Archive for marzec, 2022

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 na plebanii spotkanie członków rady duszpasterskiej.

Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Z racji tego, iż wyjeżdżam na spowiedź do Jońca msza św. będzie o godz. 8.00 Nie będzie też pierwszo piątkowych odwiedzin chorych. Będą natomiast odwiedziny chorych w wielki poniedziałek 11 kwietnia.

W czwartek od 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Droga krzyżowa w przyszły piątek o godz. 16.30. a Gorzkie Żale w niedziele o 14.45.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej komunii św. i ich rodziców.

Bardzo serdecznie dziękuje Państwu Barbarze i Dominikowi Korytkowskim za posadzenie nowych kwiatów przed kościołem i plebanią.

Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Kuchar za ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego i ubezp.. kościoła w kwocie 1100zł. Bóg zapłać.

W „Gościu niedzielnym” szczególnie polecamy artykuły o poświeceniu Rosji i Ukrainy Niepokalanemu sercu Maryi oraz kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji – o grzechu zazdrości.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W naszej parafii dobiegły dzisiaj kończymy rekolekcje Wielkopostne. Dziękuję bardzo serdecznie Ks. proboszczowi Adamowi naszemu rekolekcjoniście za poprowadzenie ich za to, że przypomniał nam i uświadomił jak bardzo ważne jest zobaczenie w sobie grzechu i zrobienie kolejnego kroku czyli wyjścia niego, że uzmysłowił nam jak ważna jest w naszym życiu wiara poparta czynami.

W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć. Przykazanie Boże stoi na straży życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego aborcja i eutanazja są naruszeniem świętości życia ludzkiego. Wzywając orędownictwa Maryi, która zgodziła się być Matką Syna Bożego, polecajmy Bogu każde poczęte dziecko, aby było z miłością przyjęte, oraz osoby starsze i chore, aby były otaczane szacunkiem i pomocą. W tym dniu Msza św. w naszej świątyni o godz. 8.00.

Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.00, a nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 14.45.

Komunikat do ogłoszeń duszpasterskich

“Biskup Płocki Piotr Libera, na prośbę Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, ks. abpa Stanisława Gądeckiego uprzejmie informuje, że w związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.
Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zgodnie z prośbą Przewodniczącego KEP i decyzją Biskupa Płockiego Piotra Libery, zwracamy się z apelem do wszystkich kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach naszej Diecezji o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, Ks. Biskup Piotr przekazuje wszystkim kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim pasterskie błogosławieństwo.

Płock, dnia 18 marca 2022 r.
Ks. Piotr Grzywaczewski
Wikariusz Biskupi ds. sakramentalnych

W naszym kościele Akt Poświecenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi odmówimy po drodze krzyżowej z racji na spowiedź we Wronie.

W zeszłym tygodniu na Misje zebraliśmy 1020zł.

W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.00 na plebanii spotkanie rady duszpasterskiej. Serdecznie zapraszam.

Bardzo proszę Panie skarbniczki o zebranie ofiar na kwiaty do grobu i ubezpieczenie kościoła.

Zachęcam do nabycia „Gościa niedzielnego” i „Małego Gościa niedzielnego”.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiejsza niedziela w kościele przezywana jest jako – Dzień Modlitwy, i Solidarności z Misjonarzami. Ofiarami do puszek można wspomóc misjonarzy.

Dzisiaj także przypada 9 rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Módlmy się za następcę Świętego Piotra aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w najbliższy piątek na godz. 17.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.

Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 11.00 spotkanie dla uczniów kl. IV przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców.

Nasze Parafianki Zuzanna Karwowska i Weronika Złotkowska zakwalifikowały się do diecezjalnego etapu konkursu biblijnego. Z całego serca gratulujemy laureatkom.

W przyszły piątek 18 marca w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Potrwają one do niedzieli 20 marca włącznie. Poprowadzi je ks. Adam Gnyp proboszcz parafii bł. Męczenników Płockich w Ciechanowie. Plan ich jest następujący:

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 18-20 marca 2022r.

PIĄTEK – 18. III. – ROZPOCZĘCIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ.
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ
17.30 –DROGA KRZYŻOWA
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

SOBOTA – 19.III.

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ DLA CHORYCH (Sakrament Namaszczenia Chorych)
18.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ

NIEDZIELA – 20.III. – ZAKOŃCZENIE REKOLEKCJI

9.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ .
11.00 – MSZA ŚW. Z NAUKĄ OGÓLNĄ
15.00 – MSZA ŚW. Z NAUKA OGÓLNĄ

SAKRAMENT POJEDNANIA W PIĄTEK I SOBOTĘ PRZED I W CZASIE MSZY ŚWIĘTYCH. Wyjazd do chorych będzie w wielki poniedziałek.
Plan wisi także w gablocie przed kościołem.

Do nabycia są baranki wielkanocne w cenie 6zł.

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków. Do nabycia także specjalny numer Gościa poświęcony św. Ojcu Pio.

Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia,(szczególnie Bożenom, Krystynom, Zbigniewom i Józefom) życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dziś pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla każdego z nas czasem zbliżania się do Boga, pracy nad sobą i wrażliwości na potrzeby innych. Kościół w sposób szczególny zaprasza nas do praktykowania modlitwy, postu i jałmużny.
 
Dzisiaj po Mszy Św. o godzinie 11.00 spotkanie dla uczniów kl. III przygotowujących się do I komunii św. i ich rodziców. W przyszłą zaś niedzielę spotkanie dla uczniów kl. IV, którzy przygotowują się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców.
 
W czasie Wielkiego Postu zapraszam serdecznie na drogę krzyżową w piątek o godz. 16.30. i na nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o 14.45. Niech rozważanie męki Chrystusa będzie dla nas pomocą w przeżywaniu codziennych trudności.
 
We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 
Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, i Solidarności z Misjonarzami. Będzie można wspomóc misjonarzy ofiarami do puszek.
 
Tego dnia przypada także kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Zapraszam do modlitwy w intencji następcy Świętego Piotra, aby był dla wszystkich czytelnym drogowskazem podążania za Chrystusem.
 
Jeżeli ktoś chciałby się zaangażować w pomoc uchodźcom z Ukrainy, którzy przebywają u nas w Królewie mogą się skontaktować z osobą u której oni zamieszkują. Kontakt telefoniczny znajduje się w gablocie przed kościołem.
 
W zeszłą niedzielę na pomoc uchodźcom z Ukrainy zebraliśmy 4 tys. zł.
 
Do wieczności odszedł ś.p. Tadeusz Ostrowski zamieszkały w Kucharach. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 
Dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego” w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Znajdziemy w nim analizy i komentarze polityczne oraz artykuły opisujące sytuację mieszkańców atakowanych miast ukraińskich.
 
Wszystkim parafianom i gościom życzę dobrej i Błogosławionej Niedzieli, dziękując za wszelką życzliwość i modlitwę. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia, życzę Błogosławieństwa Bożego. A nam wszystkim wytrwałości i ufności w Opatrzność Bożą.
Pobliska parafia:
marzec 2022
P W Ś C P S N
« lut   kw. »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwa
Kategorie