Archive for maj, 2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

1. Idąc dziś z procesją wyznajemy wiarę w Chrystusa w Eucharystii, wielbimy Go i dziękujemy, że pozostał z nami pomimo naszej grzeszności i nie doceniania tego ogromnego daru miłości Boga do człowieka.
2. W związku z tym, że w niedzielę wieczorem wyjeżdżam na pielgrzymkę na Bałkany msza oktawowa będzie tylko jedna jutro. Po mszy św. o 17.00 procesja wokół kościoła.
3. Dziś naszą uroczystą mszę św. uświetniła orkiestra dęta z Jońca pod batutą pana Benedykta Celiana. Serdeczne Bóg zapłać im.  Za przygotowanie ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała dziękuję mieszkańcom Bolęcina , Krajęczyna, Królewa i Idzikowic. Dziękuję asyście procesyjnej, strażakom, służbie liturgicznej i dziewczynkom sypiącym kwiatkami i ich opiekunkom.
4. W imieniu policji i MSWiA zapraszam na debatę o bezpieczeństwie, która odbędzie się 7 czerwca o godzinie 12 w Płońsku przy ul. Płockiej 76 w Państwowej Szkole Muzycznej.

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej, a więc jeżeli w tym okresie nie przystąpimy do tych sakramentów, zaciągamy w swoim życiu kolejny grzech.
2.W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, tradycyjnie zwaną Bożym Ciałem. Tego dnia lud chrześcijański składa z pobożnością świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem w procesji do czterech ołtarzy na ulice naszych miast i wsi. Po sumie odbędzie się procesja do czterech ołtarzy. Proszę mieszkańców: Bolęcina, Królewa, Krajęczyna i Idzikowic o przygotowanie i ubranie ołtarzy. Proszę wszystkich także o ubranie okien swoich domów emblematami eucharystycznymi lub obrazami. Zapraszam na 11.00 członków asysty procesyjnej, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów. Dajmy świadectwo naszej wiary poprzez pobożny i liczny udział w procesji. Samochody można parkować  również przed plebania i na tymczasowym parkingu.
3.Od piątku do przyszłego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała.
4.W przyszła niedziele w naszej parafii przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności.
5.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć, ale mocno trwać jako Najświętszy Sakrament. Przypominamy sobie o tym szczególnie w czasie Święta Bożego Ciała
• rozmowa z kardynałem Zenonem Grocholewskim o relacji między sprawiedliwością i miłością
• rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończącą  okres wielkanocny, powracając do okresu „w ciągu roku” i zielonego koloru liturgicznego .
2. Jutro drugi dzień świąt Zesłania Ducha Świętego, czyli święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
3. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Świętej, która kończy czas spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
4. W sobotę 9 czerwca będzie III Bieg Królewski  połączony z kwestą na rzecz pomocy naszej parafiance Ewie.
5. Dziś już dziesiąty raz odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w  Kuchar. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
6. W przyszłą  niedzielę 27 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym. Nad bezpieczeństwem przy cmentarzu czuwać będą druhowie strażacy z Idzikowic, a na parkingu koło organistówki druhowie z Królewa. Bóg zapłać im za pomoc.
7. Pielgrzymka do Ziemi św. odbędzie się w terminie 28 styczeń 4 luty. Proszę o odbieranie umów. Jeśli są chętni jeszcze to można zapisać się na listę rezerwową.
8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać.
W Gościu:
• czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem
• jesteśmy już po kilku niedzielach bez handlu. Jak Polacy oceniają tę zmianę?
• rozmowa z o. Maciejem Szczęsnym m.in. o tym, że Bóg kocha również grzeszników
W Małym Gościu
• MISTRZOWSKI dodatek a w nim wszystko o mundialu 2018
• jak zostać mistrzem w życiu? Podpowiada o. Leon Knabit
• szybują 6m nad ziemią – o latających rybach

