Archive for styczeń, 2019

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.Jutro wraz grupą ponad 40 osobową udaję się na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Będąc w tych uświęconych miejscach przez życie Pana Jezusa, Matki Bożej polecać Was i Wasze prośby. Mszę św. będziemy mieć w Nazarecie (zwiastowanie), Betlejem (narodziny Pana Jezusa) i Golgota (miejsce ukrzyżowania)W razie nagłych przypadków proszę kontaktować się z panem Ireneuszem Pilińskim. W razie potrzeby zastąpią mnie księża z Jońca, Wrony czy Sochocina. W przyszłą sobotę i niedzielę zastępować mnie będzie ksiądz kanonik Ignacy Sikorski.
2.W sobotę zapraszam z gromnicami, gdyż jest święto Ofiarowania Pańskiego zwane Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego – msza o 1500. Ofiary zbierane na tace przeznaczone są na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
3.Kolęda dobiegła końca, bardzo serdecznie dziękuje tym wszystkim którzy przyjeżdżali i mnie wozili, częstowali i przyjmowali w swoich domach z dużą życzliwością. Bóg zapłać też za ofiary złożone przy okazji kolędy. Jest nas zameldowanych tutaj 1348 osób. Z wizytą duszpasterską przyjęło mnie 353 rodzin mieszkające na stałe. 17 rodzin, z różnych przyczyn mnie nie przyjęło. Większość naszych parafian to ludzie praktykujący, ale są i tacy którzy nie mając żadnych przeszkód ograniczają swoje praktyki religijne do 2 czy 3 obecności w kościele w ciągu roku. Mieszkają pośród nas i tacy, którzy już od dawna nie byli w kościele. Trochę było mi przykro, że nie mogłem się spotkać ze wszystkimi bo część była w pracy, ale część najzwyczajniej w świecie już jedenasty rok w dniu kolędy miała coś ważniejszego. . Pośród nas mieszka kilka par, które to bez przeszkód prawnych żyją w grzechu ciężkim bez sakramentu małżeństwa. Podziwiam i bardzo doceniam ofiarność i pracowitość większości mieszkańców naszej Parafii.
4.Dziś w Kucharach Żydowskich odbędzie się V Charytatywny Bieg Powstania Styczniowego. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
5.Zapraszam po odbiór strojów komunijnych. Koszt alby dla chłopca wraz z przesyłką to 186 zł.
6.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
7.Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego a w nim:
• płyta z filmem “Bóg nie umarł 2”. To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga.
• na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży
• czym jest modlitwa autentyczna?

DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

1.W najbliższy poniedziałek obchodzimy dzień babci, a we wtorek dzień dziadka. Pamiętajmy o tych żyjących i zmarłych wyrażając w ten sposób im wdzięczność.
2.W piątek wspominamy nawrócenie św. Pawła Ap.
3.W sobotę w Kościele Katolickim obchodzimy Dzień Islamu.
4.Dziękując za życzliwe przyjęcie mnie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję
– 21 I (poniedziałek) Królewo Kolonia
– 22 I (wtorek) Królewo prawa strona
– 25 I (piątek) Królewo lewa strona od państwa Karczewskich
– 26 I (sobota)Pozostałe rodziny, którym nie odpowiadał termin kolędy – po wcześniejszym zgłoszeniu godziny.
5.W Kucharach Żydowskich 27.01.2018 odbędzie się V Charytatywny Bieg Powstania Styczniowego. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
6.Zapraszam po odbiór strojów komunijnych. Koszt alby dla chłopca wraz z przesyłką to 186 zł.
7.Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• obrazek z modlitwą dziadków za wnuki. W „Małym Gościu” natomiast, modlitwa wnuka za babcię i dziadka
• o relacjach między Kościołem i państwem
• jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania?
W Małym Gościu:
• nie musimy każdego lubić, ale każdego mamy kochać, czyli o czym mówi Pan Jezus w przykazaniach miłości tłumaczy paulin, o. Michał Legan;
• czy to, co czujemy, czuje nasze serce w rozmowie z kardiochirurgiem, dr. Michałem Zembalą
• geniusz gitary, Marcin Patrzałek, zwycięzca włoskiego talent show, o tym, że ma tylko talent i… sporo ćwiczy.

