokarem  na lotnisko Okęcie, aby tam o godzinie 5.00 zostać odprawieni.  Wylot przewidziany jest na godzinę 7.00. Planowany powrót na Okęcie 15 marca około godziny 19.00. Drogę z lotniska do Królewa możemy odbyć podstawionym autokarem.  Wokół plebanii jest duży parking na którym możemy pozostawić samochody na czas naszej pielgrzymki.  Przypominam o zabraniu paszportów, które muszą być ważne minimum do 15 września br. Bagaże nie mogą być cięższe niż 20 kg. + 7 kg. podręczny.  Lecimy liniami czarterowymi ENTER AIR, zachęcam do odwiedzenia strony przewoźnika  http://www.enterair.pl  i zapoznania się z ofertą sklepu pokładowego, który jest zwolniony z cła i dlatego można znaleźć tam sporo tańszą biżuterię, perfumy.
 4. Podczas mojego pobytu na pielgrzymce zastępować mnie będzie ks. kan.  Ignacy Sikorski.
 5. Na ołtarzu są wyłożone ulotki z danymi, które wystarczy wpisać do PIT w rozliczeniu rocznym , aby wspomóc naszą Marysię  Kozłowską z Królewa.
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
 7. Jeśli ktoś chciałby wyjechać do Włoch na pielgrzymkę i uczestniczyć w kanonizacji Jana Pawła II to są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 1340 zł i 295 euro. Bliższe informacje z zakrystii.

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

            Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

VI Niedziela Zwykła


 1. Spełnianie Bożych przykazań, o czym przypomina dzisiejsza liturgia, jest znakiem rozpoznaw­czym, czy ktoś jest chrześcijaninem. Słuchając dzisiejszego słowa nie możemy pozostać wobec niego obojętni, musimy zapy­tać siebie samych, jak wypełnimy w życiu ten podstawowy nakaz Jezusa Chrystusa?
 2. W tym tygodniu, w sobotę, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra.
 3. Zbliża się czas rozliczania naszych podatków i wypełniania PIT. Przypominam, że  1% możemy przekazać komuś, aby wesprzeć np. rehabilitowanego. Na ołtarzu są wyłożone ulotki z danymi, które wystarczy wpisać, aby wspomóc naszą Marysię Kozłowską z Królewa.
 4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

W najnowszym Gościu Niedzielnym

– Kościół w Polsce ma ogromny potencjał wiary – powiedział Franciszek do polskich biskupów, którzy przebywali w Rzymie z wizytą „ad limina”.

– tylko na kursie Alfa: ludzie przychodzą, jedzą, oglądają film, a w pewnym momencie budzą się jako chrześcijanie;

– o Ryszardzie Kuklińskim, człowieku, który uratował świat przed III wojną światową opowiada jego bliski współpracownik.

 

V Niedziela Zwykła


1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Scholastykę, dziewicę; w piątek – Cyryla i Metodego, patronów Europy.

2. Dnia 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes,

będzie obchodzony XXII Światowy Dzień Chorego. Celem inicjatywy Światowego Dnia Chorego jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym. Zapraszam na mszę św. na godzinę 17.00

3. Dziś spotkania z dziećmi odnawiającymi przyrzeczenia Chrztu św. i kandydatami do bierzmowania.

4. Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „MIŁOSIERDZIE”  zebrała na terenie naszej parafii 900 kg. odzieży używanej za którą serdecznie dziękuję ofiarodawcom.

5. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 W najnowszym Gościu Niedzielnym

– dlaczego Bóg dopuszcza do kryzysów? I jak je przetrwać, choć wydaje się, że trwają bez końca?

– w ogarniętej bratobójczą wojną Syrii pół roku temu zaginął o. Paolo Dall’Oglio – cały świat modli się za włoskiego jezuitę, który ujawniał zbrodnie i kłamstwa reżimu;

– o Bazylice św. Michała Archanioła – jedynej świątyni na ziemi niepoświęconej ręką ludzką.

 

IV Niedziela Zwykła, Święto Ofiarowania Pańskiego


 

 1. Dzisiaj obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej, bowiem w tym dniu w kościele poświęca się świece zwane gromnicami. Zapalone świece są znakiem kroczenia przez życie w jedności z Chrystusem i w świetle Jego nauki. Według tradycji wierni powinni zanieść zapalone świece do domów.
 2. Dzisiaj obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W sposób szczególny pamiętamy dzisiaj o ludziach, którzy całe swe życie poświęcili Bogu – zakonnicach, zakonnikach i kapłanach. Dzisiejszymi ofiarami wsparliśmy zakony kontemplacyjne.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Agatę, dziewicę i męczennicę; w czwartek – św. Pawła Miki i Towarzyszy.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszam na spotkania dzieci klas IV i młodzież gimnazjalną klas III.
 6. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam wszystkim serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

W najnowszym Gościu Niedzielnym

O katolikach, którzy praktykują dziesięcinę, czyli dobrowolnie, bez niczyjej namowy oddają dziesiątą część swoich zarobków na potrzeby Kościoła i ewangelizacji.

– o Europie, która cywilizacyjny sukces w dużej mierze zawdzięcza zakonnikom i zakonnicom;

– o zastrzelonym przez snajpera młodym Serhiju Nigojanie, który stał się symbolem kijowskiego Majdanu.

Pobliska parafia:
luty 2014
P W Ś C P S N
« sty   mar »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728  
Archiwa
Kategorie