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTAPIENIA PAŃSKIEGO

1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego jest dla nas przypomnienia ukoronowania całego życia mesjańskiego Jezusa Chrystusa. Zbawiciel jako Syn Boży zasiada po prawicy Ojca. Dla nas przed Wniebowstąpieniem zostawia nam swój testament: „Idźcie wiec i nauczajcie wszystkie narody…”. Czy jestem wierny temu testamentowi?
2. Podczas dzisiejszej niedzieli na mszy o godzinie 11.00 czternaścioro dzieci klas czwartych odnowi przyrzeczenia swojego chrztu. Rodzicom dzieci dziękuje za dar ołtarza.
3. Dziś  jest 101 rocznica objawień fatimskich. Zechciejmy podjąć modlitwę różańcową w intencji wynagradzającej, jako odpowiedź na wezwanie płynące od Maryi. W dzisiejszą niedzielę o godzinie 15.00 zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie.
4. W przyszłą niedzielę tradycyjnie już odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w  Kuchar. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
5. W niedzielę 27 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym.
6.  Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
W Gościu:
• O wniebowstąpieniu Jezusa Chrystusa – niebo to „Ktoś”, a nie „coś”
• o klasztornym skryptorium w Tyńcu
• o dzieciach, które żyją, choć nie dawano im na to szans

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Podczas dzisiejszej niedzieli na mszy o godzinie 11.00 dziewiętnaścioro dzieci klas trzecich przyjmie Pana Jezusa w Komunii św. Za tydzień 14 dzieci klas czwartych odnowi przyrzeczenia swojego chrztu. Rodzicom dzieci dziękuje za posprzątanie kościoła i dar ołtarza.
2. W przyszłą niedzielę będzie 101 rocznica objawień fatimskich, warto bliżej zapoznać się z orędziem Matki Bożej, jakie przedstawiła światu w Fatimie. Zechciejmy również podjąć modlitwę różańcową w intencji wynagradzającej, jako odpowiedź na wezwanie płynące od Maryi. 13 maja w niedzielę o godzinie 15.00 zostanie odprawione w naszej Parafii Nabożeństwo Fatimskie według następującego porządku;
-msza św.
-wystawienie Najświętszego Sakramentu
-różaniec (prośby, podziękowania)
-procesja (krzyż, lampiony, Najświętszy Sakrament, Figura, wierni z lampionami)
3. Trwamy w maryjnym miesiącu maju. Zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszej Maryi Panny. Odbywają się one zarówno w naszej świątyni, jak i przy figurkach przydrożnych.
4. 12 maja w sobotę o godzinie 19.00 na prośbę mieszkańców Pruszkowa odbędzie się poświecenia pól wraz z mszą św. w ich intencji. Zapraszam mieszkańców i nie tylko.
5. Za dwa tygodnie niedzielę tradycyjnie już odbędzie rajd rowerowy, połączonym z nabożeństwem majowym na trasie Krajęczyn – Kuchary.  Zapraszam chętnych na rowerach do Krajęczyna na 16.30, później po odśpiewaniu majowego pojedziemy do Idzikowic na 17.15, następnie o 17.45 zawitamy w  Kuchar. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów rowerowych czuwać będzie straż z Idzikowic i Królewa. Proszę, aby majowe prowadziły te osoby co zawsze, zmienić proszę tylko godzinę spotkania przy figurce.
6. W niedzielę za trzy tygodnie 27 maja msza o godzinie 11.00 na cmentarzu grzebalnym.
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!
Serdecznie dziękuję pani Dorocie Beszczyńskiej za wykonanie dekoracji kwiatowych do naszego kościoła.
8.Na przełomie stycznia i lutego z naszej parafii organizuję wyjazd do Ziemi św. i Jordanii. Zainteresowanych proszę o kontakt.
9. Próba generalna przed Odnowieniem przyrzeczeń chrztu w piątek o 17.40 a po próbie spowiedź.
9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.

Pobliska parafia:
maj 2018
P W Ś C P S N
« kw.   cze »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie