Archive for czerwiec, 2023

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego do piątku włącznie po Mszy Św. o godzinie 17.00 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Juro tradycyjnie przez naszą parafię będzie przechodziła pielgrzymka piesza z do Gietrzwałdu. Pielgrzymi będą odpoczywać przy kościele. Będzie pielgrzymowało około 100 osób w tym 16 dzieci. Pielgrzymi przybędą pod kościół około godziny15.45. Bardzo proszę tradycyjnie już o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.

W czwartek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecali opiece Bożej wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również obecnego Papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Po Mszy św. o godz. 17.00 litania do św. Zygmunta.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca, kiedy szczególnie czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Msza św. o Najświętszym Sercu N. M. P. o godz. 8.00.

10 lipca (poniedziałek) wraz z Kołem Emerytów w Królewie organizujemy pielgrzymkę autokarową do Świętej Wody, Suchowoli i Sokółki. Jeszcze zostało kilka miejsc. Koszt wyjazdu 70 zł.

W ubiegłym Tygodniu do wieczności odeszła ś. p. Maria Piasecka zamieszkała w Bolęcinie. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Pruszkowa a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Krajęczyna.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Ireneuszom oraz Piotrom i Pawłom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego w tym miesiącu po Mszy Św. o godzinie 17.00 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W piątek zakończenie roku szkolnego Msza św. z okazji zakończenia Roku szkolnego o godz. 8.00, o godz. 8.45 zakończenie roku szkolnego w szkole grupa młodsza, a o godz. 9.00 klasy I – VIII. Przypominam i zachęcam do skorzystania przez uczniów z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św..

W piątek także przypada Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o naszych Ojcach. Żyjącym niech Bóg błogosławi a zmarłych niech przyjmie do chwały zbawionych.

W najbliższą sobotę (24 czerwca) na placu przy szkole Podstawowej w Królewie odbędą się VI Biegi Królewskie. Początek imprezy o godz. 16.00. W imieniu Wójta Gminy Joniec, Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Królewie i własnym serdecznie zapraszamy do udziału w w/w wydarzeniu.

26 czerwca (przyszły poniedziałek) tradycyjnie będzie przechodziła przez naszą parafię pielgrzymka piesza z do Gietrzwałdu. Pielgrzymi będą odpoczywać przy kościele. Będzie pielgrzymował około 60 osób. Bardzo proszę tradycyjnie już o przygotowanie poczęstunku dla pielgrzymów.

10 lipca (poniedziałek) wraz z Kołem Emerytów w Królewie organizujemy pielgrzymkę autokarową do Świętej Wody, Suchowoli i Sokółki. Koszt wyjazdu 70 zł.

Dziękuje za anonimową ofiarę na kościół w kwocie 400zł. Bóg zapłać.

W ubiegłym Tygodniu do wieczności odeszła ś. p. Anna Kowalczyk zamieszkała w Warszawie a pochodzącą z Przepitek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Bolęcina a w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Pruszkowa.

KOMUNIKAT WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W PŁOCKU

Rektorat Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku informuje, że dnia 3 lipca 2023 r. o godz. 10.00 odbędzie się pierwszy termin egzaminów wstępnych dla kandydatów do WSD w Płocku. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej (wsdplock.pl) oraz na seminaryjnym Facebooku. Uprzejmie prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (nr tel. 600274484).

W okresie podejmowania ważnych decyzji życiowych przez wielu młodych ludzi, otoczmy ich naszą modlitwą i dodajmy odwagi szczególnie tym, którzy odkrywają głos powołania do służby kapłańskiej i pragną pójść za Jezusem.

Ks. Marek Jarosz
Rektor WSD

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia (szczególnie Alicjom, Janinom i Janom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

X NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek zapraszam na godz. 20.00 na nabożeństwo fatimskie. Proszę o składanie intencji do skrzyneczki umieszczonej pod chórem.

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała (tak zwany ostatni nieszpór) Msza Św. z procesją i poświęceniem wianków o godz. 17.00. Zapraszam asystę procesyjną oraz dziewczynki sypiące kwiatkami. Będzie też odmówiona litania do św. Zygmunta i błogosławieństwo jego relikwiami.

W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa dlatego też w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego w tym miesiącu po Mszy Św. o godzinie 17.00 odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziękuję za dzisiejszą adorację członkom KŻR z Królewa w następną niedzielę proszę o adorację członków KŻR z Bolęcina.

Dziękuje Panu Andrzejowi Włodarskiemu za ofiarowanie kwiatów do kościoła.

W ubiegłą niedzielę na świątynię opatrzności zebraliśmy 520zł.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAŚWIĘTSZEJ

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Warto zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

Dzisiaj pierwsza niedziela czerwca. Corocznie obchodzona jest ona jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci. Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności.

W czwartek – uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte jak w każdą niedzielę czyli o godzinie 9.00, 11.00 i o 15. 00. Po mszy o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy, przejdzie ona tradycyjną trasą. Zapraszam do udziału całą asystę procesyjną, dziewczynki sypiące kwiatkami i ministrantów. Druhów strażaków natomiast proszę o czuwanie nad bezpieczeństwem. Zwracam się też z prośbą o udekorowanie swoich domów, szczególnie znajdujących się przy trasie procesji. aby w ten sposób podkreślić niezwykły charakter tego święta. Proszę o przygotowanie tradycyjnych ołtarzy mieszkańców Bolęcina, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic. Ołtarze proszę przygotować w tych miejscach co zawsze. Kolejna procesja odbędzie się na zakończenie oktawy Bożego Ciała czyli 15 czerwca.

Miesiąc czerwiec jest poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, dlatego w tym miesiącu po Mszy Św. o godzinie 17.00 będziemy odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Dziękuję za dzisiejszą adorację KŻR z Idzikowic a w następną niedzielę o adorację proszę członków KŻR z Królewa.

Dziękuje Państwu Bożenie i Maciejowi Antosikom za posadzenie nowych kwiatów przy kościele.

Dziękuję członkom KŻR z Idzikowic za ufundowanie nowego dywanu do kościoła.

W ostatnim czasie do wieczności odszedł ś. p. Jan Rajczak zamieszkały w Pruszkowie. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

Pobliska parafia:
czerwiec 2023
P W Ś C P S N
« maj   lip »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Kategorie