Archive for kwiecień, 2012

IV Niedziela Wielkanocna


 

 1. Kościół przeżywa dziś  niedzielę Dobrego Pasterza. W ten sposób nawiązujemy do najstarszego w chrześcijańskiej ikonografii wizerunku Jezusa, przedstawiającego Go jako pasterza dźwigającego na swoich ramionach owcę, którą jest każdy z nas. Równocześnie ten dzień poświęcony jest modlitwie o powołania kapłańskie i zakonne. Włączmy się całym sercem w to wołanie Kościoła, aby Pan posłał nowych robotników do swojej winnicy. Zdajemy sobie przecież sprawę z tego, że istnieje ścisły związek między kapłaństwem a Eucharystią. Jeśli zabraknie kapłanów, zabraknie Eucharystii, a jeśli zabraknie Eucharystii, życie Kościoła może być zagrożone.
 2. We wtorek 1 maja, rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Weźmy udział w nabożeństwach majowych ku czci Matki Bożej ze śpiewem Litanii Loretańskiej, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy. Zachęcam do modlitwy przy naszych figurkach i krzyżach przydrożnych. W naszym kościele nabożeństwo majowe w dni powszednie będzie poprzedzać mszę św. i będzie o 16.45. W niedzielę majowe będzie o 14.30.
 3. W środę 2 maja, nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie odpust ku czci św. Zygmunta. Msza św. główna w intencji mieszkańców parafii jak zwykle o godzinie 11.00. Zapraszam  serdecznie i przypominam asyście procesyjnej o obecności. Mam nadzieję, że nie zabraknie dziewczynek do sypania kwiatami. Istotą odpustu jest darowanie kar czyśćcowych, które musielibyśmy ponieść za grzechy, które wcześniej zostały nam już odpuszczone w sakramencie pokuty. Będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. Proszę aby wszyscy, którzy mają taka możliwość przyjęli Ciało Chrystusa w okresie wielkanocnym.
 4. W czwartek uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia jesteśmy zobowiązani do uczestniczenia w mszy św. Porządek nabożeństw jak w każdą niedzielę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, przypominam o spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu o godzinie 1630.
 6. W przyszłą niedzielę na sumie, dzieci chodzące do drugich klas przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Jeśli mamy taką możliwość to ze względu na ograniczoną ilość miejsc w kościele zapraszam na godzinę 9.00 i 15.00.
 7. Serdecznie dziękuję za ofiary składane na renowację ołtarzy, którą rozpoczniemy na początku czerwca. Złożono już 1400zł, lista szczegółowa darczyńców  jest wywieszona na tablicy ogłoszeń.

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– na rocznicę beatyfikacji płyta dvd z poruszającym filmem o historii niezwykłego pontyfikatu: „Jan Paweł II. Szukałem Was…”; ze względu na ten wyjątkowy dodatek cena „Gościa” została podniesiona do 7 zł;

– Krzysztof Ziemiec, narrator filmu „Jan Paweł II. Szukałem Was…” opowiada o podróży z Janem Pawłem II, która przemieniła jego życie;

– sylwetki kilkunastu młodych katolików przygotowanych do reprezentowania Kościoła w mediach.

 

III Niedziela Wielkanocna


 

 1. Przeżywamy dziś trzecią niedzielę wielkanocną. Już od dwóch tygodni nasze myśli biegną ku pustemu grobowi. Pustka kojarzy się zazwyczaj z cierpieniem, smutkiem, opuszczeniem. Jednak pusty grób Jezusa ma zupełnie inną wymowę. Gdy spoglądamy na niego, przepełnia nas radość i odnajdujemy sens naszej ziemskiej wędrówki. Pustka grobu staje się dla nas przebłyskiem Pełni.
 2. W tym tygodniu w poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, BM, patrona Polski. W środę wspominamy św. Marka Ewangelistę. W sposób szczególny w tym dniu błagamy Boga o dobre urodzaje i błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli.
 3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
 4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

 

 

W „Gościu Niedzielnym” dzisiaj m.in.:

– które objawienia prywatne są prawdziwe?;

– rozmowa z Żydem, który wierzy, że Jezus jest Mesjaszem;

– o wspaniale odnowionym sanktuarium w Krzeszowie na Dolnym Śląsku.
W najnowszym „Małym Gościu” m. in.:

– plakat, na którym można naklejać obrazki z nabożeństw majowych;

– muzycy, którzy nie wstydzą się grać i śpiewać Panu Bogu.