ZAPROSZENIE BISKUPA PŁOCKIEGO NA DIECEZJALNY DZIEŃ MŁODYCH „POŁĄCZENI Z PANAMĄ”

Drodzy Księża, Dekanalni Duszpasterze Młodzieży, Kochani Młodzi Diecezji Płockiej,
W dniach 22 – 27 stycznia 2019 r. w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. W spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem i młodzieżą całego świata weźmie także udział 40 osób z naszej diecezji.
Razem z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży chcę stworzyć szansę młodzieży Diecezji Płockiej, by mogła duchowo połączyć się z Następcą Apostołów i swoimi rówieśnikami. Z tą myślą, w sobotę 26 stycznia o godz. 15:00 w hali sportowej w Łącku koło Płocka, organizujemy Diecezjalny Dzień Młodych pod hasłem „Połączeni z Panamą”. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Eucharystia, której będę przewodniczył.
Gorąco pragnę, by księża, szczególnie dekanalni duszpasterze młodzieży, mogli wziąć udział w tym ważnym dla młodego kościoła diecezji płockiej wydarzeniu – liczę, że na moje zaproszenie odpowiecie wielkodusznie i razem z młodzieżą przyjedziecie do Łącka, by wspólnie świętować, modlić się i radośnie przeżywać naszą wiarę.
Raz jeszcze serdecznie zapraszam i błogosławię w Nowym Roku, za przyczyną Matki Najświętszej – Patronki ŚDM w Panamie i św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży.
Płock, 8 stycznia 2019 r.

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dzisiejsze święto uobecnia wydarzenia zbawcze, które dokonały się nad Jordanem, a jednocześnie przypomina nam nasz chrzest, czyli to wydarzenie, które rozpoczęło dzieło zbawienia w naszym życiu.
2. W tym dniu warto również przypomnieć kilka informacji dotyczących sprawowania sakramentu chrztu. Właściwym dniem do sprawowania tego sakramentu jest niedziela, gdyż w czasie mszy dziecko jest włączane do wspólnoty zbawczej, jaką jest parafia. Właściwym miejscem do sprawowania tego sakramentu jest parafia faktycznego zamieszkania rodziców. W innym przypadku potrzebna jest zgoda właściwego proboszcza. Chrzest zgłasza jedno z rodziców. Zgłaszający dostarcza wtedy: akt urodzenia dziecka (powinien to być dokument w języku polskim) i zaświadczenia dla chrzestnych (z ich parafii zamieszkania). Chrzestnym może być osoba, która przyjęła sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego (chrzest, bierzmowanie, pokuta i Eucharystia), która praktykuje swoją wiarę (jest znana w parafii, uczęszcza na Eucharystię, przyjmuje kolędę); a osoba, która założyła rodzinę, żyje w sakramentalnym związku małżeńskim. Zgłoszenia chrztu dokonujemy w kancelarii parafialnej.
3. W czwartek 17 stycznia obchodzimy Dzień Judaizmu, natomiast w piątek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność Chrześcijan.
4. Dziękując za życzliwe przyjęcie na kolędzie w minionym tygodniu, na bieżący tydzień planuję wizytę duszpasterską:
14 I (poniedziałek) Krajęczyn od Podgrabia
15 I (wtorek) Krajęczyn prawa strona
18 I (piątek) Idzikowice od strony Królewa
19 I (sobota) Idzikowice do państwa Brzeszkiewicz (od 12.00 choinka)
5. W przyszłą niedzielę spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
6. W Kucharach Żydowskich 27.01.2019 odbędzie się V Bieg Powstania Styczniowego, bieg charytatywny w 100-lecie odzyskania niepodległości. Bieg rozpoczniemy Mszą św. w naszym kościele o godzinie 11.00.
7. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.
W Gościu:
• chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem
• wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku

UROCZYSTOŚĆ OJAWIENIA PAŃSKIEGO – II NIEDZIELA PO BOZYM NARODZENIU

1.W dzisiejsza niedzielę uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. W tym dniu modlimy się w intencji misji, ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na misje. W tym dniu błogosławimy kredę i kadzidło.
2.Dziś na mszy o godzinie 11.00 dzieci z naszej szkoły zaprezentują jasełka, które przygotowali z panią Katarzyną Karwowską. Bóg zapłać.
3.Trwa wizyta duszpasterska; dziękując za życzliwe przyjęcie, przedstawiam plan kolędy na następny tydzień.

7 I (poniedziałek) Pruszkowo
8 I (wtorek) Jędrzejewo i Kolonia Kuchar
11 I (piątek) Kuchary prawa strona
12 I (sobota) Kuchary lewa strona od państwa Sokołowskich
4. Solenizantom i Jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam serdeczne życzenia. Za wszelkie dobro duchowe i materialne świadczone naszej parafii Bóg zapłać.

W Gościu: obrazek z modlitwą żony za męża
• o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa
• o pięknie życia w małżeństwie

Pobliska parafia:
styczeń 2019
P W Ś C P S N
« gru   lut »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie