Archive for wrzesień, 2018

XXVI Niedziela Zwykła

1.Nabożeństwo różańcowe w naszej parafii będzie w dni powszednie o 16.30, natomiast w niedziele o 14.30. Gorąco zapraszam. Różaniec (z łac. rosarium, ogród różany). Modlitwa ta wywodzi się ze średniowiecza. Odmawiać różaniec to jakby Matce Bożej dawać różę. Odmawiając tę modlitwę powinniśmy patrzeć na Pana Jezusa oczami Jego Matki i rozważać ich życie. „Trzymajcie się różańca, jak pnącze trzyma się drzewa, bo bez Matki Bożej się nie utrzymamy”. Św. Jan Maria Vianney.
2.We wtorek wspinamy naszych Aniołów Stróżów. Dziękujmy Bogu za ich troskę i opiekę.
3.Najbliższy piątek jest pierwszym miesiąca. Przypominam kandydatom do bierzmowania o sakramencie pokuty o 16.30.
4.W sobotę czciciel Matki Bożej Różańcowej gromadzą się w sanktuarium w Smardzewie o godzinie 10.00.
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

W Gościu: Mała Wielka Święta
• O Świętej Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba
• o wizycie papieża Franciszka na Litwie
• dieta dla seniora. Jak pokonać stare przyzwyczajenia żywieniowe?

XXV Niedziela Zwykła

1.Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego (w tym dzieci i młodzież) zapraszam na piątą Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2018 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. W programie spotkania, którego główną intencją będzie modlitwa w intencji rodzin, o którą prosił Papież Franciszek w Dublinie. Będzie Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery, świadectwo red. Doroty Łosiewicz, wspólna modlitwa różańcowa, śpiew i braterskie spotkanie.
2.W sobotę obchodzić będziemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
3.Organizuję pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła Ateny – Delfy – Osios Lukas – Kawala – Filippi – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Mykeny – Epidauros – Starożytny Korynt.
Termin: ok.23.09-1.10.2019. Cena: ok. 3 890 zł. Stali Klienci: ok. 3 690 zł.
4.Dziś ofiarami do puszek wesprzemy KUL. Bóg zapłać w imieniu społeczności akademickiej.
5.Dziś o 17.00 zebranie społeczności mieszkańców Królewa w ważnych sprawach dla naszej miejscowości.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.

W Gościu:
Modlitwa za kapłanów
• o tym, dlaczego koniecznie trzeba modlić się za kapłanów oraz obrazek z tekstem modlitwy za księży
• o peregrynacji relikwii Świętej Tereski od Dzieciątka Jezus po Afryce
• w trosce o dzieci – ile snu potrzebują i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania?
W NAJNOWSZYM “MAŁYM GOŚCIU NIEDZIELNYM”:
• bezpłatny dodatek – kolorowy silikonowy różaniec na rękę
• 160 lat po objawieniach Matki Boskiej z Lourdes. Historia krok po kroku
• plakat ze słowem Bożym, które warto codziennie sobie przypominać

XXIV Niedziela Zwykła

1.We wtorek święto. Wspominamy św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. W Rostkowie w ubiegłą sobotę na pielgrzymce było 33 osób z naszej parafii.
2.Poświęcenie tornistrów I uczniów klas pierwszych w przyszła niedzielę na mszy o 9.00
3.Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego (w tym dzieci i młodzież) zapraszam na piątą Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 6 października 2018 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. W programie spotkania, którego główną intencją będzie modlitwa w intencji rodzin, o którą prosił Papież Franciszek w Dublinie. Będzie Mszę św. koncelebrowaną pod przewodnictwem J. E. Biskupa Płockiego Piotra Libery, świadectwo red. Doroty Łosiewicz, wspólna modlitwa różańcowa, śpiew i braterskie spotkanie.
4.Organizuję pielgrzymkę do Grecji – śladami św. Pawła Ateny – Delfy – Osios Lukas – Kawala – Filippi – Saloniki – Weria – Meteory – Termopile – Mykeny – Epidauros – Starożytny Korynt.
Termin: ok.23.09-1.10.2019. Cena: ok. 3 890 zł. Stali Klienci: ok. 3 690 zł
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
          W Gościu:
O imieniu Boga
• Co to znaczy wypowiadać je nadaremno?
• rozmowa z o. Remigiuszem Recławem o problemach współczesnego Kościoła
• wiara w czasach smartfona – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga

XXIII Niedziela Zwykła

1.Rozpoczął się tydzień wychowania pod hasłem W POSZUKIWANIU DROGI. Zachęcam do modlitwy w intencji dzieci i młodzieży.
2.Nabożeństwo Fatimskie w czwartek o 19.00
3.Piątek 14 września w uroczystość Podwyższenia Krzyża w diecezji płockiej będzie dniem postu i pokuty za „cierpienie wielu nieletnich z powodu  wykorzystywania seksualnego, władzy i sumienia” przez osoby duchowne i świeckie. Będziemy w tym dniu modlić się także za tych, którzy porzucili stan kapłański lub zakonny.
4.Poświęcenie tornistrów I uczniów klas pierwszych w przyszła niedzielę na mszy o 9.00
5.Kalendarz rolników do nabycia w zakrystii w cenie 25zł.
6.Dziś niedziela spotkań z dziećmi do komunii i młodzieżą do bierzmowania.
7.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• Drodzy Czytelnicy, dziękujemy Wam, że jesteście z nami już 95 lat. „Gość Niedzielny” obchodzi swój jubileusz
• w tym numerze pierwsza odsłona nowego działu „Cztery strony kobiety”. Specjalnie dla czytelniczek „Gościa” o: zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci oraz sprawdzone porady i przepisy kulinarne

XXII Niedziela Zwykła

1.Jutro on godzinie 8.00 uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w kościele. Na godzinę 9.00 do szkoły zaprasza Pani Dyrektor. Dzieci i młodzież zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
2.Za dwa tygodnie w sobotę organizuję wyjazd do Przasnysza i pieszą pielgrzymkę do Rostkowa. Autobus będzie podstawiony o godzinie 9.00 dzięki życzliwości Urzędu Gminy w Jońcu.  Koszt  wpisowego to 3 zł.
3.W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo o godzinie 16.30. Jak zawsze zachęcam do obchodzenia I piątków miesiąca.
4.Za tydzień druga niedziela miesiąca podczas której spotkania z po mszy o 9.00 z dziećmi i po 15.00 z młodzieżą do bierzmowania czyli klasy 8.00 i III Gimnazjum.
5.W Sobieskach przy moście dziś o godzinie 15.00 będą zawody sportowo-pożarnicze. Po zawodach piknik wraz z zabawą i grochówką. Zapraszam w imieniu Urzędu Gminy i OSP w Królewie.
6.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• „Nie tylko Biblia”, czyli o Kościele, który nie jest martwą religią Księgi, ale żywym organizmem
• o udziale papieża w Światowym Spotkaniu Rodzin w Dublinie
• drastycznie wzrosła liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze. Co należy robić, aby nasza młodzież uwolniła się od depresji?
W ” MAŁYM GOŚCIU”:
• bezpłatny dodatek – kalendarz na rok szkolny. Odliczamy dni do kolejnych wakacji
• plakat z podpowiedzią jak zawsze być pierwszym
• „Mały Gość” na pokładzie żaglowca „Dar Młodzieży”, który płynie na spotkanie z papieżem
Pobliska parafia:
wrzesień 2018
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Archiwa
Kategorie