 

 

II Niedziela Wielkanocna


 1. Tydzień po Niedzieli Zmartwychwstania zastanawiamy się nad kolejną tajemnicą naszej wiary, jaką jest Boże miłosierdzie. Druga niedziela po Wielkanocy nazwana została Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Święto to ustanowił papież Jan Paweł II, 30 kwietnia 2000 roku podczas mszy kanonizacyjnej siostry Faustyny Kowalskiej. Pochylając się nad tajemnicą Bożego miłosierdzia, najpierw wniknijmy w nasze życie, zastanówmy się, jak my możemy stawać się świadkami tegoż miłosierdzia w naszych środowiskach?

2. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, dzięki którym ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną Godziną Miłosierdzia (godz. 15), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem.

3. W czwartek, tj. 19 kwietnia br., przypada 7 rocznica wyboru papieża Benedykta XVI. Niech Bóg go wspomaga i szczęśliwie zachowa na długie lata.

4. Zbliża się maj, a wraz z nim piękne nabożeństwa ku czci Matki Bożej. Dziękuję wszystkim, którzy zadbali o figurki w swoim sąsiedztwie, mam nadzieję, że wszystkie w obrębie naszej parafii będą świadczyć o naszej miłości do Matki Bożej.

5. Próby dzieci w tym tygodniu będą: środa 17.30 dzieci klas II, piątek 18.00 dzieci klas IV.

6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o 15.00 odbędzie się spotkanie z uczniami gimnazjum klas I i II. Podczas spotkania rozdam indeksy i zapoznam z wymaganiami stawianymi kandydatom do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijńskiej.

7. Dzisiejsze ofiary w połowie przekazujemy na dzieła miłosierdzia prowadzone poprzez naszą Diecezjalną Caritas. Bóg zapłać ofiarodawcom.

8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

 


 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

1. Zmartwychwstały Jezus, Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, daje nam kolejną szansę, by odnieść zwycięstwo nad swoją małością i razem z Nim powstać do nowego życia. Życzę Wam moi kochani Goście i Parafianie na co dzień poranka wielkanocnego, który pozwala patrzeć z nadzieją w przyszłość nawet wtedy, gdy trudno o nią. Radości Marii Magdaleny, gdy zobaczyła Zmartwychwstałego. Wiary w to, co wydaje się niemożliwe. Siły jaką dało apostołom spotkanie z Jezusem. Odwagi Jana, który jako jedyny trwał pod krzyżem i tego wszystkiego, co jest Wam najbardziej potrzebne.

2.Dziękuję państwu Dorocie i Andrzejowi Beszczyńskim za  wykonanie dekoracji do grobu Pana Jezusa. Dziękuję bardzo asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, paniom Annie Kozłowskiej i Barbarze Woźniak, służbie liturgicznej, lektorom i lektorkom, ministrantom, panom organiście, kościelnemu i jego żonie, oraz klerykowi Mateuszowi Pilińskiemu,  którzy w ostatnim czasie sporo pracowali w naszym kościele przygotowując święta.  Dziękuję także druhom strażakom z Idzikowic i Królewa, którzy czuwali przy grobie Pana Jezusa. Dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości naszej parafii, którzy bez przerwy  czuwali modlitewnie w Wielką Sobotę  przy grobie Pana Jezusa.

3.Dziękuję wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękuję Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym.

4.W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi niedzielę Święta Miłosierdzia Bożego ustanowionego przez Jana Pawła II.

5. Na ręce pana Ryszarda Rzepeckiego serdecznie dziękuję za zrobienie i podarowanie dziesięciu ławek na zewnątrz kościoła  Fabryce Urządzeń Dźwigowych.  Bóg zapłać dyrekcji i pracownikom za ofiarność i życzliwą pomoc.

6.Dziękuję mieszkańcom Pruszkowa za ofiarę 361zł.  na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Jestem wdzięczny tym wszystkim, którzy tę zbiórkę przeprowadzili, gdyż oni złożyli największą ofiarę, bo swój czas i zaangażowanie.

7.Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych. Ofiary składane na tacę przeznaczone są tradycyjnie na potrzeby uczelni katolickich. Bóg zapłać za ofiary.

8.W sakramentalny związek małżeński mają zamiar wstąpić: Ariel Kozłowski – kawaler zamieszkały w Królewie i Anna Zwierzchowska – panna zamieszkała w Ojrzeniu. Kto by wiedział o zachodzących przeszkodach pomiędzy narzeczonymi zobowiązany jest do poinformowania.

9.Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się  tygodnia składam życzenia Bożego błogosławieństwa. Za życzliwość, modlitwę, ofiary duchowe i materialne przekazywane na cele charytatywne i duszpasterskie, wyrażam serdeczną wdzięczność, Bóg zapłać!

10.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Pobliska parafia:
kwiecień 2012
P W Ś C P S N
« mar   maj »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwa
Kategorie